Eurovizinė intriga auga: I. Zasimauskaitė su komanda išskrido į Portugaliją (foto)

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Daug meilės – taip paprastai, trumpai ir taikliausiai galima apibūdinti eurovizinę Ievos Zasimauskaitės kelionę. Nuo pat pradžių iki pat paskutinio pamojavimo lipant į lėktuvą, kylantį į Portugaliją.

Ankstyvą šeštadienio rytą Ieva pagaliau išskrido į didžiąją „Euroviziją“ Lisabonoje kartu su didžiule palaikymo komanda ir gausia Lietuvos delegacija. Lėktuvas pakilo 6.30 val. Į Lietuvą Ieva grįš tik gegužės 13-ąją.

Ir nors rodos, kad kelias iki pat didžiojo konkurso buvo trumpas, Ievai jis prasidėjo dar prieš Naujuosius – pateikiant paraišką dalyvauti konkurse. Sausio pradžioje LRT eteryje prasidėjo didžioji eurovizinė kova – dėl galimybės šįmet atstovauti Lietuvai grandioziniame dainų konkurse susirungė apie pusšimtis dalyvių.

I. Zasimauskaitė sėkmingai nužingsniavo iki pat finalo ir susirungė su dar penkiais stipriausiais konkurso dalyviais. Vis dėlto jos žinutė apie meilę iki paskutinio atodūsio pavergė ir komisiją, ir žiūrovus. Kovo 11-osios vakarą paaiškėjo, kad kelialapis atstovauti Lietuvai šiemet keliauja į Ievos rankas.

Šis laikotarpis buvo itin įtemptas. Ieva skaičiuoja, kad per šį mėnesį ir dvi savaites ji turėjo vos tris dienas poilsiui. Prieš pat išskrisdama į Portugaliją ji suskaičiavo, kad po pergalės nacionalinėje atrankoje ji net 108 valandas (arba net 9 dienas) praleido dalydama interviu. Jų Ieva išdalijo net 78.

Per dieną vien telefonu Ieva prakalbėdavo ne mažiau kaip penkias valandas. 53 valandas praleido oro uostuose ir lėktuvuose, automobilyje – 114 val. Dar 34 val. praleido atsakinėdama į gerbėjų klausimus.

Pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis Ievos laukia jau gegužės 8 d. Jei pasiseks ir Ieva peržengs pusfinalio barjerą, dar kartą jos pasirodymą išvysime finalo metu gegužės 12-ąją.

Tačiau pati Ieva tikina, kad nebesvarbu, kaip bus. Atsisveikinimo vakarėlį likus vos porai dienų iki skrydžio surengusi Ieva dėkojo už jau nueitą kelią ir užbėgdama įvykiams prieš akis tikino, kad „nuomonių bus daug“, bet, jos teigimu, reikia koncentruotis tik į pozityvius dalykus.

Nuoširdumą visos eurovizinės „kelionės“ metu spinduliavusi Ieva ir prieš lipdama į lėktuvą tikino: „Aš ne tobula. Ir tokia nenoriu būti.“

Į „Euroviziją“ Ieva keliauja su daina „When We’re Old“. Dainą apie meilę iki paskutinio atodūsio parašė Vytautas Bikus. Jis taip pat keliauja su Ieva į Portugaliją. Ir ne tik jis vienas, Vytautas keliauja kartu su žmona ir vos mėnesio dukrele.

„Labai ilgai ieškojau, kad kažkas suprastų mano vidų ir galėtų apie tai parašyti muzikoje“, – dėkodama Vytautui kalbėjo Ieva ir vadino jį „stebukladariu“ ir „magiškos muzikos kūrėju“.

Tiesa, šįmet visa komanda, lydinti Ievą į „Euroviziją“ yra tokia, kokios dar nebuvo. Šįmet visa komanda kartu vežasi savo atžalas. Savo vyrą bei dukrelę pasiima ir pritariančioji vokalistė Akmėja. Beje, ji – atlikėjo Jurgio Brūzgos žmona. Būtent Jurgis buvo vienas iš stipriausių atrankos dalyvių. Jis taip pat pateko į finalą, deja – laimė šįkart nusišypsojo penktą kartą eurovizinę laimę bandžiusiai Ievai.

Primename, kad konkurso šeimininkės teises Portugalija pernai Ukrainoje iškovojo Salvadoras Sobralis. Lyrišką baladę atlikęs atlikėjas savo šalyje buvo sutiktas kaip didvyris. Deja, kiek vėliau jam teko nutraukti savo karjerą dėl sveikatos problemų.

Lisabonoje vyksiantis konkursas bus kiek kitos nei įprastai. Raudonąjį kilimą šįmet keičia mėlynas, o ir scena bus kitokia. Šįmet scena suprojektuota taip, kad joje nebus galima demonstruoti išradingų vizualizacijų, kurios dažno atlikėjo pasirodymą paversdavo itin vaizdingu.

Beje, dėl šios scenos ypatybės galvą teko pasukti ir Ievos komandai. Ir nors I. Zasimauskaitė tiksliai neatskleidžia, kaip atrodys jos pasirodymas Lisabonoje, ji užsiminė, kad vizualizacijas su meilę vienas kitam spinduliuojančiais žmonėmis jos komanda ketina transliuoti taip, kad tai matytų prie televizijos ekranų konkursą stebėsiantys žiūrovai. Arenoje, kurioje vyks konkursas, šių vizualizacijų nebus matyti.

Ievą „Eurovizijoje“ išvysime pirmojo pusfinalio metu, gegužės 8-ąją. Lietuvos atstovė konkurse pasirodys šešta.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

9 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Perspėjimas paspirtukų vairuotojams: toliau elgiantis pavojingai - keis eismo taisykles

Rudens orai nenustoja stebinti: po šalnos naktį – 20 laipsnių šiluma

Žalių rodyklių prie „Akropolio” pasigedę vairuotojai: kada užbaigs pradėtą darbą?

Sprendimas Kauno darželyje tėvus privertė sunerimti: pasirinko pigiausią variantą?

Senamiestyje atidengtas paminklas J. Tumui-Vaižgantui

Tarptautinę dieną be automobilio viešasis transportas Kaune veš nemokamai

Minia gerbėjų plūdo susitikti su „Žalgirio“ krepšininkais

Kauno vairuotojai juokiasi: pasiklydo (papildyta)

Kauno klinikų medikė: nuo šio sindromo kas penktas kūdikis miršta

Kaunietei K. Brazauskienei diagnozuotas trečios stadijos vėžys