Kaune dvigubai didinami koronaviruso patikros punkto pajėgumai - Kas vyksta Kaune

Kaune dvigubai didinami koronaviruso patikros punkto pajėgumai

BNS, „Kas vyksta Kaune“ inf. 2020/03/23 14:22
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Pirmadienio vidurdienį Kauno kempinge atidarytas antrasis koronaviruso patikros punktas – per dieną nuo šiol čia bus galima paimti beveik dvigubai daugiau mėginių. Kituose miestuose mobilius patikros punktus planuojama atidaryti antradienį.

Pirmoji stotelė visiškai užpildyta

„Klinikų laboratorijai patvirtinus kiekius, galime pradėti dirbti. Mes fiziškai buvome pasiruošę ir dabar mums patvirtino, kad nuo šiandienos skiria po 110 testų per dieną. Tai reiškia, kad mes leidžiame antrą liniją“, – BNS cituojamas Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius Paulius Keras.

Jis pridūrė, kad antra linija patikros punkte pradės veikti nuo 12 val. Preliminariais duomenimis, 110 testų turėtų būti atliekama ir antradienį bei trečiadienį, tačiau dėl to tariamasi kiekvienos dienos vakare.

Kaip teigia Kauno miesto poliklinikos direktorius Paulius Kibiša, antrasis patikros punktas veikia šalia pirmojo – Kauno kempinge, Jonavos g. 51A. Anot jo, pirmasis Kauno koronaviruso patikros punktas pirmadieniui pilnai užpildytas – atvykti registravosi 66 žmonės.

Alytus ir Šiauliai pasiruošę startui

Alytaus ir Šiaulių savivaldybių atstovų teigimu, jų miestuose mobilieji koronaviruso patikros punktai turėtų būti atidaryti antradienį vidurdienį.

Pasak Panevėžio savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjo Mindaugo Burbos, kada toks punktas pradės veikti Panevėžyje – neaišku. „Dar neatvyko ministerijos žmonės, kurie mūsų specialistus apmokytų“, – BNS sakė jis.

Kaip nurodo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), apie kitų punktų atidarymo laiką bus pranešama atskirai. „Tikrai šiandien gausite informaciją apie punktus, kuriuos planuojama atidaryti ryt, kai viskas bus suderinta ir aišku“, – BNS pirmadienį sakė ministerijos atstovė Justina Petravičienė.

Ministerijos teigimu, pacientai tyrimui bus registruojami tik tą dieną, kai kreipsis – išankstinė registracija kitai dienai nebus vykdoma.

Laisvų laikų daugiausia Vilniuje

Anot Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties, administruojančios Karštąją koronaviruso liniją 1808, direktoriaus Nerijaus Mikelionio, Vilniuje laisvų laikų „visuose trijuose punktuose yra nuo pietų iki pat vakaro“.

Klaipėdos miesto poliklinikos vadovė Loreta Venckienė sako, kad savivaldybėje esantis punktas dirba pilnu pajėgumu. „Žmonės registruojami visą dieną, tas skaičius nuolat auga. Dirbsime tol, kol bus užregistruojami pacientai“, – BNS kalbėjo ji.

Mobilieji koronaviruso patikros punktai iš viso turėtų būti atidaryti dešimtyje Lietuvos miestų. Šiuo metu jie veikia tik Vilniuje (3), Kaune (2) ir Klaipėdoje (1).

Penktadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad likusiuose septyniuose miestuose mobilieji koronaviruso patikros bus paleidžiami tuomet, kai Lietuvą pasieks papildomų reagentų siunta. Sekmadienį į Lietuvą buvo atgabenta reagentų, skirtų 5 tūkst. tyrimų dėl koronaviruso atlikti.

Mobiliuose punktuose – griežta patikros tvarka

SAM pirmadienį taip pat primena, kaip turėtų elgtis išsitirti nusprendę pacientai, kuriems pasireiškė ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingi simptomai. Visų pirma, staiga sukarščiavus, pradėjus kosėti, dusti, jeigu 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios asmuo keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar turėjo sąlytį su koronaviruso infekcijos atveju, reikia skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos.

Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilų punktą. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

Kartu su savimi žmogus turi pasiimti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Atvykus į mobilų punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma tepinėlio paėmimo procedūra. Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.

Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama GMP ir pacientas transportuojamas į ligoninę. Tiems žmonėms, kurie negali į mobilius punktus atvykti patys, transportavimą organizuoja savivaldybė. SAM primena, kad į mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

Jau fiksuota daugiau nei 150 infekcijos atvejų

Lietuvoje, Vyriausybės duomenimis, iki pirmadienio vidurdienio buvo patvirtinti 154 koronaviruso atvejai. „Per vakar dieną yra ištirti 278 ėminiai, iš jų 40 naujų teigiamų atvejų nustatyta, šiuo metu Lietuvoj turime nustatytus 154 atvejus iš viso“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė A. Veryga.

Patvirtinta informacija apie Lietuvoje užfiksuotus susirgimo COVID-19 atvejus ir visos rekomendacijos pateikiamos oficialiame Vyriausybės portale. Atsakymus į dažniausius kauniečių klausimus rasite čia.

Sergamumo situaciją Lietuvoje galite stebėti nuolat atnaujinamame žemėlapyje. Naujausiais globalaus koronaviruso paplitimo žemėlapio duomenimis, pasaulyje patvirtintų susirgimo atvejų yra 343 421, iš kurių pasveiko 98 896 ir mirė 14 790 žmonės.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA