Kaune – šviestuvų renesansas: per dvejus metus planuoja pakeisti visus

Asociatyvi/ R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Gatvių šviestuvų atnaujinimas Kaune palaipsniui atliekamas jau nuo 2015 m., akylesni vairuotojai prie apšvietimo stulpų plušančius darbininkus vėl pastebėjo praėjusių metų pabaigoje. Vietoje natrio šviestuvų montuojamos šviesos diodų (LED) lempos – savivaldybės teigimu, per ateinančius dvejus metus įsigijus dar keliolika tūkstančių naujų šviestuvų, visas gatves turėtų nutvieksti ryški balta šviesa.

Kaip pažymėjo ištikimas „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas Mantas, lempos jau kurį laiką keičiamos iš geltonos į baltos spalvos spektro įrenginius. Naujus šviestuvus jis pastebėjo tiek Šilainių ir Dainavos mikrorajonuose, tiek Nuokalnės gatvėje bei centrinėje miesto dalyje.

Darbininkus keičiant kiekvieno šviestuvo lempas jis matė paskutinę praėjusių metų dieną. „Ar geriau šviečia, tai nemanau, nebent gal elektros mažiau naudoja“, – mintimis dalijosi kaunietis.

Seniesiems nusidėvėjus, atėjo nauja era

Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė, kad dar anksčiau gatvės spingsėję gyvsidabrio šviestuvai į natrio šviestuvus masiškai keisti 2003-2005 m.

„Natrio šviestuvai nusidėvėjo ir atėjo laikas juos keisti, miestas priėmė sprendimą atnaujinti apšvietimą. Vykdant naujų gatvių apšvietimo įrengimą ir senų gatvių rekonstrukciją, nuo 2015-ųjų pradėta nauja LED šviestuvų era. Iki 2018 metų gruodžio 31 dienos miete buvo sumontuota apie 9 105 vnt. LED šviestuvų, 2019-ųjų gruodžio 31 dieną jų jau buvo 16 612 vnt.“ – skaičiavo P. Keras.

Administracijos direktoriaus pavaduotojo teigimu, 2020-aisiais planuojama įsigyti dar 12 tūkst. vnt. LED šviestuvų ir per šiuos bei ateinančius metus pakeisti visus likusius gatvių apšvietimo šviestuvus.

Saugiau eismo dalyviams ir pigiau miestui

Anot P. Kero, šviesos diodų šviestuvai naudoja mažiau elektros energijos – tai leis miestui apie 2,5 karto sumažinti elektros suvartojimą bei sąskaitą už apšvietimą. Taip apšviečiant gatvę miestas ne tik sutaupo daug lėšų elektros energijai, bet gatvė esą nutvieskiama kur kas kokybiškiau dėl geresnio šviesos spektro ir tinkamai parinktų techninių charakteristikų.

„Vietoje geltonai oranžinės šviesos, kurioje visi automobiliai, pėstieji vakarop tapdavo pilkšvai gelsvi, objektai išlaiko natūralią spalvą, daugiau šviesos patenka ant pėsčiųjų takų, pagerėja pėsčiųjų ir vairuotojų orientacija aplinkoje, eismo saugumas ir miestiečių savijauta, vaizdo stebėjimo kamerų registravimo kokybė ir pan.“ – aiškino P. Keras.

Jis džiaugėsi, kad įdiegus LED apšvietimą, kuris nupirktas savivaldybei priklausančios įmonės „Kauno gatvių apšvietimas“ lėšomis, negauta nei vieno nusiskundimo, nors pradžioje valdininkai nuogąstavo, kad tokia iniciatyva gali nepasiteisinti.

„Kauno gatvių apšvietimo“ portale pateikiamais duomenimis, Kaune eksploatuojamas 30 221 šviestuvas ir 337 centralizuoto apšvietimo punktai. Bendrovės įrengtas ir prižiūrimas gatvių apšvietimo tinklas, kuriam reikalinga 3,450 MW galia, apima 933,804 km.

39 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Vyriausybė skyrė beveik 2 mln. eurų vaistams koronaviruso simptomams gydyti

Apie privalomą izoliaciją gyventojams praneš SMS žinutėmis

Buvęs Kauno paveldosaugininkas už paimtą kyšį sumokės nemenką baudą

Humoristui J. Jankevičiui patvirtintas koronavirusas

Kauno klinikose – du organų donorai: per dieną gyvybės išgelbėtos net keliems pacientams

Lietuvos kariuomenėje – per 100 koronaviruso atvejų

19-toji „Sielų upė“ Kaune tekės neįprastai

Padėtis LSMU Kauno ligoninėje artėja prie kritinio taško: trūksta visai ne lovų

Nuo penktadienio – nauji renginių draudimai ir dalyvių ribojimai

Ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 348 žmonės: infekcija ir toliau plinta Kauno sporto arenoje