Kauno darželiams padovanoti šiltnamiai: nuo mažens mokys žemės ūkio pradmenų

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaune įsikūrę Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) Lietuvos 100-mečio proga šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigoms dovanojo šiltnamius. Šia iniciatyva siekiama vaikams nuo mažens parodyti, kaip auginami vaisiai ir daržovės, kiek reikia į šį procesą įdėti pastangų ir meilės. ŽŪR yra Lietuvos valstybės 100-mečio proga Kaune atidarytos Lietuvos verslo alėjos ir Verslo skvero rėmėja.

Iniciatyvos „Auginu Lietuvai!“ rėmėjai padovanojo net 63 šiltnamius šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigoms net 33-ose Lietuvos savivaldybėse, trys iš jų pasiekė ir kauniečius. Du iš jų atiteko Kauno, dar vienas  – Raudondvario lopšeliams – darželiams. Šiltnamio dovanų norinčios ikimokyklinio ugdymo įstaigos dalyvavo fotografijų konkurse, kurio metu turėjo įrodyti, kad yra pakankamai motyvuotos auginti derlių po stikliniu stogu.

Svarbu, kad vaikai matytų, kaip auga derlius

„Simboliška, kad ŽŪR, kurie atstovauja žemdirbių ir kaimo gyventojų interesams, turi rūpintis ir jaunąja karta, kuri ateityje nebūtinai dirbs žemės ūkyje, bet svarbiausia, kad mažieji žinotų iš kur ant mūsų kasdienio stalo atsiranda daržovės, vaisiai, uogos, kiti maisto produktai. Dar svarbiau, kad vaikučiai nuo mažens suvoktų, kiek reikia meilės, darbo ir pastangų įdėti, kad užauginti derlių. Taigi mūsų iniciatyvos tikslas – ir pilietiškas, ir edukacinis“, – kalbėjo ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis.

Šiltnamius konkurse laimėjo nepriklausomai nuo vaikų skaičiaus ar įstaigos dydžio, vienas iš jų sumontuotas palyginti nedideliame Kauno lopšelyje-darželyje „Radastėlė“.

„Manau, kad sėkmė nebuvo atsitiktinė – ŽŪR „Facebook“ paskyros lankytojams, matyt, krito į akį darželio atsiųsti vaizdeliai, o gal ir konkurse aktyviau dalyvavo šio darželio auklėtinių tėveliai? O mes džiaugiamės, kad prie ŽŪR iniciatyvos labai ženkliai prisidėjo AB „Vilkijos ūkis“, kuriam vadovauja šalies žemdirbiams gerai žinomas ūkininkas Česlovas Tallat-Kelpša – padovanojo šį šiltnamį ir padengė išlaidas jį sumontuoti darželio nurodytoje vietoje“, – pasakojo ŽŪR direktorius S. Dimaitis.

Tvirtovės al. Kaune esantis lopšelis – darželis, kuriame auklėjami 75 vaikai, veikia nuo 1960–ųjų, o nuo 1983–ųjų darželiui vadovauja direktorė Elona Činikienė. „Iki šiol vaikus mokėme gamtą pažinti lysvėse po atviru dangumi. Kai sužinojome apie konkursą – puoselėjome viltį ir labai apsidžiaugėme patekę tarp laimėtojų“, – pasakojo direktorė.

Šiltnamių šiai ir dar keturioms projekte dalyvavusioms ikimokyklinio ugdymo įstaigoms įrengimą finansavusi bendrovė „Vilkijos ūkis“, taip pat yra ir Lietuvos valstybės 100-mečio proga Kaune atidarytos Lietuvos verslo alėjos ir Verslo skvero rėmėja.

„Mūsų bendrovė kūrėsi drauge su nepriklausoma Lietuvos valstybe, kai įsisteigėme 1993-aisiais, visus šiuos metus buvome aktyvūs visuomeninių verslo ir žemės ūkio organizacijų dalyviai, palaikėme daugybę svarbių iniciatyvų. Mums rūpi, kad jaunoji Lietuvos karta augtų patriotiškai auklėjama, kad nuo mažens vaikams būtų skiepijamos tvirtos vertybės – pagarba darbui, žemei, žmogui. Todėl ir valstybės šimtmečio proga palaikėme tiek Žemės ūkio rūmų, tiek Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų iniciatyvas“, – sakė bendrovės „Vilkijos ūkis“ direktorius Česlovas Tallat-Kelpša.

Šiltnamis sumontuotas ir Šančiuose

Legendiniame Kauno miesto Šančių rajone 1961–aisiais pastatytame lopšelyje – darželyje „Žilvitis“ ugdomi keli šimtai kauniečių vaikų. Tai tarsi gaivi didelė oazė mieste, kurią juosia eglutės bei tujos. „Geras pavyzdys užkrečia – tai apie mus. Į mus lygiuojasi šalia esančių namų savininkai, todėl šiltnamis – puiki naujiena, kuri mums buvo labai reikalinga“, – pasakojo 35 – uosius metus „Žilvičiui“ vadovaujanti direktorė Zina Miciūnienė. Šį kartą ŽŪR talkino ir šiltnamį „Žilvičio“ lopšeliui-darželiui padovanojo UAB „Destima“.

Į ŽŪR konkurso laimėtojų gretas pateko ir Raudondvaryje veikiantis lopšelis darželis „Riešutėlis“, kuriame ugdoma virš šimto Kauno rajono gyventojų vaikų. Kitąmet veiklos 50 – metį švęsiančiam „Riešutėliui“ šiltnamį padovanojo UAB „Astreta“.

Direktorė Narutė Mazurkevičienė bei jos pagalbininkė ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Vaida Ivanavičiūtė padėkojo konkurso organizatoriams bei rėmėjams: „Augindami vaikučius stengiamės orientuotis į netradicines ugdymo formas, veiklas bei būdus, todėl ir dalyvavome ŽŪR sumanytame konkurse, nes turėdami šiltnamį galėsime įgyvendinti daugiau savo sumanymų.“

ŽŪR tikslas – meilės tėvynei ugdymas

„Kaip konkurso organizatoriai, kurie giname visų šalies žemdirbių interesus, bei konkurso rėmėjai suprantame, koks yra svarbus ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbas. Meilė tėvynei, savo valstybei, prasideda čia, kai pirmieji vaikučių auklėtojai moko atlikti pirmuosius gyvenime darbelius, nuo kurių ir prasideda valstybės piliečio pasaulėžiūros formavimas, – sako S. Dimaitis.

– Rengdami konkursą mes sau nekėlėme tikslo, kad šie vaikai ateityje būtinai papildys ūkininkų gretas. Jų specialybės bus įvairios, jie bus ne tik ūkininkai, bet ir mokslininkai, konstruktoriai, gydytojai, svarbu, kad jie mylėtų savo žemę, savo kraštą, o meilė gali kilti kaip tik tokiame amžiuje, pradėjus suvokti žemės svarbą.“

Teigiamai šią ŽŪR iniciatyvą vertino ir Kauno miesto bei rajono savivaldybės atstovai, dalyvavę šiltnamių atidarymo ugdymo įstaigose renginiuose.

Šis straipsnis yra iš ciklo „Lietuvos valstybės 100-mečiui – Lietuvos verslo alėja Kaune“, skirto supažindinti kauniečius su Lietuvos verslo ištakomis, pristatyti sėkmingai Kaune susikūrusias įmones, kurios seniai išaugo ne tik miesto, bet ir valstybės ribas, taip pat ir mažesnius verslus, be kurių miestas būtų tuščias ir neveiklus.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Antradienio vakarą kauniečiai vėl galėjo stebėti įdomų reiškinį danguje

Kauno koronaviruso dienoraštis #7

Seimas norėjo pakelti algas visiems medikams, bet nepakėlė niekam

Seimas: karantino metu užsikrėtę pacientai galės būti gydomi priverstinai

Kauno klinikos vadovaus visoms ligoninėms kovojančioms su koronavirusu

Koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičius toliau auga: nustatyti dar 4 atvejai

Seimas nusprendė: baudos už karantino taisyklių pažeidimus bus gerokai didesnės

Savanorių prospekte atvira liepsna dega namas (video, foto)

Seime užfiksuotas dar vienas koronaviruso atvejis

Greitosios medikų pagalbos šauksmas: tyrimai neatliekami, gyvena atsiskyrę nuo artimųjų