Aleksotas ir Šilainiai sulauks naujų vaikų darželių? - Kas vyksta Kaune

Aleksotas ir Šilainiai sulauks naujų vaikų darželių?

Visuomeninė organizacija „Vieningas Kaunas“ 2017/06/28 10:27
Visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ nuotr.

Nors jau praėjusių metų rudenį į darželius galėjo patekti visi mieste gyvenantys vaikai, tačiau visuomenininkai siūlo nesustoti ir plėsti darželių tinklą. Kaune yra tam tikrų rajonų, kuriuose augančių ir besimokančių vaikų skaičius yra daug didesnis nei kituose rajonuose, todėl jiems reikalinga šiose vietovėse turėti ir daugiau ugdymo įstaigų.

Atsižvelgdama į esamą problemą, visuomeninė organizacija „Vieningas Kaunas“ teikia pasiūlymą statyti arba sutvarkyti ir pritaikyti jau esamas laisvas savivaldybei priklausančias patalpas darželiams ir taip užtikrinti ugdymą mažiesiems kauniečiams arčiau namų, rašoma pranešime spaudai.

Šiuo metu Aleksotas ir Šilainiai yra tie rajonai, kur vaikų yra žymiai daugiau nei darželių, galinčių sutalpinti visus besimokančiuosius. Todėl tėveliai susiduria su problema, kuomet vaikai priversti lankyti darželį visai kitame mikrorajone.

„Aleksotas ir Šilainiai yra ne tik gausiausiai apgyvendinti rajonai ir pasižymintys itin dideliu vaikų skaičiumi, bet taip pat aplink juos šiuo metu vyksta ir gana aktyvi gyvenamųjų namų plėtra. Tai reiškia, jog Aleksote esančių 7 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų tikrai nepakanka visiems ten gyvenantiems vaikams, todėl jie yra priversti rytais kilti iš lovos daug anksčiau, kad laiku pasiektų savo darželį, esantį visai kitame miesto gale. Todėl ir pradėjome ieškoti galimybių įkurti daugiau darželių šiuose rajonuose“, – mintimis dalijosi „Vieningo Kauno“ narė Ramunė Bičkauskienė.

Išanalizavus miesto teritorijas, kurios greičiausiai plečiasi, atsižvelgus į miesto valdomą nekilnojamą turtą ir laisvus valstybinius žemės sklypus, visuomeninė organizacija „Vieningas Kaunas“ siūlo renovuoti pastatą, esantį J. Kumpio g. 1, Aleksote.

„Aleksote (J. Kumpio g. 1) anksčiau čia buvo įsikūręs Kauno suaugusiųjų mokymo centras, kurio veikla buvo perkelta į kitą pastatą, tad dabar šią vietą, operatyviai paskelbus konkursą ir parengus techninį projektą, būtų galima pritaikyti vaikų ugdymo procesui, – pasiūlymą išsakė visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ vadovas Andrius Palionis. – Įgyvendinus šį pasiūlymą jau 2018 metų rugsėjį čia būtų galima sukurti apie 100-110 papildomų vietų.“

Šilainiuose ir aplink šį rajoną dauguma susisiekimo prasme patogių sklypų jau yra užstatyti arba yra privatūs. Todėl situaciją spręsti siūloma laisvame valstybiniame sklype (Kuršių g. 49A) projektuojant ir statant naują vaikų darželį, kuriame būtų galima atidaryti 12 naujų grupių ir sukurti apie 200 papildomų vietų vaikams.

„Daug jaunų kauniečių šeimų renkasi savo gyvenamą vietą aplink Šilainius išsidėsčiusiuose rajonuose. Todėl šioje miesto teritorijoje yra juntamas ypatingai didelis tėvelių poreikis, turėti darželį arčiau namų. Rastas laisvas valstybinis sklypas galėtų kaip tik padėti išspręsti šį poreikį, kuris tikėtina tik didės. Taigi, tikimės, jog daug ginčų šiuo klausimu nekils ir jau kitais metais Aleksotas bei Šilainiai skelbs naujų darželių atidarymą“, – organizacijos siūlymui pritarė ir Kauno miesto tarybos Švietimo ir kultūros komiteto narė dr. Jūratė Elena Norvaišienė.

Tiksliai nėra aišku, kiek galėtų kainuoti šių dviejų darželių statyba, tačiau visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ nariai įsitikinę, jog šių objektų statybai būtų galima panaudoti savivaldybės gautas pajamas iš pastaruoju metu vis aktyviau pardavinėjamo miesto savivaldybės nenaudojamo nekilnojamo turto.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA