Karantino sąlygų nepaisančius kauniečius miesto savivaldybė drausmina nauju būdu

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno savivaldybė ketvirtadienį ėmėsi drausminti lauke besibūriuojančius kauniečius, kurie nepaiso karantino sąlygų: mieste važinėjantys greitosios medicinos pagalbos automobiliai žmones įspėja nesibūriuoti ir laikytis atstumų.

„Šiai dienai mums didžiausią rūpestį kelia viešose vietose neatsakingai besielgiantys žmonės, leidžiantys vaikus į žaidimų aikšteles, besibūriuojantys didesnėse grupėse, ir panašiai“, – sako Kauno mero atstovas spaudai Tomas Jarusevičius.

Po miestą važinėjantis greitosios pagalbos automobilis su ruporu miestiečiams primena, jog visoje šalyje įvestas karantinas, reikia vengti bet kokio gyvo kontakto su kitais asmenimis, nesibūriuoti, laikytis saugaus dviejų metrų atstumo, nesinaudoti lauko treniruokliais.

Pasak T. Jarusevičiaus, šiai veiklai naudojami du seni savivaldybės turimi greitosios autobusiukai. Planuojama šiuos automobilius ateityje naudoti įtariamų ar lengvų koronavirusu užsikrėtusių asmenų pervežimams.

Ministerijai ribojant judėjimą viešose vietose, Kauno parkuose verda gyvenimas 46 nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ketvirtadienį pranešė, jog lauke žmonės turėtų vaikščioti, būriuotis ne daugiau kaip po penkis, o aikštelėse žaisti tik vienos šeimos vaikai.

Tokių ribojimų imtasi siekiant valdyti grėsmes dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo, skelbia SAM.

Parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankantieji yra įpareigoti laikytis saugaus dviejų metrų atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat ragina vyresnio amžiaus žmones apskritai vengti bet kokio išėjimo iš namų, jei nėra būtinybės. Taip pat paprašyti artimųjų pagalbos, jei reikia maisto ar vaistų.

Karantinas dėl koronaviruso grėsmės šalyje paskelbtas pirmadienį, kol kas numatyta, kad jis truks iki kovo 30 dienos.

Šiuo metu Lietuvoje nustatyti 48 ligos atvejai, 1 ligonis – pasveiko. Sergamumo situaciją Lietuvoje galite stebėti nuolat atnaujinamame žemėlapyje čia.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Karantinas – privalomas visiems: kauniečiai gali pranešti apie pažeidimus

Pernai politinės partijos gavo daugiau kaip 8,5 mln. pajamų – turtingiausi buvo socialdemokratai

SAM: dėl koronaviruso bus tiriami visi, kuriems pasireiškia simptomai

Gūsingas vėjas dalį kauniečių paliko be elektros

Lietuvos narystei NATO – jau 16 metų

Maisto technologijų startuolis iš Kauno siekia užkariauti Europą

Iniciatyva „Mokykla namuose“ surinko daugiau nei 600 kompiuterių Lietuvos moksleiviams

Kaune nusileido antrasis lėktuvas su apsaugos priemonėmis medikams (atnaujinta)

Šeštadienio vakarą Kaune užsiliepsnojo gyvenamasis namas

Kauno klinikinės ligoninės darbuotojai nustatytas koronavirusas (papildyta)