Nevyriausybinės organizacijos ragina stabdyti dviejų laisvės atėmimo įstaigų sujungimą Kaune

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nevyriausybinės organizacijos ragina stabdyti Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius-pataisos namų ir Kauno tardymo izoliatoriaus jungimą.

Lietuvos kriminologų asociacija, Žmogaus teisių stebėjimo institutas, Lietuvos psichologų sąjungos Teisės psichologijos komitetas, kunigas Arūnas Peškaitis, Pilietinių iniciatyvų centras Koalicija „Galiu gyventi“ ir Lietuvos žmogaus teisių centras teigia, kad tai neapgalvotas, neatsakingas, neperspektyvus ir trumparegiškas sprendimas.

Nevyriausybininkai teigia, kad Kauno nepilnamečių kolonijoje per metus kalinami keli šimtai nepilnamečių ir jaunų suaugusių, kuriems kalinimo metu būtina išskirtinė, specializuota, profesionali ir savarankiškai valdoma priežiūra, socialinė, psichologinė ir kita pagalba.

„Planuojama, kad po įstaigų sujungimo šie asmenys tiesiog bus laikomi tardymo izoliatoriuje kartu su suimtais ir nuteistais suaugusiais, nepilnamečių sektorius taps tik vienu iš bendro tardymo izoliatoriaus padalinių“, – teigia nevyriausybininkai.

Anot jų, tokie planai prieštarauja Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijai, nepilnamečių, kuriems atimta laisvė, apsaugos taisyklėms, Europos Tarybos rekomendacijoms.

Nevyriausybininkai teigia, kad Kauno nepilnamečių kolonija per pastaruosius kelerius metus buvusio ir esamo personalo dėka labai daug nuveikė keičiant įstaigos kultūrą ir darbo metodus, tokiu būdu pakeitė savo veidą, ko kitoms Lietuvos įkalinimo įstaigoms kol kas nėra pavykę padaryti.

„Taigi šios įstaigos naikinimas yra sunkiai suvokiamas ir neabejotinai turės ilgalaikių neigiamų padarinių – bus sugriauta buvusi vadybinė ir organizacinė sistema, personalo struktūra, turėta infrastruktūra. Tai pablogins darbo kokybę ir, tikėtina, skatins iš šios įstaigos paleidžiamų asmenų recidyvą, kuris Lietuvos visuomenei kainuos daug daugiau nei simbolinis sutaupymas apjungiant labai skirtingo pobūdžio įstaigas“, – teigia nevyriausybinės organizacijos.

Nuogąstauja ir darbuotojai

Daugiau nei šimtas Kauno nepilnamečių kolonijos darbuotojų, reikšdami nuogąstavimą dėl reorganizacijos, raštu kreipėsi į Prezidentūrą, Vyriausybę, Teisingumo ministeriją, Kalėjimų departamentą ir kitas institucijas.

„Tai kolektyvui kelia nerimą dėl įstaigos ateities“, – rašoma kovo penktą dieną pasirašytame rašte.

Jame taip pat teigiama, kad sprendimas sujungti įstaigas buvo priimtas vienašališkai, nederinant jo nei su įkalinimo įstaigų vadovais, nei profsąjungomis, nei kitomis institucijomis.

Kauno nepilnamečių kolonijos darbuotojai taip pat ragina Vyriausybę nepritarti įstaigų jungimui ir palikti įkalinimo įstaigą kaip atskirą juridinį vienetą.

Klausimą dėl reorganizacijos Vyriausybė svarstys antradienį.

Teisingumo ministerija, siūlydama naikinti Kauno nepilnamečių koloniją, tikisi sutaupyti lėšų ir padidinti įkalinimo įstaigose dirbančių pareigūnų algas. Klausimą dėl reorganizacijos antradienį svarstys Vyriausybė.

Šiuo metu abiejose Kauno įkalinimo įstaigose dirba 306 darbuotojai, o jas sujungus, būtų galima panaikinti 15 pareigybių ir sutaupyti apie 400 tūkst. eurų per metus, teigia ministerija.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Mažeikių tragedijos atomazga: rastas žudiko lavonas

Stiprius narkotikus skrandyje gabenusiam Nigerijos piliečiui iš Pravieniškių ištrūkti nepavyko

Kauno klinikose žengtas istorinis žingsnis genetinių tyrimų srityje

Lėktuvai netrukus vėl leisis ir Kaune – informuoja kaip išvengti nesklandumų

Mažeikių dramoje kitas svarbus žingsnis – šią naktį (foto)

Pokyčių lyderis kunigas A. Toliatas: „Gyvenimas yra nuolatinis pokytis“

„Raketa“ pirmąkart šiemet pasiekė Nidą ir grįžo atgal: skelbiamos bilietų kainos

Po skaudaus įvykio, V. Ušacko šeimoje - dar viena netektis

Pirmadienį visoje Lietuvoje suskambės nemokami iniciatyvos „Ačiū, Lietuva!“ koncertai

Keičiami reikalavimai kavinėms ir restoranams: galės dirbti ilgiau