Kokių prekių per karantiną galima įsigyti „Depo“ prekybos centre? (papildyta) | Kas vyksta Kaune

Kokių prekių per karantiną galima įsigyti „Depo“ prekybos centre? (papildyta)

R. Tenio nuotr.

Lietuvoje nuo pirmadienio įvedus karantiną, uždarytos parduotuvės, įsigyti galima tik maisto produktų, vaistų ir kitų būtinų prekių. Tiesa, „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai tvirtino Latvijos kapitalo prekybos centrą „Depo“ dirbant visu pajėgumu – visgi paaiškėjo, kad kai kurie skyriai čia uždaryti.

„Depo“ atidarytas iš dalies

Pasiteiravus kauniečių, ar pastebėjo mieste veikiančių nebūtinų prekių parduotuvių, paslaugų teikėjų, gyventojai teigė matę plušančius ne tik smulkiuosius prekybininkus, bet ir didžiuosius centrus, kuriuose iš pažiūros parduodamos ne pirmo būtinumo prekės.

Vienas tokių – Islandijos plente, netoli IX forto, esantis „Depo“. Be maisto produktų, čia apskritai siūlomas ir platus buities prekių, statybos ir remonto medžiagų asortimentas – vis dėlto, susisiekus su parduotuve paaiškėjo, kad šiuo metu apsipirkimo galimybės gerokai apribotos.

[susije_video kurie=”1″]

„Kas vyksta Kaune“ susisiekus su „Depo“ konsultante, ji nurodė, kad šiuo metu čia parduodamos higienos prekės, skalbikliai ir valikliai, atidarytas maisto produktų skyrius, prekiaujama gyvūnų maistu.

Kiti skyriai neveikia, prekybos centras pirmadienį atviras 8-21 val., tačiau dėl darbo laiko kitomis dienomis, kaip prasitarė pašnekovė, taip pat nėra visiškai aišku.

„Senukai“ veiklą vykdo tik internetu

Tuo metu visoje Lietuvoje veikiantis buities ir remonto prekių tinklas „Senukai“ informavo Vyriausybei paskelbus karantiną kovo 16-30 d. uždarantis visus prekybos centrus. Vadovaujantis rekomendacijomis, iki kovo 30 d. neveiks ir internetinės parduotuvės atsiėmimo punktai.

Visgi pati internetinė „Senukų“ parduotuvė toliau tęs veiką – čia toliau galima įsigyti reikiamas prekes. Iš anksto apmokėjus užsakymus, galioja ta pati pirkinių pristatymo į namus ir paštomatus tvarka. Pranešime atkreipiamas dėmesys, kad užsakymų nebus galima apmokėti atsiimant prekes namuose.

Neapmokėti internetiniai užsakymai dėl karantino atšaukiami, tuo metu apmokėtus užsakymus, kurių nespėta atsiimti, bendrovė pristatys į paštomatus ar į namus. Klientui pageidaujant, jie gali būti ir atšaukti, o pinigai grąžinami. Čia reikia pažymėti, kad iki kovo 30 d. grąžinti prekių nebus galima, o grąžinimo terminai pratęsiami neskaičiuojant karantino laikotarpio.

Tiesa, kauniečiai susirūpino, kad nepaisant uždarytų „Senukų“ parduotuvių, prie A1 magistralės esantis įmonės logistikos centras dirba kaip įprasta, čia esą pluša keli šimtai žmonių, o dezinfekcinio skysčio esą maža. Dėl darbo organizavimo ir apsaugos priemonių „Kas vyksta Kaune“ išsiuntė užklausą bendrovės atstovams – gavę daugiau informacijos, papildysime.

Pažeidusių karantiną laukia griežtos baudos

Primename, kad nuo pirmadienio šalyje įvedus karantiną, pagal Vyriausybės nutarimą draudžiama parduotuvių (išskyrus maisto prekių), prekybos ir pramogų centrų (išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių ir optikos prekių parduotuves juose), turgaviečių (išskyrus maisto) veikla.

Vykdyti prekybą internetu leidžiama, kai prekės pristatomos gyventojams, taip pat įsigaliojo ribojimai kai kuriems paslaugų teikėjams. Visą teisės akto tekstą rasite čia.

Tuo metu su policija jėgas suvienijusi Kauno savivaldybė žada griežtas sankcijas karantino reikalavimų nesilaikantiems fiziniams ir juridiniams asmenims. Kaip sekmadienio vakarą skelbė savivaldybė, jau praėjusį penktadienį Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ėmėsi akylai stebėti, kaip privatus verslas paiso Vyriausybės nutarimu patvirtintų draudimų.

[susije_video kurie=”2″]

„Per dieną patikrinta beveik pusšimtis įvairių įstaigų. Didžioji dauguma jų pareigingai laikėsi paskelbtų ribojimų, vis dėlto pažeidimų neišvengta. Aptiktos keturios veikiančios įstaigos: SPA centras, sporto klubas ir dvi vaikų pramogų vietos“, – praėjusią savaitę įmonės atsipirko įspėjimais, tačiau nuo pirmadienio prasižengėliai bus baudžiami.

Už karantino sąlygų nepaisymą, įspėjama pranešime, numatyta griežta administracinė atsakomybė: fiziniams asmenims baudos siekia iki 560 Eur, o bendrovėms – iki 3000 Eur, jei tai kelia grėsmę žmonių sveikatai.

„Situacija yra ypač rimta, todėl į kiekvieną atvejį bus žiūrima principingai. Įspėjimų laikas baigėsi ir klaidoms vietos nebėra. Negali būti jokios tolerancijos, kai kalbame apie didžiausią žmogaus turtą – sveikatą ar net gyvybę“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorius Paulius Keras.

Papildyta kovo 17 d., 18.39 val.

„Kesko Senukai Lithuania“ atstovė Elona Uckutė „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė, kad į Lietuvoje esantį „Kesko Senukai Lithuania“ logistikos terminalą atgabenamos prekės, kurių transportavimas prasidėjo dar prieš COVID-19 plitimą Europoje ir karantino paskelbimą Lietuvoje.

„Tai siuntos, kurių sustabdyti nebuvo galimybių, tad vykdome įsipareigojimus tiekėjams ir stengiamės užtikrinti sklandų prekių priėmimą. Atkreiptinas dėmesys, kad LR Vyriausybės nutarimu prekių judėjimas Lietuvos teritorijoje karantino laikotarpiu nėra ribojamas. Kadangi Lietuvoje esantis logistikos terminalas aptarnauja ir „Kesko Senukų“ prekybos centrus Latvijoje, Estijoje bei OMA parduotuves Baltarusijoje, o šiose šalyse prekyba nėra sustabdyta, prekių vežimas vykdomas ir į jas“, – aiškino E. Uckutė.

Darbuotojų saugumas, patikino ji – bendrovės prioritetas, todėl nuolat stebima situacija šalyje ir už jos ribų. „Siekdami apsaugoti darbuotojų sveikatą, laikomės visų rekomendacijų. Darbuotojai supažindinti su papildomais asmens higienos ir saugumo reikalavimais, o išvykstantys į užsienį papildomai informuojami, kaip turėtų elgtis išvykų metu“, – informavo „Kesko Senukai Lithuania“ atstovė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA