Nervų karą namuose pralaimėjęs „Žalgiris“ nusileido Eurolygos debiutantams | Kas vyksta Kaune

Nervų karą namuose pralaimėjęs „Žalgiris“ nusileido Eurolygos debiutantams

R. Tenio nuotr.

Trečiadienį Eurolygos penktojo turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ priėmė Eurolygos naujoką – Joano Plazos treniruojamą Sankt Peterburgo „Zenit“ klubą. Įtemptose rungtynėse užsidegimą pademonstravę svečiai po pratęsimo nugalėjo žalgiriečius 70:82.

Ginčo kamuolį atkovoję šeimininkai nesugebėjo sėkmingai užbaigti pirmosios atakos, o Austinas Hollinsas iš karto baudė „Žalgirį“ taikliu tolimu metimu. Visgi priešingoje aikštės pusėje trijų taškų vertės pražangą provokavęs Edgaras Ulanovas greitai grąžino balansą – 3:3. Nesunkiu metimu viena ranka pasižymėjo Gustavo Ayonas, tačiau netruko atsakyti ir žalgiriečių priekinė linija – po puolime atkovoto kamuolio taškų sąskaitą atsidarė Jockas Landale’as – 5:5.

Vangoką pirmojo kėlinio pradžią pagyvino greituose išpuoliuose žybtelėjęs G. Ayonas, po vieno iš epizodų, tačiau, užsidirbęs techninę pražangą ir padovanojęs žalgiriečiams lengvą tašką. Tuoj pat tritaškį šveitę svečiai tolo keturių taškų atstumu, bet pabėgti varžovams Kauno krepšininkai neleido – 12:12. Tiksint paskutinėms ketvirčio minutėms gynyboje ir puolime puikiai sužaidęs Zacko LeDay ir Nigelio Hayeso duetas uždarė kėlinį „Žalgiriui“ turint keturių taškų pranašumą – 18:14.

Gyvenimą kauniečiams apkartino kapitono Pauliaus Jankūno prasidedant antrajam kėliniui pelnyta nesportinė pražanga, kuria „Zenit“ pasinaudojo tik iš dalies – 18:17. Į besitęsiantį svečių spurtą atsakymą rado kontratakos smaigalyje atsidūręs Thomas Walkupas (20:19), tačiau po šio epizodo „Žalgiris“ krito į duobę. Kauniečius sugrįžimui pakėlė pirmas šeimininkų tolimas šūvis, paleistas E. Ulanovo pirmas tritaškis – (25:27) ir atsigavę žalgiriečiai pirmąją rungtynių dalį baigė rezultatui esant lygiam – 28:28.

Kiek chaotišką trečiojo kėlinio pradžią baudų metimais „Žalgirį“ timptelėjo Z. LeDay, bet atsakymą rado ir šeimininkų krepšį dėjimu sudrebinęs Thomas Willas – 30:30. Jau kitos atakos metu fanus kilti iš vietų privertė taikliai iš toli metęs Marius Grigonis – 33:30, apylygiame antrajame ketvirtyje „Žalgirio“ gynėjo ranka nedrebėjo ir antrą kartą – 38:35.

Užsitęsusią tylą Kauno fanų liūdesiui nutraukė užtikrintą tritaškį realizavęs Antonas Ponkrashovas, tačiau nesutrikęs Lukas Lekavičius „rado“ savo tris taškus – 41:38. Visgi paskutinėmis sekundėmis kamuolį įrideno Coltonas Iversonas – kėlinuko pabaigą sėkmingiau sužaidę „Zenit“ krepšininkai įgijo minimalią persvarą – 43:44.

Abiem komandom ir paskutiniame ketvirtyje sunkiai renkant taškus, aukso vertės tapo J. Landale’o metimas iš distancijos, bet „Žalgirio“ sirgalius tildė šaltus nervus rodęs Mateuszas Ponitka – 46:49. Įpusėjus ketvirtam kėliniui kauniečiai toliau buksavo, tuo metu gynybinio tipo mače svečiai tolo rekordiniu atstumu – 46:54. Ugnies žalgiriečiams įpūtė agresyvus Z. LeDay žaidimas, leidęs pelnyti du taškus su pražanga – 49:54.

