Kauno kūrėjai savo talentus skyrė vaikams be tėvų | Kas vyksta Kaune

Kauno kūrėjai savo talentus skyrė vaikams be tėvų

Organizatorių nuotr.

Šis sekmadienis daugiau nei trims dešimtims Nemuno krašto vaikų globos namų auklėtinių buvo ypatingas: jie pirmą kartą gyvenime dalyvavo tikroje fotosesijoje. Po nuotaikingos popietės, kurioje žaidė, vaišinosi pica ir tortu, puošėsi ir, žinoma, fotografavosi, vaikai į namus išsivežė dovanas – įrėmintas savo nuotraukas, o kai kurie – ir dailininkės pieštus savo portretus.

[galerija kiek=”16″]

Bendradarbystės erdvėje „Pixel Hub” dar niekada nebuvo taip linksma ir triukšminga, kaip gruodžio 17-ąją. Profesionalioms fotosesijoms pritaikytoje erdvėje švytėjo Kalėdų stebuklo atmosfera: kvepėjo skanumynais, dūko ir žaidė įvairaus amžiaus vaikai. Papuošti ir sušukuoti, virtę princesėmis ir princais, vaikai išdykėliškai šypsojosi fotoaparatų blyksčių šviesoje.

Iniciatyvos idėja – nufotografuoti vaikus netradiciškai, įdomiai, žaismingai, kad nuotrauka ilgai primintų patirtą šventės ir stebuklo atmosferą. Ir tai pavyko. „Žiūrėkite, kokias mes turime nuotraukas!”, – išvykdama klegėjo mažesniųjų vaikų grupė. Keletui valandų fotomodeliais virtę vaikai didžiuodamiesi rodė savo portretus.

„Štai šitokių pramogų mums labiausiai trūksta: galimybės išvažiuoti, pamatyti, patirti ir išmokti ko nors nauja”, – džiaugėsi nevyriausybinės organizacijos Nemuno krašto vaikų globos namų įkūrėja ir direktorė Vida Rainienė. Kalėdinėje fotosesijoje dalyvavo visa jos „šeima” – 33 tėvų globos netekę vaikai nuo trejų iki aštuoniolikos metų.

„Kuris gi vaikas nenorėtų madingai susišukuoti, įdomiai apsirengti? Netgi berniukai džiūgavo dėl padažytų plaukų. Žinoma, ir patys nesėdime vietoje – vežamės globotinius į teatrus, koncertus, įvairias išvykas, tačiau šventinė fotosesija jiems buvo visiškai nauja patirtis”, – kalbėjo vaikų globos namų vadovė.

Ypatingą šventę tėvų globos netekusiems vaikams sumanė ir įgyvendino gausus būrys talentingų Kauno žmonių, kuriuos „Gerumo nuotraukos” iniciatyvai subūrė fotografė Inga Valiuvienė ir bendradarbystės erdvės „Pixel Hub” kūrėjų komanda.

„Atėjo diena, kai pajutome, jog subrendome kilniems darbams, norime ir gebame padaryti kažką gera ne tik savo artimiesiems. Nusprendėme savo laiką, dėmesį ir kūrybines galimybes skirti vaikams, netekusiems tėvų globos.

„Sumanėme nudžiuginti juos darydami tai, ką visi gebame geriausiai, ir padovanoti jiems įsimintiną, pilną linksmybių Kalėdų šventę ir naują, neišbandytą patirtį“ – trumpam tapti modeliais, – sakė I. Valiuvienė.

Pasak pašnekovės, ilgai brandintas sumanymas sulaukė didžiulio bendraminčių palaikymo: iniciatyvai „Gerumo nuotrauka” susibūrė toks gausus savanorių būrys, jog kurį laiką netgi būgštauta, jog talkininkų bus daugiau, nei vaikų. Tačiau fotostudijoje suskambus vaikų balsams, paaiškėjo, kad reikia kiekvienos rankų poros, žvitrių akių ir visų įmanomų šypsenų.

Iniciatyvos idėja – nufotografuoti vaikus netradiciškai, žaismingai, kad patirtą šventės stebuklo atmosferą jie prisimintų ilgai. Kol laukė savo eilės puoštis ir fotografuotis, vaikams nuobodu nebuvo: jie galėjo dūkti kamuoliukų baseine, žaisti stalo žaidimus, pūsti balionus, mažiesiems pasakas sekė Princesė – renginių organizatorė ir vedėja Miglė Urlikaitė.

Būsimuosius princus ir princeses dailiai šukavo plaukų stilistė Erika Inokaitienė, puošė specialistės visažistės Skaidra Keturakienė ir Zita Mėlynienė, stilingų drabužių fotosesijai parūpino interneto parduotuvių komandos, profesionalias nuotraukas darė fotografai Inga Valiuvienė ir Regimantas Meilutis.

Kol nuotraukos buvo tvarkomos ir spausdinamos, dailininkė Anna Lopucha-Vinauskienė piešė jaunųjų fotomodelių portretus. Šventiškai nusiteikę vaikai į namus iškeliavo bendrovės „Kautra” autobusais.

Pasak fotografės I. Valiuvienės, džiugus renginys vaikams – ir su tam tikra potekste. Siekta ne vien pramogos: norėta ir patraukliai atskleisti kūrybinių veiklų, profesijų įvairovę. Įtraukti į šventinį bruzdesį vaikai iš arti matė, kiek daug reikia, kad pavyktų šventinė nuotrauka: stebėjo, kiek naudojama sudėtingos įrangos, kaip dirba stilistai, kirpėjai, fotografai, kaip nuotrauka apdorojama, spausdinama.

„Būtų puiku, kad šiandien čia pas mus viešėję vaikai panorėtų ir patys kažko pasiekti. Kad prisimindami galvotų: norėčiau būti tokia, kaip teta, kuri mane šukavo ar kuri padėjo apsirengti, arba kaip tas dėdė, kuris mane fotografavo, norėčiau dar juos sutikti savo gyvenime. Šiandien visi drauge sukūrėme stebuklą – ir tikime, kad Kalėdų stebuklai keičia gyvenimus į gera”, – šypsojosi fotografė I. Valiuvienė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA