Kauno tardymo izoliatoriuje vėl dirbanti R. Kazėnienė pateko į pinkles

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Korupciją ir nepotizmą Kalėjimų departamente demaskavusi Rasa Kazėnienė, grįžusi į darbą, pateko į spąstus, kuriuos paspendė į teismą ją padavusi korupcija apkaltinta bendrovė, teigiama INIT TV reportaže.

INIT TV žurnalistė Ramunė Kapžiūnienė reportaže įvardija, kad spąstus R. Kazėnieneni paspendė į teismą ją padavusi korupcijos skandalo dalyvė, bendrovė „Niklita“.

„Šios įmonės vadovo žmona dirba su R. Kazėniene tame pačiame Kauno tardymo izoliatoriuje ir galimai disponuoja visa informacija, kuri naudinga kalinių maitinimo konkursus ir toliau sėkmingai tebelaiminančiai jos šeimai“, – teigiama reportaže.

Po kilusios audros, iš posto buvo išverstas dabar jau buvęs tardymo izoliatoriaus vadovas Edmundas Kviatkauskas. Nors kalinių maitinimo konkursus vis laiminčios įmonės „Niklita“ vadovo žmona Ingrida Kuktienė vis dar eina tas pačias pareigas. Ji ir toliau dirba tardymo izoliatoriuje ir, kaip teigiama E. Noreikienės ir S. Ginevičiaus reportaže, bando išguiti iš darbo jos vyrą demaskavusią Rasą Kazėnienę.

Anot R. Kazėnienės, I. Kuktienė ją skundžia kalėjimų departamentui ir daro psichologinį spaudimą pavaldiniams. „Bendradarbiavimas su žmogumi, kuris yra asmeniškai ir jo šeima asmeniškai, ir jos verslas, kuris lygiai taip pat jos, kaip ir jos vyro, padavę mane į teismą, yra labai sudėtingas ir mes negalime tikėtis gerų bendradarbiavimo rezultatų, – teigė Kauno tardymo izoliatoriaus socialinės reabilitacijos skyriaus viršininkė R. Kazėnienė. – Be galo sunku tą pačią minutę būti teisme ir po kelių minučių regėti žmogų, kuris ką tik tave kaltino nebūtais dalykais.“

Teismas neginčijama nutartimi pripažino, kad I. Kuktienė nedeklaravo savo vyro, kuris dalyvauja kalėjimo departamento viešuosiuose pirkimuose, įmonės sandorio ir nubaudė ją įspėjimu. Tačiau I. Kuktienės vyro įmonė ir toliau sėkmingai laimi su kalinių maitinimu susijusius viešuosius pirkimus.

„Ji (Ingrida Kuktienė – DELFI) yra skyriaus viršininkė, tai mes turime bendrą dokumentų valdymo sistemą. Dokumentų valdymo sistemoje matosi įvairūs susirašinėjimai, registruoti raštai, paklausimai, atsakymai ir taip toliau, – pasakojo R. Kazėnienė. – Kita informacija, kurią mes aptariame, nuolat kylančios problemos dėl maitinimo, dėl parduotuvės veiklos, kurioje taip pat dalyvavo jos vyras.“

O kalinių maitinimu besirūpinanti įmonė „Niklita“ savo teisumą bando įrodyti teisme – kaltina juos demaskavusią R. Kazėnienę šmeižtu. Nors tardymo izoliatoriuje vis dar dirbanti „Niklitos“ vadovo žmona savo sąsajas su vyro įmone bando slėpti.

„Aš buvau nedeklaravusi sandorio ir buvau nubausta pastaba“, – reportaže teigia Kauno tardymo izoliatoriaus personalo skyriaus vadovė Ingrida Kuktienė. Į klausimą, kodėl ji nedeklaravo šio sandorio, ji teigė: „Todėl, kad nežinojau to sandorio paprasčiausiai. Tai tikrai nebuvo kažkoks ypatingas sandoris, kuris turėtų kažkokios lemiamos reikšmės. Tiesiog aš nežinojau ir nedeklaravau. Kai sužinojau, buvo deklaruota.“

INIT TV žurnalistė pasidomėjo, koks buvo paskutinis įmonės „Niklita“ įsigijimas, tačiau I. Kuktienė atsakė, kad tuo nesidomi: „Nesidomiu šitais klausimais, tam yra mano vyras ir jis tvarko firmos reikalus.“

R. Kazėnienė reportaže teigia, kad baiminasi dėl daromo poveikio: „Bijau dėl poveikio tiek man pavaldiems darbuotojams, tiek man. Tuo labiau, kad artėja trys reorganizacijos etapai, o reorganizacijai, kaip žinia, vadovauja personalo skyriaus viršininkas. Eigą nustato, prioritetus, tvarkas ir visa kita.“

R. Kazėnienė išgarsėjo tuomet, kai atskleidė kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įmonėse išvešėjusius giminystės ryšius bei klestinčią korupciją. Dėl gresiančio susidorojimo moteris kurį laiką buvo įdarbinta Teisingumo ministerijoje. Prasidėjus teismams su „Niklita“, vėl grįžo į Kauno tardymo izoliatorių.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kauno pareigų laimikis: vairuotojas „užmiršęs“ saugų greitį mieste lėkė lyg magistralėje

Teismas nušalino 3 Kauno pareigūnus įtariamus paėmus kyšį

Vyriausybė paskirstė virš 30 milijonų eurų kelių projektams

Darbdaviai per karantiną buvo dosnūs: 23 įmonės darbuotojams mokėjo daugiau nei 10 tūkst. eurų

A. Veryga: karantiną bus siūloma tęsti

Tarp naujai patvirtintų koronaviruso atvejų - 4 yra įvežtiniai

Ypatinga vasaros pradžia: per vieną dieną koncertus dovanos šimtai atlikėjų

Eurolygos vadovybė išsklaidė dvejones: sezonas nutraukiamas

Tiesioginė transliacija: A. Veryga po savaitgalio pristato naujausią informaciją apie koronavirusą

Nukentėjusieji iš N. Venckienės siekia prisiteisti 100 tūkst. eurų