Priminimas bankų klientams – kai kurių pavedimų teks laukti keturias dienas

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ketvirtadienį, po 16 val. pavesti mokėjimai į kitus bankus bus įskaičiuoti tik po Velykų, antradienį. Keturias dienas tarpbankiniai mokėjimai nevyks, tad nespėję to padaryti iki nurodyto laiko, gali nebeskubėti.

DELFI primena, kad tarpbankiniai mokėjimai nėra įskaitomi savaitgaliais ir švenčių dienomis. Lietuvos bankų asociacijos komunikacijos vadovė Valerija Lebedeva DELFI komentavo, kad daugelyje Europos šalių ne darbo diena yra ir Didysis penktadienis. Tad, nors Lietuvoje ši diena – darbo, mokėjimai jau nevyks.

„Prašome gyventojų atkreipti dėmesį, kad mokėjimai eurais į kitus Lietuvoje ir SEPA erdvės valstybėse registruotus bankus, pateikti 2019 m. balandžio 18 d. po 16 val., bus vykdomi kitą artimiausią visų bankų darbo dieną – š. m. balandžio 23 d.“, – sakė ji.

Tai galioja ir nustatytiems periodiniams mokėjimams. Tiesa, reikia turėti omenyje, kad jeigu pinigai pervedami asmeniui, kuris turi sąskaitą tame pačiame banke, jie įskaitomi iš karto.

Bankai plėtoja momentinių mokėjimų galimybę. Tai leis savaitgaliais ir švenčių dienomis akimirksniu pervesti pinigus į kitą banką. Pagal šalies bankų memorandumą, pasirašytą su Lietuvos banku, momentiniai mokėjimai tarp šalies bankų bus įdiegti vėliausiai 2019 metų lapkritį. Du didieji bankai Lietuvoje jau siūlo, nors ir ne pilnu pajėgumu šią paslaugą. Vieno banko klientai gali akimirksniu gauti lėšas, o kito – išsiųsti.

„Momentiniai mokėjimai jau veikia ir tarp „Swedbank“ bei SEB banko sąskaitų. SEB banko klientai nuo rugsėjo gali naudotis momentinių mokėjimų įskaitymo paslauga, o momentinius mokėjimus į kitus bankus gali atlikti „Swedbank“ privatiems klientams skirtos bandomosios išmaniosios programėlės „Swedbank 2019“ naudotojai“, – sakė V. Lebedeva.

Taip pat informuojama, kad atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis prekybos vietose veiks įprastai, bus galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis internetinėse parduotuvėse, naudotis išmaniosiomis kredito įstaigų programėlėmis, išsiimti grynuosius bankomatuose.

Bendrovė „Paysera“ pranešė, kad mokėjimai tarp sistemos naudotojų, kaip ir įprastai, bus atliekami per kelias sekundes. Tuo metu pažymima, kad „Paysera“ suteikia galimybę pervedimą atlikti SMS žinute ir ne sistemos naudotojui. Tačiau tam, kad žmogus galėtų realiai gauti pinigus, jis turės atsidaryti „Paysera“ sąskaitą – tai šventiniu laikotarpiu gali užtrukti kiek ilgiau nei įprastai.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Sekmadienis žada nekokią įžangą į ateinančią savaitę: oras nedžiugins

Kaunietis M. Vitulskis tapo kolegės nesąžiningumo auka: kreipėsi į teisininkus

Kaune atidengtas žalgiriečio B. Davieso delno įspaudas

Po vakar Dainavoje įvykusios masinės avarijos kauniečiai širsta iki šiol

Policija ieško vagies: išsinešė fotoaparatą ir nešiojamąją kolonėlę

Atskleidė, kaip vos už kelis eurus pasigaminti prabangią vakarienę

Į Lietuvą norėta įvežti 4 mln. nesaugių medicinos priemonių

Ar sekmadienį bus galima balsuoti bet kurio Lietuvos miesto rinkimų apylinkėse?

Kaune laksto azarto mėgėjai: laikinai uždaryta Švenčionių gatvės atkarpa

Suskaičiavo iš anksto balsavusių rinkėjų skaičių: kauniečiai neskuba