Kalėdų eglutės paieškos įsibėgėja: idėją jau turi ir kauniečiams puikiai žinoma kūrėja – Kas vyksta Kaune

Kalėdų eglutės paieškos įsibėgėja: idėją jau turi ir kauniečiams puikiai žinoma kūrėja

„Kas vyksta Kaune“, Kauno m. sav. inf. 2018/03/28 13:44
Asociatyvi / J. Danielevičiaus nuotr.

Dar nesulaukus šv. Velykų, Kaunas toliau ieško vizijos šių metų kalėdinei eglutei. Šįkart konkursas prasidėjo anksčiau nei įprastai – taip siekiama pritraukti daugiau projektų ir turėti užtektinai laiko geriausioms idėjoms atrinkti. Besidominčių konkursu skaičius kasdien vis auga, o tarp interesantų stovi ir ne kartą Rotušės aikštę Kalėdoms puošusi menininkė Jolanta Šmidtienė.

Kaip praneša Kauno miesto savivaldybė, iki metų pabaigos likus daugiau kaip 9 mėnesiams jau ieškoma kuo įvairesnių, originalių idėjų ir paslaugos teikėjų, kuriems ketinama pavesti vieną svarbiausių šventinių misijų – Rotušės aikštėje pastatyti ir papuošti kalėdinę eglutę, medžius ir įrengti mugės namelius.

„Sulaukėme užklausimų iš Vilniaus, taip pat susidomėjimą išreiškė bent trys Kauno kūrėjai. Savo idėjas siūlo ir pavieniai gyventojai, skambindami bei siųsdami elektroninius laiškus. Vis dėlto mums svarbiausia sulaukti kokybiškų pasiūlymų, kaip viską įgyvendinti techniškai. Viena aišku, kad Kauno Kalėdų eglė, kaip ir kasmet, nepalieka abejingų. Laukiame individualaus, būtent Kaunui sukurto projekto, kad Rotušės aikštė virstų tikra žiemos pasaka ir teiktų džiaugsmą visiems joje apsilankiusiems“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Nomeda Prevelienė.

Praėjusių metų kalėdinės eglutės sprendimas netenkino nei kauniečių, nei miesto vadovų. Šįmet buvo pasirinktas kitas kelias, kuris, kaip tikimasi, padės pasiekti kokybišką rezultatą.

„Numatyti trys galimi variantai: puošti gyvą natūralią eglutę arba ją primenančią kūgio formos konstrukciją, dekoruotą natūraliomis spygliuočių šakomis, arba kurti menišką dizaino objektą, kurio ne mažiau kaip trečdalį vis tiek sudarytų gyvos eglės ar kitų spygliuočių šakos. Drauge, išlaikant bendrą stilistiką, prašoma papuošti ir aplink esančius Rotušės aikštės medžius bei kalėdinio miestelio namelius“, – aiškino N. Prevelienė.

Kiekvienu atveju iš pretendentų laukiama trijų skirtingų vizijų, iš kurių ir bus išrinkta geriausia. Jei tas pats konkurso dalyvis pasiūlytų kelias itin geras idėjas, galimas sutarties pratęsimas ir kitiems metams. Pageidautina projekto tematika – „Žiemos pasaka“. Pasiūlymai priimami iki balandžio 18 dienos.

Šiuo metu laukiama vizualizacijų – eskizų, iliustracijų ar nuotraukų kartu su idėjų aprašymais, papuošimo elementų techniniais parametrais ir kita detalia informacija. Konkurse numatyti atitinkami vertinimo kriterijai: idėjos originalumas ir koncepcijos vientisumas, stilistikos nuoseklumas, kūrybiškumas, profesinis meistriškumas, projekto atitikimas tematikai, estetika, projektui pasitelktų priemonių novatoriškumas ir kiti.

Pagrindinė naujovė, pabrėžiama savivaldybės pranešime, yra tai, jog šiemet viešųjų pirkimų procedūros papuošimams ir renginiams organizuoti atskirtos. Pernai visa tai vyko kartu ir nepasiteisino.

Kas vyksta Kaune“ susisiekus su paskutinę eglę puošusios ir kalėdinius renginius organizavusios įmonės „Medusa Concert“ vadovu Remigijumi Knabiku, šis sakė, kad šiemet eglutės konkurse tikra nedalyvaus.

„Dėl šventinių renginių nesu tikras – dar nemačiau konkurso sąlygų, rodosi, jis ir nepaskelbtas. Kol kas optimistiškai tuo klausimu nesu nusiteikęs, o apie Kalėdas mąstyti dar anksti“, – didelio entuziazmo nerodė R. Knabikas.

Tuo tarpu septyniskart Kaunui eglę kūrusi J. Šmidtienė portalo žurnalistams atskleidė jau paruošusi šventinio medžio idėją: „Jeigu tik bus galimybė konkursui ją pateikti, taip ir padarysiu. Bet tai dar nereiškia, kad laimėsiu (juokiasi) – papuošimų kūrėją renka ne kauniečiai, o komisija.“

Pašnekovė sakė, kad jos eglutės vizija ypatinga, graži, netikėta, pasakiška. „Medis kaip meno kūrinys, kiekvienas ją norės pačiupinėti, jei tik pavyks įgyvendinti. Pagrindinė miesto dekoracija būtų formuojama iš gyvų eglių, absoliučiai be jokio interaktyvumo – iš esmės, vizualinis objektas, džiaugsmas akims“, – dėstė J. Šmidtienė.

Ji pridūrė kažkokių ypatingų technologijų diegti negalinti, tik sukurti puošmeną – o nupirkti galimybė, žinoma, yra. „Kas vyksta Kaune“ primena, kad savivaldybė Rotušės aikštės puošybai šiemet skyrė 80 tūkst. eurų.

Planuojama, kad pagrindinė Kalėdų puošmena Rotušės aikštėje kauniečius ir miesto svečius džiugins daugiau kaip du mėnesius – nuo lapkričio pabaigos iki kitų metų vasario pradžios. Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA