Ligoninėje duris lankytojams atvėrė net 4 bibliotekos

Kauno apskr. VPK nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

4! Būtent tiek naujų mini bibliotekėlių, kuriomis galės džiaugtis tiek pacientai, tiek gydymo įstaigos lankytojai ir svečiai, šiandien duris atvėrė Respublikinėje ligoninėje, įgyvendinant Kauno apskrities policijos akciją „Pasidalinkime knyga“.

Simbolinę atidarymo juostelę džiaugdamiesi bendradarbiavimu ir bendru tikslu – skatinti turiningą laiko praleidimą, perkirpo Respublikinės Kauno ligoninės generalinis direktorius doc. dr. Linas Vitkus ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas.

„Nors šiandieniniame pasaulyje vis didesnę svarbą įgauna modernios technologijos, džiugu, kad knyga dar nesiruošia kelti baltos vėliavos. Laikas, praleistas su puikia knyga rankose, praplečia pasaulio vaizdą, suteikia naują patyrimą, naujas žinias. Tikiu, kad skaitymas veikia gydančiai ir džiaugiuosi, kad galime padėti pacientams įveikti namų ilgesį, paimti į rankas knygą jiems dabar bus paprasta“, – kalbėjo doc. dr. L. Vitkus.

„Man džiugu, kad prie įvairių policijos pareigūnų vykdomų švietėjiškų, prevencinių veiklų, iniciatyvų prisideda vis daugiau socialinių partnerių, neliekančių abejingais. Ne veltui sakoma, kad kartu galime daugiau. Akcija „Pasidalinkime knyga“ – tęstinis mūsų projektas, kuriuo kartu su įvairiais partneriais skatiname prasmingą užimtumą. Beveik 30 mini bibliotekėlių – būtent tiek kauniečiai ir miesto svečiai šiandien gali rasti Kaune, iš jų pasiimti paskaityti knygą ir ją grąžinti arba palikti kitoje bibliotekėlėje. Gydymo įstaigos, vienos iš tų įstaigų, kuriose galima jas rasti. Išties džiugu, kad nuo šiandien oficialiai Respublikinėje Kauno ligoninėje bus galima rasti net keturias jų“, – mintimis dalijasi Kauno apskrities policijos viršininkas D. Žukauskas.

Mini bibliotekėlės pamažu pildosi knygomis. Jų ne tik atvežė policijos pareigūnai, bet ir buvęs jų kolega. Kiek anksčiau, prieš oficialiai atidarant bibliotekėles, Vilmantas Docius, buvęs kriminalinės policijos pareigūnas, šiuo metu išėjęs į užtarnautą poilsį, apsilankė ligoninėje nešinas didžiuliu maišu. „Dovanoju knygas sanatorijoms, ligoninėms – aš jau prisiskaitęs, lai ir žmonės skaito“, – pasakoja V. Docius. Tai maloni staigmena tiek šių įstaigų darbuotojams, tiek ir pacientams.

Net apie 600 knygų kolekciją surinkęs V. Docius įsitikinęs, kad knygos skaitymas yra išskirtinis procesas – ypatingas susikaupimas, galintis pakeisti mąstymą. Kuo lengviau pasiekiama knyga, tuo didesnė tikimybė jai nelikti be dėmesio, nes sakoma „užversta knyga ilgainiui ima verkti“.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Virš Lietuvos - Ukrainos karinių oro pajėgų žvalgai

Orai: po liūčių - dar viena karščio banga

Kauniečių pamėgtas turgus veiks ir darbo dienomis

Prezidentų stipendijos – 26 geriausiems studentams, net 10 iš jų Kauno universitetams

Kauniečių abiturientų kraityje – aukščiausi pasiekimai

Šiais metais dėl tarnybos vengimo nubausti beveik 7 tūkst. vyrų (papildyta)

Pramonės prospekte kaunietis įkrito į 1,5 m gylio talpą (papildyta)

Visą savaitę šalies keliuose policija tikrins vilkikus, telefonu kalbančius vairuotojus

Baigiasi prašymų studijuoti aukštosiose mokyklose priėmimas

Kauno garaže pažeistas konteineris su radioaktyviomis medžiagomis (papildyta)