NT vystytojai iš sostinės gręžiasi į Kauną – Kas vyksta Kaune

NT vystytojai iš sostinės gręžiasi į Kauną

delfi.lt 2016/10/20 08:52
Delfi nuotr.

Iki šiol Kaune verslininkams galvos skausmas buvo rasti didžiulį biurą, o tokio beieškantys jau įsikūrė „Žalgirio“ arenos patalpose, daugiabučių kvartaluose ar darbuotojus „išmėtė“ po kelis pastatus.

Panašu, kad artimiausiu metu laikinojoje sostinėje laukia esminės permainos. Tiksliau, jos jau prasidėjo – kaip grybai po lietaus ima dygti biurų pastatai. Skaičiuojama, kad iš viso bus pastatyta apie 50 tūkst. kv. metrų ploto naujų pastatų.

Specialistai pastebi dvi priežastis, lėmusias statybų bumą. Viena iš jų – sostinės NT vystytojai Kauną pagaliau išvydo kaip galimybių miestą, kur kovoti dėl vietos po saule dar nereikia.

Bumas prasidėjo

Ilgus metus didžiulė Kauno problema buvo aukštos klasės biurų trūkumas. Tai užkirsdavo kelius į Kauną ateiti rimtesnėms tarptautinėms kompanijoms. Dažniausiai jos savo padalinius atsidarydavo Vilniuje.

Atrodo, kad pagaliau ledai pajudėjo ir Kaune – jau prasidėjo realūs pirmųjų didelių biurų centrų statybos darbai. Sparčiai kyla biurų kompleksas prie Jonavos gatvės žiedo.

Esminiai pokyčiai laukia „Žalgirio“ arenos prieigose. Jau pradėti realūs didelio biurų komplekso tarp „Respublikos“ viešbučio ir „Statoil“ statybos darbai. Jau artimiausiu metu prasidės ir paties „Respublikos“ viešbučio griovimo darbai – čia savo biurų pastatą statys „Vičiūnų grupė“.

Dar mažiausiai 10 biurų pastatų bus pradėti statyti ir pastatyti per artimiausius dvejus metus – kai kurių projektai jau baigiami, kai kurie jau turi statybos leidimus. Remiantis šiais duomenimis, galima prognozuoti, kad per artimiausius dvejus metus Kaune bus pastatyta apie 50 tūkst. kv. m ploto, skirto paslaugų verslams.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ne kartą juokavo, kad patikrinti miesto ekonominę sveikatą paprasčiausia suskaičiavus mieste dirbančius bokštinius kranus.

Praėjusiais metais Kaune buvo galima išvysti 3 bokštinius kranus. Šiemet pavasarį šis skaičius išaugo iki dešimt, o šiandien galima suskaičiuoti iki dvidešimties kranų įvairiose miesto vietose.

„Kalbant apie biurų patalpų trūkumą, buvo ne vienas atvejis, kai didelės tarptautinės kompanijos savo padalinius atidarė ne Kaune, o Vilniuje tik dėl to, kad mūsų mieste visiškai nebuvo aukštos klasės biurų patalpų.

Bet dabar situacija kardinaliai keičiasi. Didelis ofisų pastatas jau statomas Karaliaus Mindaugo prospekte, dar vienas baigiamas prie vadinamojo pilies žiedo. Dar bent 10 projektų turėtų būti pradėti per artimiausius metus. Išjudintas biurų statybos sektorius yra labai gera žinia Kaunui. Čia investuoti norinčios užsienio kompanijos netgi turės iš ko rinktis – per artimiausius dvejus metus aukštos klasės biurų pasiūla turėtų viršyti 50 tūkst. kvadratinių metrų plotą“, – DELFI teigė Kauno vicemeras Povilas Mačiulis.

Kyla ir daugiabučiai

Kaune ir jo apylinkėse tiesiog pats statybų įkarštis – statomi ne tik biurų pastatai, bet ir daugiabučiai namai.

Net keletas kranų pluša ties besiplečiančia „Mega“. Ties „Via Baltica“ net dviejose vietose statomi logistikos centrai, Baltų prospekte kyla administracinės paskirties pastatas, toliau vystomas „Piliamiesčio“ projektas, Gertrūdos gatvėje statomas daugiabutis, Maironio ir Donelaičio gatvių sankirtoje bus statomas administracinės-gyvenamosios paskirties pastatas, Spaustuvininkų gatvėje – daugiabutis, Juozapavičiaus prospekte – naujas gyvenamųjų namų ir administracinės askirties pastatų kvartalas, Veiverių ir S. Žukausko gatvėje statomi „Lidl“ prekybos centrai.

Naujas „Škoda“ automobilių centras statomas Mauručių gatvėje, Aleksote. Netoliese iškils ir dar vienas automobilininkas skirtas pastatas.

Daugiabučiai statomi Savanorių prospekte, Šeštokų, K. Baršausko, Ašmenos gatvėse.

Žinoma, neatpažįstamai keičiasi ir senoji autobusų stotis Vytauto prospekte.

Lėmė kelios priežastys

NT agentūros „Ober Haus“ Kauno padalinio vadovas Saulius Umbrasas sutinka, kad statybų bumą lėmė ir tai, kad Kaunas iki šiol neturėjo biurų pasiūlos.

Tačiau specialistas pastebi ir dar vieną priežastį. Prieš kelerius metus Savanorių prospekte buvo pastatytas apie 6 tūkst. kv. m. ploto „Mikrovisatos“ biurų ofisas, o visos patalpos buvo nesunkiai išnuomotos.

„Buvo pastatyti pastatai, tokie kaip „Mikrovisata“, kurie labai sėkmingai išsinuomavo“, – apie užkrečiantį pavyzdį kalba S. Umbrasas.

Dar viena bumo priežastis – sostinės vystytojai Kauną pamatė kaip investicijų miestą.

„Nemažai Kaune projektus vykdo vystytojai iš Vilniaus. Pagrindinis, stiprus dalykas yra tas, kad Kaune iš nuomos uždirbti galima netgi šiek tiek daugiau, nei Vilniuje. Be to, Vilniuje labai didelė konkurencija, o dėl tų pačių

Daugiau skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA