Daugiau kaip 14 tūkst. asmenų jau užpildė prašymus studijuoti aukštosiose

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Įpusėjus bendrajam priėmimui į aukštąsias mokyklas, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje užsiregistravo per 19 tūkst. stojančiųjų, iš jų daugiau kaip 14 tūkst. užpildė savo prašymus.

Iš viso jie pareiškė per 58 tūkst. pageidavimų, pranešė LAMA BPO.

Bendrojo priėmimo prašymus teikti ir koreguoti LAMA BPO informacinėje sistemoje galima iki liepos 19 dienos.

Tiek universitetuose, tiek kolegijose pirmuoju prioritetu stojantieji dažniausiai renkasi socialinių mokslų studijų sritį, tokių asmenų yra 36 procentai. Biomedicinos mokslams pirmenybę teikia 25 proc., o technologijos mokslams – 16 proc. abiturientų. Norintieji studijuoti menus sudaro 11 proc., fiziniais mokslais susidomėjo 6 proc., o humanitariniais – 5 proc. asmenų.

Populiariausių aukštųjų mokyklų, kurių studijų programas stojantieji dažniausiai nurodo savo prašymuose pirmuoju prioritetu, penketuke – Vilniaus universitetas, Kauno kolegija, Vilniaus kolegija, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Kauno technologijos universitetas.

Iš Vilniaus universitete vykdomų studijų programų dažniausiai renkamasi studijuoti mediciną, programų sistemas ir teisę; Kauno kolegijoje – kosmetologiją, bendrosios praktikos slaugą ir dantų technologiją; Vilniaus kolegijoje – bendrosios praktikos slaugą, higieninę ir dekoratyvinę kosmetologiją bei kineziterapiją; Lietuvos sveikatos mokslų universitete – mediciną, odontologiją, veterinarinę mediciną; Kauno technologijos universitete – programų sistemas, informatikos inžineriją ir statybos inžineriją.

Daugiausia stojančiųjų yra iš didžiųjų Lietuvos miestų: vidurinę mokyklą baigusieji Vilniuje sudaro 2,5 tūkst., kiek mažiau, per 2 tūkst., mokėsi Kauno mokyklose, Klaipėdos – 886, Šiaulių – 669, Panevėžio – 601.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Prašoma visuomenės pagalbos: Kauno pareigūnai ieško į namus nesugrįžusio vyro

Susisiekimo ministerija inicijuoja ilgalaikę programą laivybai Nemunu atnaujinti

Kaune elektrinių paspirtukų vairuotojams buvo dalinami šalmai

Šalia Kauno įkūrė krevečių auginimo ūkį: bandys užkariauti Europą

Kauno Sobore įsibėgėjo kapitaliniai restauracijos darbai

Kauno apskrities policininkams įkliuvo ne vienas gerokai įkaušęs vairuotojas

Lietuvoje patvirtinti dar 37 koronaviruso atvejai, 29 iš jų - Kauno apskrityje

Kauniečiai vėl užfiksavo neįprastą reiškinį virš Kauno

Tiesioginė transliacija: Jonava švenčia 270-tąjį gimtadienį

„Drąsos kelias“ sugrįžta – su N. Venckiene priešakyje veržiasi į Seimą