Bėgant paskutinėms ketvirčio minutėms tikrą pirtį tritaškiu užkūrė M. Grigonis, o dar tris antru mėginimu pridėjęs Artūras Milaknis braukė „Zenit“ pranašumą iki minimalaus – 57:58. Vis dėlto reikalus „Žalgiriui“ nesmagia linkme suko du taškus su pražanga pelnęs M. Ponitka – 57:61. T. Walkupui atkovojus ginčo kamuolį, aikštės viduryje L. Lekavičius provokavo baudą metimo metu ir prie pražangų linijos šaltakraujiškai stojęs „Žalgirio“ gynėjas lygino rezultatą – 62:62. Per dvi sekundes Sankt Peterburgo krepšininkams nepavyko pelnyti taškų ir mačo baigtį teko spręsti pratęsime.

Sėkmingiau papildomas penkias minutes pradėję svečiai per minutę susikrovė keturių taškų persvarą, o įsisiautėjęs M. Ponitka greit privertė Šarūną Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės – 64:71. „Žalgiriui“ pratęsime ir toliau nekrito, tuo metu atsipalaidavęs „Zenit“ puolimas didino persvarą ir galiausiai nutraukė Kauno komandos pergalių seriją rezultatu 70:82.

„Žalgiris“: Z.LeDay 12 (10 atk. kam., 2 blk.), E.Ulanovas 12 (5 atk. kam.), N.Hayesas 10 (6 atk. kam.), M.Grigonis 10 (3/5 trit.), J.Landale‘as 9, T.Walkupas 6 (7 rez. perd., 2 per. kam.), L.Lekavičius 6, A.Milaknis 5, A.Perezas 0, P.Jankūnas 0.

„Zenit“: M.Ponitka 19 (7 atk. kam.), G.Ayonas 11 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.), C.Iversonas 10 (6 atk. kam., 4 blk.), A.Hollinsonas (5 atk. kam.).

Lapkričio 1 d. antras šios savaitės Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ Stambule žais su vietos „Fenerbahce“ ekipa. Šeštojo turo susitikime Kauno krepšininkai turės dar vieną šansą iškovoti trečią pergalę.

Kaip skelbiama Kauno „Žalgirio“ portale, į Eurolygą su vardiniu kvietimo pasibeldęs „Zenit“ klubas vasarą ėmėsi kardinalių pokyčių ir savo sudėtį pildė žinomais veidais. Bene ryškiausiu pirkiniu tapo Madrido „Real“ palikęs aukštaūgis Gustavo Ayonas. Milžinišką patirtį sukaupęs 34-erių krepšininkas vidurio puolėjų tandemą sudaro su į Eurolygos kovas sugrįžusiu Coltonu Iversonu, kuris yra gynęs Vitorijos „Baskonia“ ir Tel Avivo „Maccabi“ spalvas.

Dar vienas ryškus pastiprinimas aukštaūgių grandyje – iš Valensijos „Basket“ atvykęs puolėjas Willas Thomasas. „Zenit“ taip pat suteikė šansą Eurolygoje debiutuoti lietuvių kilmės Timui Abromaičiui bei prancūzui Andrew Albicy, o amerikiečių pajėgas papildė Alexas Renfroe bei Austinas Hollinsas. Taip pat iš pagrindinių konkurentų Rusijoje (Krasnodaro „Lokomotiv“) buvo nugvelbtas lenkas Mateuszas Ponitka.

Debiutas Eurolygoje kiek prisvilo, kadangi pirmieji mačai buvo pralaimėti be didesnių galimybių: Berlyne ALBA ekipai nusileista 65:85, o Sankt Peterburge „FC Barcelona“ komandai pralaimėta rezultatu 63:87.

Po nesėkmingo starto išaušo ir netikėtas triumfas Pirėjuje, kuomet svečiuose per pratęsimą 77:68 buvo nugalėtas „Olympiacos“. Visgi J.Plaza į Kauną atkeliauja ne pačios geriausios nuotaikos, mat paskutiniai trys susitikimai baigėsi nesėkmėmis: VTB lygoje 80:84 pralaimėta Talino „Kalev/Cramo“ ir 80:86 „Lokomotiv“ krepšininkams, o Eurolygoje 79:89 neprilygta Atėnų „Panathinaikos“ klubui.