Kauno miesto herojai pagerbti iškilmingoje ceremonijoje – Kas vyksta Kaune

Kauno miesto herojai pagerbti iškilmingoje ceremonijoje

R. Tenio nuotr.

Geri darbai Kaune nelieka nepastebėti. Herojiškai miestui ir jo žmonėms pasiaukoję kauniečiai įvertinti garbingais apdovanojimais. Ketvirtadienio pavakarę Kauno rotušėje vyko iškilminga Gerumo kristalų, Santakos garbės ženklų, Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medalių ir mero padėkų įteikimo ceremonija.

Kauno miesto savivaldybės pranešime spaudai rašoma, jog gyventojai apdovanojimus gavo už savanoriavimą, visuomeninę veiklą ir kitokią neatlygintiną geradarystę bei nepaprastus darbus. Apdovanojimus pelnė trys dešimtys kauniečių. Renginyje šventišką atmosferą savo pasirodymu kūrė Kauno styginių kvartetas.

Ceremonijoje iš viso įteikta 12 Gerumo kristalų už reikšmingus ir neatlygintinus darbus Kauno bendruomenės labui. Kristalai atiteko šiems kauniečiams:

Jonei Buivydaitei už aktyvią visuomeninę veiklą ir pagalbą socialinėje atskirtyje atsidūrusiems žmonėms.

Jonė ne vienerius metus savanoriauja Maltos ordino pagalbos tarnyboje padėdama senyvo amžiaus žmonėms. Prisijungusi prie savanorių grupės Kaune, ji prieš mėnesį įgyvendino pirmąjį savo projektą „Juozas“.

Sutikusi vienišą senolį, ji suvokė, kad vien drabužiai ir dėmesys jam nepadės. Vyras gyveno itin skurdžiai: neturėjo, kur valgyti ar miegoti. Padedama daugelio nuoširdžių žmonių, Jonė sutvarkė senolio Juozo namus ir pakeitė gyvenimą.

Matui Daulenskiui – už savanorišką dalyvavimą teikiant skubią medicininę pagalbą. Vyras jau porą metų savo laiką ir gerumą aukoja kitų labui – talkina medikams.

Reguliariai, du kartus per savaitę, kaunietis rūpinasi kitų skausmu ir rūpesčiais: budi Greitosios medicinos pagalbos stotyje, važiuoja į iškvietimus.

Linai Jakelei – už sielovadinę veiklą, atjautą ir geranoriškumą. Ji teikia medicininę, psichoanalitinę ir dvasinę pagalba tiems, kuriems vien tik gydomoji medicina padėti nebegali. Kaunietė yra viena iš klinikinės sielovados šalyje pradininkių.

Gintarui Kerševičiui – už išgelbėtą gyvybę. Daugiau nei 20 metų tarnybai atidavęs policijos pareigūnas neseniai gatvėje gaivino parkritusį asmenį.

Gaivinimas truko net 3 valandas, kas buvo labai sunki užduotis tiek fiziškai, tiek morališkai, tačiau sunkus darbas atnešė patį svarbiausią rezultatą – išgelbėtą gyvybę.

Žilvinui Miežiui – už aktyvią pagalbą Kauno Kristaus Prisikėlimo parapijos sriubos valgykloje. Jaunas moksleivis visus metus, nepaisant žvarbaus oro, po pamokų ir būrelių skuba ne namo, o pas senyvus Žaliakalnio gyventojus, kuriems nešioja kraštą maistą ir dovanoja dėmesį.

Aleksandrai Mingelienei Gerumo kristalas skirtas už aktyvų įsitraukimą į socialinius projektus, skatinančius socialinės atskirties mažinimą. Prie pagalbos moterims telefono linijos savanorė yra išbudėjusi virš 700 valandų.

Ji suteikė emocinę pagalbą moterims, susiduriančioms su gyvenimo sunkumais ir skaudžiais išgyvenimais, bei rūpinosi labdaros surinkimu šiltų drabužių ar apavo neturintiems, gyvenimo užribyje atsidūrusiems žmonėms.

Faustai Palaimaitei apdovanojimas įteiktas už pagalbą integruojant socialiai pažeidžiamą jaunimą į visuomenę. Sesė Fausta yra žinoma, kaip misionierė, dirbusi skurdžiausiose Pietų Amerikos regionuose.

Šiandien ji užsiima atsakinga ir pasišventimo reikalaujančia misija – bendrauja su nepilnamečiais Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje.

Neskaičiuodama savo laiko ir jėgų, kaunietė su jaunimu dalijasi savo patirtimi ir šiluma, padeda puoselėti tikrąsias vertybes, o svarbiausia – suteikia galimybę keistis.

Kunigui Kęstučiui Rugevičiui – už pagalbą socialinėje atskirtyje atsidūrusiems žmonėms. Gerokai dvasiškai sutrikusioje visuomenėje kaunietis palaiko viltį, kad negalia nėra kliūtis atskleisti savo talentus, gyventi pilnavertį gyvenimą ir siekti savo svajonių.

Angelei Samuolienei – už bendruomeniškumo skatinimą ir pagalbą mažinant socialinę atskirtį. Laikino apgyvendinimo namuose dirbanti kaunietė, netaupydama savo laiko ir jėgų, deda visas pastangas, kad išėję iš šios įstaigos žmonės gyventų pilnavertį gyvenimą: padeda pasigaminti maistą ir atlikti procedūras, kurių patys benamiai negali atlikti dėl mažo mobilumo.

Ji taip pat rūpinasi, kad jiems nestigtų drabužių ir avalynės.

Vitalijai Skėruvienei – už aktyvią veiklą įgyvendinant socialinius projektus ir pagalbą mažinant socialinę atskirtį. Tai žmogus, kuris gyvena pagalbos artimui idėja.

Kaunietės iniciatyva organizuojama „Baltojo angelo“ mugė jau 14-tus metus suburia Kauno miesto menininkus ir švietimo sektoriaus bendruomenę kilniam tikslui: padėti paramos ir pagalbos stokojantiems.

Dalis mugėje surinktų lėšų skiriama sunkiai besiverčiantiems, sergantiems ar netektis patyrusiems bendruomenės nariams.

Ievai Variakojytei-Reynshtrom Gerumo kristalas įteiktas už nuopelnus skatinat vaikų saviraišką, tobulėjimą ir socializaciją. Kaunietė veda užsiėmimus Kauno cirko meno akademijoje .

Juos lankantiems globos namuose gyvenantiems vaikams ugdomas atsakomybės jausmas, teigiamai veikiamos vaikų asmeninės savybės.

Samantai Atmanavičiūtei Gerumo kristalas įteiktas už savanorystę, kuriant auginantį santykį su vaikais, netekusiais tėvų globos. Kaunietė yra projekto „Pagalba augti“ savanorė, savo dėmesį ir laiką neatlygintinai skyrusi globos namų vaikams.

Šio projekto tikslas – tapti šių vaikų draugu ir savo pavydžiu juos įkvėpti. S. Atmanavičiūtė per 3 mėn. laikotarpį su globos namuose gyvenančiomis mergaitėmis praleido daugiau nei 70 valandų, joms dovanodama neišdildomus įspūdžius: ekskursijas, pramogas ir išvykas visoje Lietuvoje.

Įteiktos Kauno mero padėkos

Apdovanojimų ceremonijoje Kauno mero padėkomis apdovanoti ir 11 miestiečių, dalyvavusių Kauno miesto savivaldybės finansuojamo projekto „Pagalba augti“ prevencinės paslaugos bendruomenėje Kauno vaikų globos namų 10–14 m. amžiaus vaikams“ veiklose.

Mero padėkos įteiktos Kauno vyriausiojo policijos komisariato policijos rėmėjams: Gretai Baliūnienei, Valentinai Cvilikienei, Monikai Čelpačenko, Pauliui Kadžiuliui, Ramūnui Kazakevičiui, Aivarui Macijauskui, Ernestui Petrauskui, Rasai Petrusevičiūtei, Arvydui Sapranavičiui, Vytautei Užaitei ir Kazimierui Vaitiekaičiui.

Santakos ženklų laureatai

3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklų laureatais tapo šie kauniečiai:

Kauno kunigų seminarijos rektorius kunigas Ramūnas Norkus. Jis Santakos garbės ženklu apdovanotas už ypatingus nuopelnus Lietuvai ir Kaunui, ypač uolų darbą sielovados srityje ir visuomeninę veiklą.

Taip pat Kauno Nacionalinio dramos teatro aktorius Albinas Budnikas už ypatingus nuopelnus Kaunui ir visai Lietuvai bei sąžiningą, uolų darbą kultūros ir meno srityje.

Skulptorius Leonas Vytautas Strioga Santakos garbės ženklu apdovanotas už įvairiose šalies vietose surengtas parodas, sulaukusias didžiulio susidomėjimo. Kaunietis šįkart negalėjo atsiimti apdovanojimo.

Taip pat du 2-iojo laipsnio Santakos garbės ženklai įteikti:

Kauno–Japonijos draugystės asociacijos pirmininkui Aurelijui Zykaui. Jam padėkota už didžiulį indėlį ir sąžiningą darbą gerinant Lietuvos ir Japonijos tarpusavio supratimą.

Ukrainos garbės konsului Vygandui Blandžiui – už ypač uolų darbą, kuriant Ukrainos ir Lietuvos strateginę partnerystę bei bendradarbiavimą.

Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis įteiktas istorikui ir kraštotyrininkui Antanui Vaičiui už nuopelnus įtvirtinant Kauno miesto savivaldą ir kuriant miesto įvaizdį.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA