Paskelbtas daiktų sąrašas: ką galima ir ko negalima atsinešti į susitikimą su popiežiumi?

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Artėjant popiežiaus Pranciškaus vizitui Vilniuje ir Kaune, paskelbtas sąrašas daiktų, kuriuos su savimi leidžiama atsinešti einant į susitikimą su Šventuoju Tėvu. Sąrašo eilutėse įvardyti ir neleistini daiktai – juos vertėtų palikti namuose.

Popiežiaus viešnagė ne tik istorinis įvykis maldininkams, bet ir tikras iššūkis specialiosioms tarnyboms – visus susirinkusiuosius akylai stebės policijos pareigūnai ir specialiai renginiui sutelkta apsauga. Tad pro akis neprasprūs nė vienas – teks praeiti svarbią saugumo patikrą, kad pasislėpus užantyje nepavyktų įsinešti to, kas neleistina.

Oficialiame Popiežiaus vizito tinklalapyje paskelbtas leistinų ir neleistinų į susitikimą su Šventuoju Tėvu atsinešti daiktų sąrašas.

Rašoma, jog besiruošiantiems atvykti bus galima įsinešti: sulankstomą kėdutę, pledą, maistą, vandenį ir kitus nealkoholinius gėrimus (rekomenduojama ne stiklinė tara, leidžiami termosai), vėliavą (ne metaliniu kotu), apsiaustą nuo lietaus (nerekomenduojama neštis skėčių), žiūronus, fotoaparatą, vaikišką vežimėlį.

Draudžiama įsinešti: ginklus, jų sudedamąsias dalis ir muliažus, sprogmenis, jų sudedamąsias dalis, sprogstamąsias medžiagas, pirotechnikos gaminius, daiktus. Medžiagas ar priemones, kurias dėl smogiamųjų, kertamųjų, pjaunamųjų, duriamųjų savybių galima panaudoti kaip ginklus ar sužeisti. Peilius, žirkles, kopėčias, kirvius, kitas specialiąsias priemones, įnagius bei daiktus, panašius į juos. Nuodingas, degias, chemines, pavojingas medžiagas ar skysčius. Medžiagas, įrenginius, skysčius, skleidžiančius jonizuojančią spinduliuotę, infekcinę ar biologinę taršą. Taip pat kitas priemones, įrenginius, medžiagas, kurias renginio saugumą užtikrinantys pareigūnai priskiria prie pavojingų. Bepilotes skraidykles, dviračius, paspirtukus, motorizuotas transporto priemones, gyvūnus.

Susitikimų vietose budės policija, bus teikiama medicininė pagalba, pranešama Popiežiaus vizito informaciniame tinklalapyje.

Pasak minėto šaltinio, Katedros aikštėje ir Santakos parke veiks informacijos palapinės, bus galima įsigyti oficialios atributikos ir katalikiškų leidinių. „Provokacijų atveju kviečiame neprarasti savitvardos ir ramybės ir, esant būtinybei, informuoti sektoriuose budinčius pareigūnus ar savanorius“, – primena renginio organizatoriai.

Leistinų ir neleistinų daiktų sąrašu vykstant į susitikimą su popiežiumi Pranciškumi, savo socialinio tinklo paskyroje pasidalijo ir Lietuvos policija. Tarp internautų užvirė diskusija, kurioje netrūko rimtų pasisakymų ir pokštų. Vienas komentatorius susirūpino žmonių saugumu. Pasak jo, jei kone visi pareigūnai budės teritorijoje, kurioje lankysis Šventasis Tėvas, kitose vietose net keletu šimtų kartų išaugs nusikalstamumas.

Tačiau į pasisakymą sureagavę Lietuvos pilicijos atstovai užtikrino: „Pareigūnai dirbs ir kitose šalies vietose, tad nusikaltėlius kontroliuosime visur“, – sakė jie.

„Popiežių aukščiausia dvasia turėtų saugoti, ne? Arba nutikus kam, neturėtų būti: Tokia „dievo“ valia“, – šmaikštavo prie pokalbio virtualioje erdvėje prisijungęs Ugnius.

Diskusijoje dalyvavęs Andrius, sukritikavo tai, jog į susitikimą su popiežiumi nebus leista ateiti su gyvūnais: „O popiežius, tai gyvūnus myli. Gyvūnai gi turi net savo globėją o čia dabar su popiežiumi negali pasimatyti“, – rašė jis ir juokaudamas pridūrė, jog tuomet atsineš batutą, kuris nėra įrašytas kaip draudžiamas daiktas.

Humoristas Paulius Ambrazevičius taip pat sureagavo į Lietuvos policijos profilyje paskelbtą įrašą ir išrinko šmaikščiausius komentatorių pasisakymus.

76 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno apylinkės teismas priėmė sprendimą dėl D. Dimavičiaus smurto prieš žmoną

Sunkūs laikai atėjo ir už maistą nesusimokėjo: pareigūnai prašo pagalbos

Pradedamas naujas tyrimas: kauniečius kvies pasitikrinti greitaisiais testais

Susidūrimas netoli VI forto žiedo: dėl sužalojimų vyras pristatytas į gydymo įstaigą

„Valstiečių“ taryba patvirtino: rinkimų sąrašą ves premjeras S. Skvernelis

Buvusio Kauno klinikų paciento dėka išgelbėtas ligonis Šveicarijoje

Teismas Kauno darželių įkainių nenagrinės – bylą nutraukė

R. Karbauskis savo vienmandatę atiduoda „Vieningam Kaunui“

Mįslinga vagystė Kauno „Akropolyje“: iš kirpyklos pagrobęs šunį, įkaite paėmė ir moterį

Sveikas žmogus ugdomas nuo kūdikystės