Valdžia nusprendė: alkoholio Kazimiero mugėje bus – Kas vyksta Kaune

Valdžia nusprendė: alkoholio Kazimiero mugėje bus

BNS 2016/03/08 11:34
Archyvo/ R.Tenio nuotr.

Kaune šį mėnesį vyksiančioje tradicinėje Kazimiero mugėje bus leidžiama prekiauti silpnaisiais alkoholiniais gėrimais ne tik išsinešimui, bet ir vartojimui vietoje. Taip nusprendė savivaldybė, atmetusi darbo grupės pasiūlymą leisti alkoholį tik uždarytoje taroje.

Alkoholio vartojimas šiandieninėje Lietuvoje vis dar yra didžiulė problema. Bet draudimais tradicinėse mugėse šios problemos tikrai neišspręsime. Jei kauniečiai ar miesto svečiai, atvykę į savaitgalį vykstančią mugę, paragaus kaimiško alaus, dangus tikrai nenugrius“, – BNS teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Rekomendacinio pobūdžio siūlymą Kazimiero mugėje leisti prekiauti alkoholiniais gėrimais tik uždarytoje taroje savivaldybei buvo pateikusi savivaldybės Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo darbo grupė. Šiam siūlymui iš pradžių pritarta, tačiau šį pirmadienį Kauno miesto savivaldybės Renginių komisija draudimą atšaukė.

Pasak Kazimiero mugę rengiančios „Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos“ vadovo Vido Juodsnukio, problemų dėl nesaikingo alkoholio vartojimo mugės metu nekyla.

„Kazimiero mugė nėra ta vieta, kur žmonės ateitų nusigerti“, – teigia V.Juodsnukis.

Praėjusių metų pabaigoje Kauno policija pateikė siūlymą Kauno miesto tarybai svarstyti klausimą dėl prekybos alkoholiniais gėrimais uždraudimo viešuose renginiuose. Nuspręsta mieste surengti vieną bandomąjį renginį, kurio metu būtų neleidžiama vartoti alkoholinių gėrimų – buvo svarstoma, kad šis renginys galėtų būti Kazimiero mugė.

„Mes neturime su kuo lyginti, kad nuspręstume, ar geriau, ar blogiau. Dėl to ir buvo priimtas sprendimas padaryti eksperimentinį šį didelį, patį artimiausią renginį, tam, kad galėtume vertinti, kas pasikeitė – ar į gerą pusę, ar į blogą“, – BNS sakė Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo darbo grupės vadovas socialdemokratas Židrūnas Garšva.

Jis svarstė, kad sprendimas buvo pakeistas miesto vadovams patiriant spaudimą dėl šio draudimo.

Ž.Garšva neatmetė galimybės ateityje vėl grįžti prie šios idėjos ir pamėginti mieste surengti masinį miesto renginį, kuriame alkoholiu prekiaujama nebūtų.

Savivaldybė savo tinklapyje vykdė apklausą, kurios metu siekė išsiaiškinti miestiečių nuomonę apie tokį draudimą. 72 procentai iš joje dalyvavusių 1,2 tūkst. respondentų pasisakė už alkoholio draudimą masinių renginių metu.

Kazimiero mugė Kaune kovo 18–20 dienomis vyks Laisvės alėjoje, Vilniaus gatvėje bei Rotušės aikštėje. Jos metu savo gaminiais prekiauja ūkininkai, bitininkai, duonos kepėjai, aludariai, mėsos perdirbėjai, amatininkai, tautodailininkai, kalviai, vytelių pynėjai, muzikantai iš Lietuvos bei užsienio šalių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA