Po remonto suspindusi bažnyčia taps prieglobsčiu šimtams į Kauną atvykstančių kunigų

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Belaukiant popiežiaus Pranciškaus atvykimo į Kauną, vienoje svarbiausių Kauno šventovių – didžiuliai pokyčiai. Būtent šalia šios šventovės sekmadienį Kauno santakoje vyks Šventojo Tėvo aukojamos iškilmingos šv. Mišios, o bažnyčios ir vienuolyno patalpos taps prieglobsčiu šimtams į Kauną iš Lietuvos ir aplinkinių valstybių suvažiuojančių vyskupų ir kunigų. 

Daugelį metų stovėjusi apleista, sovietmečiu sandėliu paversta šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčia prieš Pontifiko vizitą gerokai išgražėjo: suremontuotas bažnyčios vidus, pakeisti suolai ir klauptai, skirti tikintiesiems, dar labiau suspindo įvairių aukotojų funduoti langų vitražai, bažnyčia pasipuošė ir naujomis durimis.

Tiesa, keletas šventovės langų vis dar neturi margaspalvio stiklo rūbo, laukiama labdaringų žmonių iniciatyvų, taip pat rėmėjų paramos ieškoma vertingai medinei sakyklai sutvarkyti, o didžiausias likęs bažnyčios sutvarkymo darbas – tai itin didelės meninės vertės senojo pagrindinio altoriaus restauracija.

Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčios remonto metu papildomi darbai atlikti ir šalia veikiančiame brolių pranciškonų vienuolyne, kur gerokai išplėsti jau keletą metų buvusiose erdviose vienuolyno patalpose veikiantys piligrimų namai „Domus Pacis“, kuriuose šį savaitgalį įsikurs šv. Mišiose atvykę dalyvauti dvasiškiai, kuriems dėl tolimo kelio reikia nakvynės. Čia taip pat įrengtos patalpos, skirtos mišiose dalyvaujančių vyskupų ir kunigų persirengimui, maitinimui bei laikinam prieglobsčiui.

Šv. Jurgio bažnyčią Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincija perėmė 2005 m., o 2008-aisiais, švenčiant Šv. Jurgio šventę, joje pašventintas laikinas altorius. Nuo tada sekmadienių šventimą broliai perkėlė į bažnyčią. Bažnyčioje ir vienuolyne restauracijos ir rekonstrukcijos darbai vykdomi jau beveik dešimtmetį – nuo 2009 m.

19 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečiai gali pasiūlyti paversti savo sienas menu

Netikėta mintis Izraelio žiniasklaidoje: Kaunui – galimybė surengti Eurolygos finalo ketvertą

Išsiskyrė nuomonės: opozicija blokuoja vaiko teisių apsaugos pataisas

Kokiais atvejais velionio namuose rasti pinigai paveldimi?

Strasbūras nusprendė: „agurkiniai“ gaus tūkstantinę kompensaciją

Dėl girtumo praradusiems teisę vairuoti - galimybė gauti vairuotojo pažymėjimą su kodu „69“

Dėl devynmetės įvaikinimo šeimai iš Naujosios Zelandijos - galutinis teismo sprendimas

Europos Parlamentas nusprendė dėl laikrodžių sukiojimo

Turistinių laivų savininkai nepatenkinti planuojamais pokyčiais Kauno marių uoste

Šiluma traukiasi: Kauno miestą nuklojo sniegas