Įspėjimas gyventojams: dėl streiko gali vėluoti siuntos

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos paštas pirmadienį pranešė apie trikdžius, galinčius paveikti kai kurias tarptautines siuntas. Dėl pilotų streiko vėluoti gali į JAV ir kai kurias Europos valstybes adresuoti siuntiniai.

Kaip informuoja Lietuvos paštas, dėl oro linijų bendrovės „Scandinavian Airlines“ (SAS) pilotų streiko galimi pašto siuntinių ir korespondencijos vėlavimai į Niujorką ir Čikagą (JAV), Norvegiją, Švediją, ir Daniją.

Naujienų agentūra BNS sekmadienį skelbė, kad dėl SAS pilotų streiko sekmadienį buvo atšaukti 1213 skrydžių, be suplanuotų kelionių liko apie 110 tūkst. žmonių. Didesnių algų ir geresnių darbo sąlygų reikalaujantys pilotai nuo penktadienio streikuoja Švedijoje, Danijoje ir Norvegijoje. Šis streikas iš viso turėtų paliesti apie 280 tūkst. keleivių.

SAS vadovai iš pradžių prognozavo, kad suplanuotų kelionių neteks maždaug 170 tūkst. keleivių, nes streikas, anot jų, turėjo baigtis sekmadienį. Tačiau vėliau paskelbta, kad pirmadienį bus atšaukti dar 667, o antradienį – dar 546 skrydžiai.

1409-ių pilotų streikas veikia vietinius, europinius ir tolimuosius skrydžius. Protestą inicijavusi Švedijos oro linijų pilotų asociacija teigia, kad pastaraisiais mėnesiais nepavyko rasti sprendimų „prastėjančioms darbo sąlygoms, nenuspėjamiems tvarkaraščiams ir darbo vietų nesaugumui“.

Tačiau Švedijos transporto kompanijų konfederacija sako negalinti atsižvelgti į reikalavimą didinti pilotų algas 13 proc., nes jų dabartinis 93 tūkst. kronų (8766 eurų) mėnesinis atlyginimas ir taip yra didelis. Pilotų asociacija tvirtina, kad ne algos, o darbo tvarkaraščiai kelia pagrindinį susirūpinimą, nes dauguma SAS pilotų turi dirbti nepastoviais laikais, kartais jiems tenka skraidyti ir kelis savaitgalius iš eilės.

2012-aisiais vos nebankrutavusi SAS pastaraisiais metais įgyvendino kai kurias taupymo programas, kad padidintų pelningumą. „Jeigu SAS nusileistų pilotų reikalavimams, galime būti pakankamai tikri, kad per kelis ketvirčius SAS pradės dirbti nuostolingai ir turės kovoti už išlikimą“, – naujienų agentūrai „Ritzau“ sakė vyriausiasis Danijos banko „Sydbank“ ekonomistas Jacobas Pedersenas.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Tarptautinės operacijos metu Lietuvoje sulaikyta šimtai tūkstančių suklastotų saldainių

Netoli Kauno atgabentos pirmosios kovos mašinos „Vilkas“

Vokietijoje dirbęs mokslininkas su žemėmis sumaišė garsiai nuskambėjusį V. Matijošaičio planą

Kauniečiai teiraujasi: gal jau ruoštis karui? (papildyta)

„Orus atlygis“ darbo skelbimuose lieka vis toliau už nugaros

Ant Seimo stalo - nauji ribojimai tabako gaminiams

Teisme prabilo tragišką avariją A. Juozapavičiaus prospekte sukėlusi moteris

Uždarius vieną pagrindinių Kauno jungčių, kelininkų laukia trys darbai

Ties derybų dėl koalicijos finišo tiesiąja žlugo „tvarkiečių“ frakcija

Seimas išsuko P. Gražulio uodegą: neleido patraukti baudžiamojon atsakomybėn