Policininką lošimo namuose nušovęs kaunietis pavėlavo į nuosprendžio paskelbimą

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Vitalijus Trakanavičius kaltinamas žmogžudyste.

38 metų kauniečiui buvo pareikšti kaltinimai, kad jis 2014 metų gruodį Kaune, lošimo namuose nušovė policijos pareigūną Arnoldą Jurašių. Teismas nusprendė vyrą įkalinti 10 metų. Taip pat V. Trakanavičius privalės sumokėti apie 100 tūkst. eurų policininko šeimai bei kitas išlaidas.

V. Trakanavičiaus advokatas Ričardas Girdziušas teismo proceso metu teigė, kad jo ginamasis policininką nušovė netyčia. Teigiama, kad prieš įvykį vyrai smagiai leido laiką ir V. Trakanavičius norėjo parodyti ginklą A. Jurašiui, bet staiga ginklas iššovė. Esą šias aplinkybes užfiksavo ir vaizdo stebėjimo kameros. Beje, panašiai iškart po įvykio kalbėjo ir policijos pareigūnai – buvo teigiama, kad akivaizdaus konflikto nebuvo.

Tačiau teisėjų kolegija nusprendė, kad žmogžudystė nebuvo netyčinė. Tiek žuvusiojo artimieji, tiek pats V. Trakanavičius ruošiasi skųsti teismo sprendimą. Beje, kaltinamasis į teismą atvyko pavėlavęs, nešinas dviem dideliais krepšiais. Teismo nuosprendis, jei nebus skundžiamas, įsigalios po 20 dienų.

DELFI primena, kad A. Jurašius buvo nušautas gruodžio 12-osios naktį Šilainiuose esančiuose lošimo namuose „Admiral“. 36 metų A. Jurašių kulka kliudė kaklo srityje. Įvykio metu buvo paleistas vienintelis šūvis. Incidento metu lošimo namuose buvo dar apie 10 žmonių. Pas V. Trakanavičių buvo rasti du pistoletai „MP446 Viking” ir „Iž“, iš vieno jų buvo šauta. Po įvykio įtariamajam nustatytas sunkus girtumo laipsnis.

Nužudytas policijos pareigūnas gerai žinojo Kauną. Prieš porą metų A. Jurašiaus pavardė buvo minima Kauno patrulių skandale, kai tarnybiniame automobilyje buvo aptikta pilstuko. Iš Vilniaus į Prienus nuvykę policijos pareigūnai, panašu, jau žinojo ko jiems reikės ieškoti. Vytauto gatvėje jie sustabdė tarnybinį „VW Passat“, kuriuo tuo metu patruliavo Kauno apskrities VPK Magistralinių kelių policijos pareigūnai Rimvydas Kiškis ir Edvardas Bankietas.

Iškart paprašyta atidaryti automobilio bagažinę, kur po atsarginiu ratu rasti du – 1 l ir 1,5 l talpos buteliai, kuriuose buvo skystis, skleidęs alkoholio kvapą. Tyrimo metu paaiškėjo, kad kolegoms į automobilio bagažinę krepšį padėjo A. Jurašius. Netrukus A. Jurašius buvo perkeltas į Klaipėdos, vėliau – Alytaus apskritį.

Daugiau skaitykite čia.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kauno rajone prasisuko vagys: apšvarinę namą išvažiavo vogtu automobiliu, vėliau jį padegė

Į Kauną atvykęs „Eurovizijos“ nugalėtojas virpino „Žalgirio“ areną (foto)

Turtingiausių politikų penketuke – Kauno meras: solidų turtą skaičiuoja ir V. Matijošaičio sūnūs

Tragiško susidūrimo metu žuvo „BMW“ sėdėjusi mergina

LKL sezoną „Žalgiris“ pradėjo triuškinama pergale

N. Venckienė: vienintelis dalykas, kurio bijo Lietuvos valdžia – viešumas

Kauno miesto ir rajono sujungimas: V. Matijošaitis plečia savo tėvoniją

Priimtas sprendimas dėl R. Karbauskio observatorijos prie Kauno marių

Po „Red Bull“ muilinių lenktynių - nepatenkintų Žaliakalnio gyventojų raštas savivaldybei

Seimas svarsto siūlymą panaikinti prievolę dviratininkams vilkėti ryškias liemenes