Iš Pasvalio žalgiriečiai parsiveža užtikrintą pergalę | Kas vyksta Kaune

Iš Pasvalio žalgiriečiai parsiveža užtikrintą pergalę

„Žalgirio“ „Instagram“ paskyros nuotr.

Sekmadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sužaidė tryliktąsias „Betsafe-LKL“ reguliariojo sezono rungtynes. Pirmąją rungtynių dalį su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ šiokių tokių sunkumų turėję kauniečiai antrajame kėlinyje susiėmė ir priešininkams nebeleido sugrąžinti intrigos. Prie komandos vairo debiutavusio Gedimino Petrausko vedami pasvaliečiai nukauti 75:51.

Rungtynes dūriu iš vidutinio nuotolio atidarė Brandonas Daviesas, aštriai rungtyniavo pražangą provokavęs Axelis Toupane, netrukus smeigęs ir tritaškį iš krašto, taip pratęsdamas sausą svečių atkarpą – 7:0. Tiesa, mačo pradžioje pasvaliečiai atitrūkti Lietuvos čempionams neleido ir staigiai aplygino situaciją – 7:6. Aktyviai startavęs A. Toupane pasižymėjo dar trimis taškais, tėviškomis nuotaikomis gyvenantis Dee Bostas tolimu šūviu pradėjo savo pasirodymą, o persvarą iki 16:11 didino klaidinamų judesių arsenalą po krepšiu demonstravęs Antanas Kavaliauskas. D. Bostas ryžtingai veržėsi krepšio link, laisvus plotus išnaudojo dėjimą atlikęs Aaronas White‘as ir lengvus taškus įsirašęs Vasilije Micičius – 22:13. Ketvirčio pabaigoje taikliais baudų metimais dviženklį pranašumą 24:13 svečiams sukūrė A. Kavaliauskas.

Gražią verpstę antrajame kėlinyje atliko V. Micičius, kiek užsitęsusią tylą puolime tritaškiu nutraukė Edgaras Ulanovas – 29:17. Komandiniam puolimui stringant lyderio vaidmens ėmėsi A. Toupane, kuris ne tik pademonstravo sprogstamąją jėgą, bet ir taikliai metė mindamas tritaškio liniją (32:24). Be priežiūros paliktas ir V. Micičiaus pastebėtas Kevinas Pangosas tolimu šūviu rinko pirmuosius savo taškus, o naują didžiausią rekordinės persvaros ribą brėžė greitajame puolime tikslaus D. Bosto perdavimo sulaukęs A. Toupane – 37:24. Tarsi „deja vu“ pirmojo kėlinio pabaigai, taikliomis baudomis dešimties minučių atkarpą uždarė didžiausią pranašumą žalgiriečių pusėje išlaikęs A. Kavaliauskas – 39:26.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ įjungė dar aukštesnę pavarą ir po K. Pangoso tolimo dvitaškio bei B. Davieso ir A. Toupane baudų metimų pirmavo jau 45:26. Abejose aikštės pusėse darbavosi B. Daviesas, antrą kartą šiame mače mindamas tritaškio liniją taikliai metė A. Toupane – 49:31. Į šeimininkų tritaškį lygiai tuo pačiu atsakė K. Pangosas, efektingą reidą surengė E. Ulanovas, o trečiojo ketvirčio pabaigoje tolimus dūrius vieną po kito smeigė drąsius sprendimus priėmęs D.Bostas – 60:39.

Laikui vis tirpstant ir intrigai iš rungtynių vis traukiantis, dvigubo dublio link artėjo su varžovo pražanga pasižymėjęs, o netrukus ir kamuolį iš viršaus krovęs B.Daviesas – 65:44. Žaidimo ritmui nusimušus taškų kraitį atsidarė netaiklų komandos draugo metimą pataisęs Martynas Sajus bei iš toli iššovęs Paulius Valinskas – 71:47. Rungtynių baigčiai nebekėlus abejonių Lietuvos čempionų pergalę Pasvalyje rezultatu 75:51 įtvirtino kamuolį į krepšį tiksliai pasiuntęs jaunasis Gytis Masiulis.

Lietuvos čempionams tai buvo 12-ta pergalė. Su vienu pralaimėjimu, jie užtikrintai pirmauja LKL turnyrinėje lentelėje. Pasvalio „Pieno žvaigždės“ patyrė 8-tą nesėkmę ir yra iškovojusios 5-ias pergales – tai pasvaliečiams leidžia užimti 6-tą turnyrinės lentelės vietą.

„Žalgiris“: A. Toupane 17 (6 atk. kam., 2 per. kam.), D. Bostas 12 (6 atk. kam.), B. Daviesas 11 (11 atk. kam.), K. Pangosas 8, A. Kavaliauskas 6, G. Masiulis 5, E. Ulanovas 5, V. Micičius 4 (2 per. kam.), P. Valinskas 3, M. Sajus 2, A.White‘as 2 (5 atk. kam.), A. Milaknis 0.

„Pieno žvaigždės“: V. Bobrovas 13 (5/8 dvit., 6 atk. kam.), M. Varnas 11, A. Ausėjs 9 (4 rez. perd., 2 per. kam.).