Naujovės mokyklose: krašto gynyba nuo gimnazijos suolo

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė naujiems 2017 – 2018 mokslo metams pristatė mokykloms keletą naujovių, viena iš jų – Saugumo ir krašto gynybos programa.

Džiugiai šią žinią priėmė Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija – jau treji metai mūsų ugdymo įstaigoje gimnazistai turi galimybę rinktis „Krašto gynybos“ modulį.

Krašto gynybos modulis bendrojo lavinimo mokykloms patvirtintas Švietimo ir mokslo ministro 2011 m. vasario 21 d. įsakymu Nr. V-269. III gimnazinių klasių mokiniai renkasi šį modulį, kuris papildo vidurinio ugdymo Kūno kultūros ugdymo programą. Programos fizinio parengimo dalis sudaryta karinės penkiakovės pagrindu. Ją sudaro šaudymo, karinio kliūčių ruožo įveikimo, bėgimo, plaukimo ir granatų mėtymo rungtys.

Per krašto gynybos modulio pamokas ugdomos jaunam žmogui būtinos fizinės ypatybės ir gebėjimai bei stiprinama sveikata, atskleidžiamos ir ugdomos lyderio savybės, stiprinama asmeninė motyvacija ir puoselėjama tautinė tapatybė. Šis pasirenkamas dalykas paįvairina ir praturtina mokinių ugdymo procesą ne tik stiprinant mokinių fizinį pasirengimą, bet ir ugdant jaunų žmonių patriotiškumą bei pareigą savo kraštui.

Pasirenkamasis modulis sudaro galimybes praktiškai išmėginti karinį kliūčių ruožą, pagilinti dalyvių supratimą apie lyderystę, lyderių ugdymą; pažinti sąveikas tarp kūno kultūros, sporto ir nacionalinio saugumo bei pilietiškumo nuostatų ugdymo.

Balandžio 26 d. lazerinio šaulių treniruoklio pratybose Rukloje dalyvavo Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos kūno kultūros modulio „Krašto gynyba“ mokiniai su mokytoju, Lietuvos kariuomenės mokyklos Karinio fizinio rengimo skyriaus vyresniuoju specialistu, Gintautu Matusevičiumi. Šaudykloje gimnazistai ne tik imitavo šaudymą iš kovinių šautuvų ar artilerinių ir kitų sistemų, bet ir susipažino su informacija apie taikymosi procesą ir šaudymo rezultatus kompiuterinėse apdorojimo sistemose. Tokios mokomosios įrangos panaudojimas leidžia mokymo procesą padaryti saugų bei efektyvų.

,,Krašto gynybos“ modulio varžybose mūsų gimnazistai išbandė savo jėgas ir gegužės mėnesį. Prieš varžybas dalyviai apsilankė ir susipažino su bazinių karinių mokymų kasdienybe, gyvenimo sąlygomis, ginklais bei karine ekipuote. Varžybų dalyviai buvo suskirstyti į komandas, kurios varžėsi tiek asmeninėje, tiek komandinėje įskaitoje karinio kliūčių ruožo, karinės granatos metimo, šaudymo iš pneumatinio ginklo 25 m uždaroje šaudykloje ir kliūčių ruožo įveikimo su sužeistuoju rungtyse.

Geriausius rezultatus asmeninėje ir komandinėje įskaitoje iškovojusiems moksleiviams buvo įteikti diplomai ir atminimo dovanos.

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazistai su krašto gynyba susipažįsta ne tik šio modulio metu, bet ir įvairiuose renginiuose, kurie skirti pilietiškumo ugdymui ir atsakomybės už tėvynę skatinimui.

Pilietiškumo pamokoje „Tarnauju Lietuvai” dalyvavo Lietuvos kariuomenės atstovai, kurie pristatė Lietuvos kariuomenės vado viziją, bendrą NATO viešąją komunikaciją ir Lietuvos kariuomenės bendrą padėtį moksleiviams. Gimnazistai supažindinti su kariuomenės ginkluote ir technika, kario tarnybos ypatumais, kariuomenės komplektavimo principais. Nemažai dėmesio skirta ir šauktinių sugrąžinimo klausimui, pilietiškumo ugdymui. I-II gimnazinių klasių mokiniai domėjosi tiek Lietuvos kariuomenės, tiek NATO kariuomenės funkcijas ir galimybes.

Mūsų gimnazija bičiuliškai bendradarbiauja su Lietuvos kariuomenės karinėmis oro pajėgomis, kurių atstovai mielai dalyvauja gimnazijos šventėse ir renginiuose, supažindina su specifine karinių oro pajėgų sritimi. Po poros metų Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija ir Lietuvos karinės oro pajėgos minės 100 metų gimtadienius.

Gimnazistus su Lietuvos kariuomene supažindino Stasio Raštikio puskarininkių mokyklos kariai. Įdomiai pristatė Lietuvos kariuomenės istoriją, pajėgų rūšis, vykdomas užduotis. Pilietiškumo pamokos dalyviai domėjosi, kaip jie, Lietuvos piliečiai, galėtume prisidėti prie krašto saugumo stiprinimo. Ir mokiniams, ir mokytojams buvo įdomu sužinoti apie pilietinę gynybą ir tarnybą Lietuvos kariuomenėje.

Pilietiškumas, patriotinis ugdymas yra labai svarbus ugdymo prioritetas. Gimnazija ugdo tvirto charakterio, savarankišką, nebijantį atsakomybės, ištikimą Tėvynei, paisantį moralės ir elgesio normų, gerbiantį Lietuvos įstatymus valstybės gynėją, suteikia galimybę jaunuoliams atlikti piliečio konstitucinę pareigą.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Patvirtintas kitų metų biudžeto projektas

Portale „Kas vyksta Kaune“ – tiesioginė diskusijos „Žalioji ekonomika” transliacija: ko trūksta, kad atliekos kurtų vertę?

Požeminiuose Kauno klinikų tuneliuose - netikėti keturkojai svečiai (video)

Naktį Kaune ilgapirščiai išniekino prabangų „CityBee“ automobilį

Tendencija: ženkliai aukštėja Kauno centre statomi nauji pastatai

Kauno meras atskleidė, kodėl R. Meilutytę pasirinko patarėja

Prie „Megos“ - sunkiasvorio ir lengvojo automobilio susidūrimas: spūstis kilometrinė

Du svarbius pasikeitimus pristatęs A. Gelažninkas pasiryžęs antrą kartą įveikti Dakarą

Žlugo balsavimas dėl V. Pranckiečio atstatydinimo (papildyta)

Mitingo „Vėžys - ne sloga“ dalyviai siunčia jautrią žinutę: mes norime gyventi