Už po „Rimi“ statybų nekokybiškai nutiestų takų perklojimą teks mokėt visiems miestiečiams

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Į portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi pėsčiųjų takų remonto darbais nepatenkintas skaitytojas. Daktarų gaujos restorano „Vilija“ vietoje buvo pastatytas prekybos centras „Rimi“, kuris įsipareigojo nutiesti takus, tačiau per laiką išryškėjo brokas. Savivaldybės atstovai sako, kad takus perdarys miesto lėšomis.

„Šiuo metu tarp Vytenio, Demokratų, Neries krantinės ir Varnių gatvių vyksta takų remonto darbai. Greta patekimo į Kauno lopšelį-darželį „Vilnelė“ (aut. past. Vytenio gatvėje) aptverta teritorija, o po prekybos centro „Rimi“, kuris iškilo buvusio Daktarų gaujos restorano „Vilija“ vietoje, statybų čia buvo atstatyta išrausta danga ir suklotos plytelės. Dabar, žvelgiant į takų išsidėstymo ribas, užfiksuotas nuotraukose, galima manyti, kad čia plytinti atkarpa bus palikta be užbaigimo“, – svarsto kaunietis.

Pasak jo, minėtų gatvių remonto darbai atliekami etapais, bet ankstesniuoju etapu vykdytuose darbuose netoliese esanti keliolikos metrų atkarpa  tikriausiai bus pripažinta kaip netinkama naudoti, pridūrė portalo skaitytojas.

„Pastaroji tikrai pakankamos kokybės, tačiau bendras vaizdas atrodo neišbaigtas. Mes, gyventojai, norėtumėme, kad takai nebūtų remontuojami vien „gabalais“. Tikimės, jog bus dar kartą papildomai peržvelgti remontuojamų takų planai. Juk viską reikia daryti iki galo“, – teigė kaunietis.

Takai Vilijampolėje / Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų nuotr.

„Kas vyksta Kaune“ susisiekus su Kauno miesto savivaldybės atstovais, trečiadienį šie buvo nuvykę į vietą pamatyti situaciją realiai. Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio teigimu, tuo metu, kai vyko prekybos centro „Rimi“ statybos, projekto vystytojai įsipareigojo nutiesti geros kokybės takelius pėstiesiems.

„Jie tai padarė – nuklojo atkarpas plytelėmis, bet neuždėjo vejos borto, o tik  pribetonavo pagrindą. Kelkraščio nebuvimas palaipsniui blogino dangos būklę, kadangi per tą laikotarpį, kol vyko minėto prekybos centro statybos, galimai ant plytelių važiavo ir automobiliai, danga sutrūkinėjo. Nusprendėme jų padaryto broko netaisyti, o išardę esamus, nutiesti gyventojams naujus takelius, vedančius iki namų. Nors pirminiuose savivaldybės planuose to nebuvo numatyta“, – komentavo pašnekovas.

Anot jo, apibūdinta situacija pastebėta esant dviejuose vietose. „Išardę esamus plytelėmis ir trinkelėmis klotus takus, Varnių gatvėje įrengsime 2,5 metrų pločio asfaltuotą taką iki daugiabučio. Šiuo metu ten yra 1 metro pločio takas. Kadangi minėtas Vilijampolės kvartalas pradėtas tvarkyti nuo praėjusių metų rudens su pertrauka žiemą, darbus planuojama pabaigti iki birželio pradžios. Tad ir naujasis žadėtas takas čia atsiras artimiausiu metu“, – žadėjo A. Pakalniškis.

Portalo žurnalistams susisiekus su „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių atstove Giedre Buivydiene, moteris sakė, jog pastatą, kuriame nuo praėjusių metų spalio veikia Varnių gatvėje duris atvėrusi A energinio efektyvumo klasės „Rimi“ parduotuvė, „Rimi Lietuva“ atstovai išsinuomojo, t.y. pastarieji nėra statinio savininkai.

„Pastato savininkė yra bendrovė „Domus firma“, o statybas vykdė rangovas „Telšių statyba“. Iš mūsų pusės visi įsipareigojimai Kauno miesto savivaldybei ir gyventojams buvo įvykdyti, o informacijos apie jūsų minimus tako defektus neturime, tad manome, kad šiuo klausimu jums išsamiau galėtų pakomentuoti pastato savininko bei rangovo atstovai“, – kalbėjo G. Buivydienė.

Anot jos, rangos darbams yra taikomos galiojančios įsipareigojimų vykdymo laidavimo garantijos, tad manome, kad informavus pastato savininką visos problemos būtų išspręstos, – pridūrė „Rimi Lietuva“ atstovė.

„Kas vyksta Kaune“ pateikė klausimus pastatą valdančiai bendrovei „Domus firma“, gavę atsakymus, papildysime.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

22 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno „Žalgiris“ pergalingai baigė pasirodymą Turkijoje

Istorinis pasaulio lietuvių kongresas: sutelkti tėvynės labui

Kauno centre įsibėgėjo savadarbių muilinių lenktynės

Skaitytojai: Laisvės alėjos pėsčiųjų zona tapo didele parkavimo aikštele

Pravieniškėse – pavojingos linksmybės, kuriose dalyvauja net 90 proc. kalinių

Fiksuoja skaitytojai: Eiguliuose „zuikiu“ važiuodami vaikai rizikuoja savo gyvybėmis

„Nestlé“ stoja į kovą su klimato kaita: populiarins net subalansuotą mitybą

Kauno karas su rajonu: palygino su Lotynų Amerikos miestų raida

Sulaikytas namie smurtavęs jaunuolis užpuolė ir pareigūną

Šeštadienį Kauno padangę sudrebino šviesų ir garso festivalis