Biurų rinkos potencialas Kaune toliau auga: renkasi verslo centrus net ir ne miesto centre – Kas vyksta Kaune

Biurų rinkos potencialas Kaune toliau auga: renkasi verslo centrus net ir ne miesto centre

Organizatorių vizualizacija nuotr.

Paskutiniu metu stipriai augęs naujų biurų rinkos potencialas Kaune ir toliau nelėtina tempo. „Stambios Lietuvos kompanijos pagrindines savo būstines perkelia į laikinąją sostinę, todėl sparčiai auga komercinių patalpų paklausa verslo centruose net ir ne miesto centre“, – pastebi „Verslo vystymo centro“ direktorius Tautvydas Jarušonis.

Vienoje iš strateginių Kauno miesto dalių – Pramonės pr. ir Chemijos g. sankirtoje – šių metų gegužę duris atvėręs keturių aukštų A klasės verslo centras „Konversus“ nuomojamų biurų rinką papildė beveik 5,3 tūkst. kv m komercinių patalpų (administracinės, prekybos, sandėliavimo patalpos).

„Ypač juntame stambių Lietuvos kompanijų susidomėjimą. Verslo centre „Konversus“ įsikurs moderni biokuro energetikos sprendimus ir įrengimus Lietuvos bei užsienio šalių pramonės, valstybinio sektoriaus klientams kurianti ir diegianti įmonė „Axis Technologies“, ir „Baltic Car Equipment“ – viena iš lyderių Baltijos šalyse automobiliams skirtų elektronikos įrenginių gamybos ir IT sprendimų vystymo srityse“, – sako T. Jarušonis.

Šiuo metu verslo centre „Konversus“ jau išnuomota 50 proc. komercinių patalpų.

Kauno biurų rinkos potencialo augimą lemia kainos ir kokybės santykis: palyginus su Vilniumi, čia A klasės biuro nuomos kainos vidutiniškai yra 25 proc. mažesnės. Taip pat svarbi gera lokacija – patogus susisiekimas ir galimybė išvengti transporto spūsčių, didelis patalpų plotas, sudarant galimybes įsikurti stambioms kompanijoms, patalpų pritaikymas konkretiems poreikiams, ekonomiškas išlaikymas.

„Dar vienas labai svarbus dalykas – didelė automobilių parkavimo aikštelė. Dažnai tai tampa rimta kliūtis įsikurti miesto centre, nes ribotas automobilių parkavimo vietų skaičius ar mokamos vietos sukelia nepatogumų tiek klientams, tiek darbuotojams“, – pabrėžia T. Jarušonis.

Šalia verslo centro „Konversus“ esanti nemokama automobilių stovėjimo aikštelė yra viena didžiausių Kaune: ji užima daugiau nei 5,7 tūkst. kv. m plotą, iš viso įrengtos 227 vietos darbuotojų ir svečių automobiliams, žmonėms su negalia – 11 vietų prie pat įėjimo į pastatą. Aikštelėje įrengtos vietos dviračiams, elektromobilių įkrovimo stotelės.

„Verslo centrai, konkuruodami dėl stambių kompanijų, ieško nestandartinių sprendimų. Pavyzdžiui, mes vienai automobilio parkavimo vietai skyrėme net 18 kv. m plotą, sudarydami galimybes statyti ne tik lengvuosius automobilius, bet ir kiek didesnį komercinį transportą“, – vardija „Verslo vystymo centro“ direktorius T. Jarušonis.

Jis pastebi, kad nemažai verslo centrų vis dar nepakankamai dėmesio skiria augančioms gamybos ir prekybos įmonėms, kurios taip pat intensyviai dairosi modernių ir ekonomiškų patalpų.

Verslo centre „Konversus“ prekybinėms patalpoms skirta daugiau nei 1,4 tūkst. kv. m – jos prie kliento poreikių pritaikomos plėtotojo sąskaita. Taip pat atskirai numatytas beveik 500 kv. m plotas sandėliavimui.

„Dar vienas privalumas – verslo centre yra 1200 kg keliamosios galios liftas, kuris leidžia transportuoti įvairias prekes, baldus ir kitus daiktus ar tiesiog vienu metu liftu naudotis didesnei grupei žmonių. Iš viso kiekviename aukšte yra įrengti 3 liftai“, – sako T. Jarušonis.

Verslo centre „Konversus“ įdiegta viena pažangiausių „Mitsubishi electrics“ technologijų, todėl patalpas nuomojančios įmonės gali savarankiškai reguliuoti oro temperatūrą, kondicionavimą, vėdinimą, nusistatyti kitus parametrus, visur įrengtos energiją tausojančios LED apšvietimo sistemos. Verslo centre jau veikia viešojo maitinimo įstaiga, iš viršutinių aukštų atsiveria miesto panorama su Kauno mariomis.

Verslo centro „Konversus“ statybos darbai baigti šių metų gegužę (pradžia – 2017 m. sausis). Projektą plėtoja bendrovė „Verslo vystymo centras“, į jį investuota apie 3,5 mln. Eur.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA