„Senukams“ – bauda už pavojingų prekių platinimą – Kas vyksta Kaune

„Senukams“ – bauda už pavojingų prekių platinimą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) penktadienį pranešė, kad Artūro Žuko įmonės platintas trišakis ir UAB „Kesko Senukai Lithuania“ rinkai tiekti klijai neatitiko produktų saugos reikalavimų. Nors abi prekės buvo pardavinėjamos „Senukuose“, baudos skirtos dviem įmonėms.

Kaip nurodoma VVTAT pranešime, atliktas patikrinimas viename iš UAB „Kesko Senukai Lithuania“ prekybos centrų, kur bandymams atrinktas įtarimų dėl saugos sukėlęs elektros šakotuvas.

„Bandymų rezultatai parodė, kad trišakio konstrukcija yra nesaugi ir kelia rimtą pavojų patirti elektros smūgį. Artūro Žuko įmonės platintas trišakis neatitiko ir ženklinimo reikalavimų: nepaženklintas trišakio kištukas, nenurodytas gamintojo pavadinimas ar prekės ženklas, netinkamai nurodyta didžiausia leistina galia“, – teigia tarnyba.

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, pažeidimo mastą, rinkai pateiktų gaminių kiekį ir tai, kad nukentėjusiųjų asmenų nėra, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą Artūro Žuko įmonei skirta 1 325 eurų bauda.

Bandymams kitame „Kesko Senukai Lithuania“ prekybos centre atrinktas padangų remonto rinkinys su klijais. Kaip parodė testai, rinkinio klijuose esanti cheminės medžiagos tolueno koncentracija gerokai viršijo leistiną ribą. Toluenas turi toksinį poveikį reprodukcijai ir centrinei nervų sistemai, todėl minėtas produktas buvo pripažintas nesaugiu.

Tarnyba iš prekybos „Senukams“ liepė išimti nesaugius trišakius ir padangų klijus / VVTAT nuotr.

„Vertindama bylos aplinkybes, Tarnyba sunkinančia aplinkybe laikė tai, kad bendrovė pakartotinai per vienerius metus pažeidė Produktų saugos įstatymo pažeidimą. Dar š. m. gegužę UAB „Kesko Senukai Lithuania“ buvo bausta dėl nesaugaus žaislų rinkinio. Įvertinus šią ir kitas tyrimo aplinkybes, realizuotų produktų skaičių bei tai, kad nukentėjusiųjų asmenų nėra, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Kesko Senukai Lithuania“ skirta 2 000 eurų bauda“, – informuoja VVTAT.

Abu platintojai, pasak tarnybos, įpareigoti nedelsiant pašalinti nesaugius produktus iš rinkos, įspėti vartotojus ir susigrąžinti iš jų nesaugius produktus.

Tiesa, DELFI pateiktame komentare „Senukų“ atstovai nurodė, kad klijai jau keturis mėnesius išimti iš prekių lentynų. Vartotojai esą buvo informuoti ir kviesti prekę grąžinti į jiems artimiausią parduotuvę bei atgauti už pirkinius sumokėtus pinigus.

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT