Po remonto suspindusi bažnyčia taps prieglobsčiu šimtams į Kauną atvykstančių kunigų

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Belaukiant popiežiaus Pranciškaus atvykimo į Kauną, vienoje svarbiausių Kauno šventovių – didžiuliai pokyčiai. Būtent šalia šios šventovės sekmadienį Kauno santakoje vyks Šventojo Tėvo aukojamos iškilmingos šv. Mišios, o bažnyčios ir vienuolyno patalpos taps prieglobsčiu šimtams į Kauną iš Lietuvos ir aplinkinių valstybių suvažiuojančių vyskupų ir kunigų. 

Daugelį metų stovėjusi apleista, sovietmečiu sandėliu paversta šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčia prieš Pontifiko vizitą gerokai išgražėjo: suremontuotas bažnyčios vidus, pakeisti suolai ir klauptai, skirti tikintiesiems, dar labiau suspindo įvairių aukotojų funduoti langų vitražai, bažnyčia pasipuošė ir naujomis durimis.

Tiesa, keletas šventovės langų vis dar neturi margaspalvio stiklo rūbo, laukiama labdaringų žmonių iniciatyvų, taip pat rėmėjų paramos ieškoma vertingai medinei sakyklai sutvarkyti, o didžiausias likęs bažnyčios sutvarkymo darbas – tai itin didelės meninės vertės senojo pagrindinio altoriaus restauracija.

Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčios remonto metu papildomi darbai atlikti ir šalia veikiančiame brolių pranciškonų vienuolyne, kur gerokai išplėsti jau keletą metų buvusiose erdviose vienuolyno patalpose veikiantys piligrimų namai „Domus Pacis“, kuriuose šį savaitgalį įsikurs šv. Mišiose atvykę dalyvauti dvasiškiai, kuriems dėl tolimo kelio reikia nakvynės. Čia taip pat įrengtos patalpos, skirtos mišiose dalyvaujančių vyskupų ir kunigų persirengimui, maitinimui bei laikinam prieglobsčiui.

Šv. Jurgio bažnyčią Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincija perėmė 2005 m., o 2008-aisiais, švenčiant Šv. Jurgio šventę, joje pašventintas laikinas altorius. Nuo tada sekmadienių šventimą broliai perkėlė į bažnyčią. Bažnyčioje ir vienuolyne restauracijos ir rekonstrukcijos darbai vykdomi jau beveik dešimtmetį – nuo 2009 m.

19 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Žalgiris“ iškovojo 6-ąją pergalę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse

A. Veryga nepraleido progos pamatyti Kaune gimusį ketvertuką

Pablogėjus oro sąlygoms, pasipylė avarijos: miesto centre pėsčiųjų perėjoje partrenkta pėsčioji

Finaliniuose debatuose dėl Prezidento posto Kaune susikovė du galimi konservatorių atstovai

Už sudrausminimą - naktis areštinėje ir atimti kauniečių vaikai: pavertė girtaujančiais smurtautojais

Gaisro liepsnos ryja buvusias Kauno radijo fabriko patalpas (papildyta)

Kauno regione fiksuojamas didžiausias skaičius sergančių peršalimo ligomis

Mokyklose svarstoma įvesti specialią valandos trukmės pertrauką

„CityBee“ griežtina taisykles: neatsakingiems vairuotojams taikys 2 tūkst. eurų baudas

Suskaičiavo nelaimes rombais pažymėtose Kauno perėjose: statistika nustebins