Kaune dvigubai didinami koronaviruso patikros punkto pajėgumai – Kas vyksta Kaune

Kaune dvigubai didinami koronaviruso patikros punkto pajėgumai

BNS, „Kas vyksta Kaune“ inf. 2020/03/23 14:22
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Pirmadienio vidurdienį Kauno kempinge atidarytas antrasis koronaviruso patikros punktas – per dieną nuo šiol čia bus galima paimti beveik dvigubai daugiau mėginių. Kituose miestuose mobilius patikros punktus planuojama atidaryti antradienį.

Pirmoji stotelė visiškai užpildyta

„Klinikų laboratorijai patvirtinus kiekius, galime pradėti dirbti. Mes fiziškai buvome pasiruošę ir dabar mums patvirtino, kad nuo šiandienos skiria po 110 testų per dieną. Tai reiškia, kad mes leidžiame antrą liniją“, – BNS cituojamas Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius Paulius Keras.

Jis pridūrė, kad antra linija patikros punkte pradės veikti nuo 12 val. Preliminariais duomenimis, 110 testų turėtų būti atliekama ir antradienį bei trečiadienį, tačiau dėl to tariamasi kiekvienos dienos vakare.

Kaip teigia Kauno miesto poliklinikos direktorius Paulius Kibiša, antrasis patikros punktas veikia šalia pirmojo – Kauno kempinge, Jonavos g. 51A. Anot jo, pirmasis Kauno koronaviruso patikros punktas pirmadieniui pilnai užpildytas – atvykti registravosi 66 žmonės.

Alytus ir Šiauliai pasiruošę startui

Alytaus ir Šiaulių savivaldybių atstovų teigimu, jų miestuose mobilieji koronaviruso patikros punktai turėtų būti atidaryti antradienį vidurdienį.

Pasak Panevėžio savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjo Mindaugo Burbos, kada toks punktas pradės veikti Panevėžyje – neaišku. „Dar neatvyko ministerijos žmonės, kurie mūsų specialistus apmokytų“, – BNS sakė jis.

Kaip nurodo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), apie kitų punktų atidarymo laiką bus pranešama atskirai. „Tikrai šiandien gausite informaciją apie punktus, kuriuos planuojama atidaryti ryt, kai viskas bus suderinta ir aišku“, – BNS pirmadienį sakė ministerijos atstovė Justina Petravičienė.

Ministerijos teigimu, pacientai tyrimui bus registruojami tik tą dieną, kai kreipsis – išankstinė registracija kitai dienai nebus vykdoma.

Laisvų laikų daugiausia Vilniuje

Anot Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties, administruojančios Karštąją koronaviruso liniją 1808, direktoriaus Nerijaus Mikelionio, Vilniuje laisvų laikų „visuose trijuose punktuose yra nuo pietų iki pat vakaro“.

Klaipėdos miesto poliklinikos vadovė Loreta Venckienė sako, kad savivaldybėje esantis punktas dirba pilnu pajėgumu. „Žmonės registruojami visą dieną, tas skaičius nuolat auga. Dirbsime tol, kol bus užregistruojami pacientai“, – BNS kalbėjo ji.

Mobilieji koronaviruso patikros punktai iš viso turėtų būti atidaryti dešimtyje Lietuvos miestų. Šiuo metu jie veikia tik Vilniuje (3), Kaune (2) ir Klaipėdoje (1).

Į mobilų koronaviruso patikros punktą Kaune jau važiuoja pirmieji pacientai: ką privalu žinoti? 48 nuotr.

Penktadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad likusiuose septyniuose miestuose mobilieji koronaviruso patikros bus paleidžiami tuomet, kai Lietuvą pasieks papildomų reagentų siunta. Sekmadienį į Lietuvą buvo atgabenta reagentų, skirtų 5 tūkst. tyrimų dėl koronaviruso atlikti.

Mobiliuose punktuose – griežta patikros tvarka

SAM pirmadienį taip pat primena, kaip turėtų elgtis išsitirti nusprendę pacientai, kuriems pasireiškė ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingi simptomai. Visų pirma, staiga sukarščiavus, pradėjus kosėti, dusti, jeigu 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios asmuo keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar turėjo sąlytį su koronaviruso infekcijos atveju, reikia skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos.

Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilų punktą. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

Kartu su savimi žmogus turi pasiimti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Atvykus į mobilų punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma tepinėlio paėmimo procedūra. Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.

Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama GMP ir pacientas transportuojamas į ligoninę. Tiems žmonėms, kurie negali į mobilius punktus atvykti patys, transportavimą organizuoja savivaldybė. SAM primena, kad į mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

Jau fiksuota daugiau nei 150 infekcijos atvejų

Lietuvoje, Vyriausybės duomenimis, iki pirmadienio vidurdienio buvo patvirtinti 154 koronaviruso atvejai. „Per vakar dieną yra ištirti 278 ėminiai, iš jų 40 naujų teigiamų atvejų nustatyta, šiuo metu Lietuvoj turime nustatytus 154 atvejus iš viso“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė A. Veryga.

Patvirtinta informacija apie Lietuvoje užfiksuotus susirgimo COVID-19 atvejus ir visos rekomendacijos pateikiamos oficialiame Vyriausybės portale. Atsakymus į dažniausius kauniečių klausimus rasite čia.

Sergamumo situaciją Lietuvoje galite stebėti nuolat atnaujinamame žemėlapyje. Naujausiais globalaus koronaviruso paplitimo žemėlapio duomenimis, pasaulyje patvirtintų susirgimo atvejų yra 343 421, iš kurių pasveiko 98 896 ir mirė 14 790 žmonės.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.