Vaikai visoje Lietuvoje galės mokytis programavimo neišeidami iš namų: startuoja mokymai internetu

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Dėl šalyje paskelbto karantino vaikų ugdymą iš mokyklų perkėlus į namus, vaikų programavimo akademija atveria naujus mokymus „Virtualioje klasėje“ keliomis savaitėmis anksčiau nei planuota

Siekdama suteikti galimybę susipažinti su programavimu juo besidomintiems ir ieškantiems kur jo išmokti vaikams iš visos Lietuvos, programavimo akademija „CodeAcademy Kids“ pradeda nuotolinius mokymus „Virtualioje klasėje“. Bet kuriame mieste ar šalyje gyvenantys lietuviškai kalbantys moksleiviai galės prisijungti į gyvai transliuojamas, dėstytojų vedamas pamokas.

Šią savaitę pradėtos formuoti pirmosios grupės į užsiėmimus, kurie bus vedami konkrečiu laiku, vieną kartą per savaitę, o visi norintieji kviečiami registruotis.

Abipusis ryšys tarp auditorijos ir dėstytojų bus sukuriamas konferencinių pokalbių sistemos pagalba. Visi kylantys klausimai bus sprendžiami realiu laiku, taip užtikrinant efektyvų mokymąsi.

„Šie mokymai – tai ilgai brandintos idėjos ir nuoseklaus, ilgamečio darbo su vaikais rezultatas. Analizavome ankstesnį įdirbį, vykdytų projektų rezultatus, vaikų poreikius, naujausias technologines galimybes. Programą ruošėme kelerius metus ir jau esame pasirengę, todėl atsižvelgdami į dėl karantino susiklosčiusią situaciją, ją pradedame anksčiau nei planavome“, – sako „CodeAcademy Kids“ vadovė Aurelija Makselytė.

„Virtualios klasės“ idėja kilo įvertinus ankstesnę mažesniuose Lietuvos miestuose įgytą patirtį. Dar 2017 metais kartu su telekomunikacijų bendrove „Tele2“ akademija organizavo pirmuosius šalyje nemokamus nuotolinius kursus, skirtus Švenčionėlių, Kuršėnų ir Šakių rajonuose gyvenantiems vaikams. Mokymai sulaukė didžiulio susidomėjimo – dalyvavo 150 mokinių, kuriuos į mokymus užregistravo ne mokytojai ar tėvai, bet jie patys.

Vystydama „Virtualios klasės“ idėją, praėjusį pavasarį „CodeAcademy Kids“, padėdama šimto vaikų, taip pat išbandė „Zoom“ platforma paremtą, atnaujintą nuotolinio mokymo programą. Ji buvo sukurta bendradarbiaujant su lyderiaujančių informacinių technologijų įmonių „Unity“ ir „Wix“ atstovais Lietuvoje.

Pasak A. Makselytės, ankstesnioji patirtis parodė, kad mažesnių Lietuvos miestų gyventojai programavimo mokosi taip pat noriai kaip ir didmiesčių, tad ir dabartinėmis aplinkybėmis itin svarbu, kad kuo daugiau vaikų, mokydamiesi iš namų, turėtų galimybę susipažinti su jiems įdomia sritimi ir įgytų naujų įgūdžių.

„Dar per pirmuosius bendradarbiavimo projektus sulaukę didelio ir aktyvaus pačių vaikų susidomėjimo, nusprendėme, kad mokymai internetu yra puikus sprendimas siekiant visus norinčius supažindinti su programavimu ir šį kartą plečiame geografiją kviesdami į „Virtualią klasę” registruotis vaikus iš visos Lietuvos“, – sako A. Makselytė.

Akademija programą ruošė įvertindama dabartinių vaikų įpročius ir žvelgdama į ateities perspektyvas technologijų rinkoje. „Virtualios klasės“ moksleivių laukia naujausiomis tendencijomis ir modernaus ugdymo praktika paremtos įdomios, dinamiškos ir kūrybiškumą lavinančios pamokos.

„Kurdami „Virtualią klasę“ siekiame mokyti vaikus kūrybiškai panaudoti internete esančius resursus vystant savo individualius projektus, kad ir po užsiėmimų moksleiviai turėtų visas galimybes kurti patys. Pamokų turinį sudarėme atsižvelgdami į skirtingo amžiaus vaikų turimus gebėjimus, interesus ir pomėgius“, – sako A. Makselytė.

Jaunesnieji moksleiviai bus mokomi animacijos kūrimo ir jos programavimo bei trumpametražių filmukų scenarijaus rašymo, kūrimo ir programavimo, stalo žaidimų logikos, nesudėtingų kompiuterinių žaidimų kūrimo ir pan. Tuo tarpu vyresnieji kurs interneto svetaines, blogus, mokysis šiuos reklamuoti internete bei kritiškai įvertinti kitose svetainėse teikiamą turinį, stiprins copyright žinias, padedančias suprasti, kodėl labai svarbu naudoti tik tokį turinį. Visas šias užduotis moksleiviai atliks tiek individualiai, tiek komandose.

Pasak A. Makselytės, galutinė „Virtualios klasės“ programa buvo sudaryta atsižvelgiant į vaikų pastebėjimus bei rezultatus ankstesnių bandomųjų projektų metu.

„Stebėjome, kaip į užduotis reaguoja vaikai, kiek laiko užtrunka jas atlikti, kas kelia sunkumų, o kas pasirodo per lengva. Moksleivių įsitraukimas buvo didesnis nei tikėjomės, todėl dabar atlikę pakeitimus jaučiamės užtikrinti pristatydami dvi galutines programų versijas, pagal amžių pritaikytas 7-11 ir 12-18 metų vaikams“, – teigia akademijos vadovė.

Rasti daugiau informacijos ir registruotis į „Virtualią klasę“ vaikai gali čia.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pačiame miesto centre kauniečiai liko be vandens

Seime naujas siūlymas: nori įteisinti nacionalines profesines sąjungas

Veiklą atnaujino skandaluose skendusi „Grigeo Klaipėda“

Degalinėje be kaukės apsilankiusį kaunietį nustebino operatorės pasiūlymas

„Kauno Žalgiris“ per neatsakingą klaidą nusileido svečiams iš sostinės

Patarimai skraidantiems lėktuvais: kaip pasiruošti kelionei karantino metu

T. Ivanausko Obelynės sodybai 100-mečio proga planuoja suteikti svarbų titulą

Kaune vykusiame suvažiavime išrinktas naujas šaulių sąjungos vadas

Aktualu keliaujantiems: paskelbtos šalys iš kurių galima atvykti į Lietuvą

Atsinaujinęs „Girstučio“ baseinas atveria duris lankytojams