Ruduo parodė nagus: kauniečiai gūžėsi nuo žvarbaus vėjo

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trečiadienį oras Kaune tikrai nelepino – saulės spinduliai neturėjo šansų prasiveržti pro storus debesis, o pilką dangų su žeme maišė dar ir tarpais pasirodęs lietus. Miestiečiams spintose teko ieškoti šiltesnių striukių ir paltų, tačiau nuo veriančio vėjo apsiginti buvo nelengva.

Lengvų vasarinių drabužių sezonas uždarytas sulig praėjusiu savaitgaliu, tačiau trečiadienį besibaigiantis rugsėjis itin aiškiai parodė tą rudens veidą, kurį išvydę medžiai geltonuoja ir meta lapus, o gyventojai pradeda svarstyti, kad visai praverstų žieminis apdaras.

Daugelis „Kas vyksta Kaune“ fotografo miesto centre ir Senamiestyje sutiktų praeivių nepasididžiavo apsivilkti ilgus paltus ir apsimuturiuoti plačiais šalikais. Užmiršę pastarąjį aprangos elementą, rodosi, pasigailėjo – gūsiai vertė gūžtis ir aukščiau traukti apykakles.

Kiti, jautresni šalčiui, maukšlinosi kepures ar gobtuvus. Šie ne tik šildė, bet neabejotinai gelbėjo skėčių nepasivarginusius pasiimti kauniečius, mat miestą prislėgusi pilkuma nepagailėjo ir lietaus.

Tiesa, trečiadienio vėsa svajoti apie karštos kakavos puodelį vertė ne visus: kai kurie drožė gatvėmis nerūpestingai atsilapoję, kankorėžis stovėjo Santakoje treniruotomis plikomis kojomis, o Maironis kaip visuomet matavo Rotušės aikštę mąsliu žvilgsniu – tautos dainiaus galva gerai dirba ir be kepurės.

Visai neatrodė šalta ir nublizgintam „Volkswagen Golf“ pirmukui, nors sulig rimtesnėmis šalnomis už jo vairo sėdintis entuziastas, ko gero, užrakins antikvarinį „Golfą“ garaže ir lauks sugrįžtant pavasario.

Visgi tų šalnų dar teks palaukti, ateinančiomis dienomis oras bus ne toks ir prastas. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, ketvirtadienį bus debesuota, ryte gali pakrapnoti lietus, o popiet, pasirodžius saulei, temperatūra kils iki 14-17 laipsnių.

Penktadienį bus debesuota su pragiedruliais, smarkesnio lietaus galime sulaukti pirmoje dienos pusėje, oras šils iki 11-14 laipsnių. Savaitgalis turėtų būti saulėtas, dieną laikysis 13-14 laipsnių temperatūra.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Netikėtas posūkis Kauno autobusų pirkimo skandale – į pareigas grįžta M. Grigelis

Į parduotuves sugrįžta „Maisto banko“ akcija

Eismo įvykio metu pabiro detalės ir sužalotas žmogus

Originalus žvilgsnis į Kauną – moksleivių kūrybiniuose darbuose

Prezidentė D. Grybauskaitė dėl „Brexit“ atidėjimo turi griežtą nuomonę – jis problemos nespręs

Netoli Kauno atsivėrė dar viena upių santaka: bus įspūdingas maršrutas

Į užsienį sprukęs Šilainių gaisro kaltininkas turės papildomai papurtyti kišenes

Artėja laikrodžių sukimas - grįšime prie vasaros laiko

Į „Kino pavasario“ atidarymą Kaune rinkosi politikos ir kultūros elitas

R. Javtokas atskleidė naujagimės vardą: rinko visa šeima