Prancūzų pelkėje klimpęs Žalgiris parsiveža pergalę

BC „Žalgiris“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Dramatiškas rungtynes Vilerbane išgyvenę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos 22-ajame ture 79:74 (16:16, 14:11, 25:23, 24:24) palaužė vietos ASVEL komandą.

Kietą ASVEL gynybą mačo pradžioje vienintelis pralaužė Artūras Milaknis, taikliais metimais 5:4 išvedęs kauniečius į priekį. Kabliu metimą atliko Paulius Jankūnas, rezultatyviai po krepšiu sužaidė ir priekyje 9:8 „Žalgirį“ palaikęs Jockas Landale‘as. Nuo suolo pakilusio Zacho LeDay perdavimą ant lėkštutės gavo P. Jankūnas, tritaškį smeigė pranašumą iki 14:8 didinęs Thomasas Walkupas. Nuo baudų metimų linijos atsidarė Edgaras Ulanovas, tačiau apčiuopiama persvara išsibarstė ir po pirmojo kėlinio buvo užfiksuotas lygus rezultatas – 16:16.

Antrajame kėlinyje puolime aštriai rungtyniavo Lukas Lekavičius, pražangos nepaisė Z. LeDay, du reidus vieną po kito atliko T. Walkupas ir buvo nubrėžta nauja rekordinė persvaros riba – 29:21. Atsiplėšę Lietuvos čempionai vėl stabtelėjo ketvirčio pabaigoje ir į rūbinę keliavo teturėdami trapų pranašumą – 30:27.

Antra rungtynių pusė prasidėjo J. Landale‘o dėjimu ir Nigelo Hayeso tritaškiu po gerai T. Walkupo įvertintų situacijų – 35:27. Iš vidutinio nuotolio pataikė J. Landale‘as, staigius taškus iš po krepšio pelnė A. Milaknis, o pranašumui iš vietos pajudėti neleido L. Lekavičius – 43:34.

Kėliniui įpusėjus pirmą kartą dviženklę persvarą 48:37 sukūrė iš įvairių padėčių šeimininkus baudęs L.Lekavičius. Iš kairiojo krašto tritaškį smeigė A. Milaknis, bet užsikūrę Prancūzijos čempionai artėjo iki 51:46. Taškų kraitį pildėsi L. Lekavičius, fantastišką perdavimą iš E. Ulanovo gavo J. Landale‘as, tačiau dar viena geresnė šeimininkų pabaiga, paliko daug neatsakytų klausimų – 55:50.

Paskutinėje mačo atkarpoje pasižymėjo A. Milaknis, itin sudėtingą metimą realizavo fortūnos šypsnio sulaukęs L. Lekavičius – 59:53. Krepšį dėjimu drebinęs J. Landale‘as dar kartą sulaukė E. Ulanovo malonės, bet švieslentėje jau degė ASVEL persvarą 61:63 rodantis rezultatas. Sunkiu komanda metu pražangą provokavo T. Walkupas, svartstykles į „Žalgirio“ pusę 66:63 persvėrė Z. LeDay. Laiku ir vietoje dar kartą atsirado Z. LeDay, galvas varžovams su savo judesiais apsuko svarbius taškus rinkęs E. Ulanovas – 70:68.

Likus porai minučių ASVEL liko be antrą techninę pražangą užsidirbusio vyriausiojo trenerio, dar vieną protingą epizodą surengė priekyje kauniečius 73:70 išlaikęs E. Ulanovas. Prasidėjus paskutinei minutei varžovai prametė baudos metimą, tačiau nusiėmė kamuolį, pavertė jie tritaškiu ir sukurdami triukšmo bangą persvėrė rezultatą 73:74.

Po minutės pertraukėlės puikiai nubraižytą derinį tolimu šūviu pavertė L. Lekavičius, šįkart pergalės link jau artinęs Lietuvos čempionus – 76:74. Apgynus savąjį krepšį, nesportinę pražangą provokavo Z. LeDay, o pergalę rezultatu 79:74 taikliais baudų metimais užtvirtino T. Walkupas.

Žalgiris: L. Lekavičius 21 (7/11 dvit.), A. Milaknis 12, J. Landale‘as 12 (5/6 dvit.), T. Walkupas 11 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Z. LeDay 9 (6 atk. kam.), E. Ulanovas 6, P. Jankūnas 5, N. Hayesas 3, K. C. Riversas 0, R. Jokubaitis 0.

ASVEL: J. Tayloras 15 (3/6 trit.), D. Lighty 14, T. Maledonas 13 (5 rez. perd.), L. Jeanas-Charlesas 12, T. Jekiri 11 (7 atk. kam.).