Policininką lošimo namuose nušovęs kaunietis pavėlavo į nuosprendžio paskelbimą

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Vitalijus Trakanavičius kaltinamas žmogžudyste.

38 metų kauniečiui buvo pareikšti kaltinimai, kad jis 2014 metų gruodį Kaune, lošimo namuose nušovė policijos pareigūną Arnoldą Jurašių. Teismas nusprendė vyrą įkalinti 10 metų. Taip pat V. Trakanavičius privalės sumokėti apie 100 tūkst. eurų policininko šeimai bei kitas išlaidas.

V. Trakanavičiaus advokatas Ričardas Girdziušas teismo proceso metu teigė, kad jo ginamasis policininką nušovė netyčia. Teigiama, kad prieš įvykį vyrai smagiai leido laiką ir V. Trakanavičius norėjo parodyti ginklą A. Jurašiui, bet staiga ginklas iššovė. Esą šias aplinkybes užfiksavo ir vaizdo stebėjimo kameros. Beje, panašiai iškart po įvykio kalbėjo ir policijos pareigūnai – buvo teigiama, kad akivaizdaus konflikto nebuvo.

Tačiau teisėjų kolegija nusprendė, kad žmogžudystė nebuvo netyčinė. Tiek žuvusiojo artimieji, tiek pats V. Trakanavičius ruošiasi skųsti teismo sprendimą. Beje, kaltinamasis į teismą atvyko pavėlavęs, nešinas dviem dideliais krepšiais. Teismo nuosprendis, jei nebus skundžiamas, įsigalios po 20 dienų.

DELFI primena, kad A. Jurašius buvo nušautas gruodžio 12-osios naktį Šilainiuose esančiuose lošimo namuose „Admiral“. 36 metų A. Jurašių kulka kliudė kaklo srityje. Įvykio metu buvo paleistas vienintelis šūvis. Incidento metu lošimo namuose buvo dar apie 10 žmonių. Pas V. Trakanavičių buvo rasti du pistoletai „MP446 Viking” ir „Iž“, iš vieno jų buvo šauta. Po įvykio įtariamajam nustatytas sunkus girtumo laipsnis.

Nužudytas policijos pareigūnas gerai žinojo Kauną. Prieš porą metų A. Jurašiaus pavardė buvo minima Kauno patrulių skandale, kai tarnybiniame automobilyje buvo aptikta pilstuko. Iš Vilniaus į Prienus nuvykę policijos pareigūnai, panašu, jau žinojo ko jiems reikės ieškoti. Vytauto gatvėje jie sustabdė tarnybinį „VW Passat“, kuriuo tuo metu patruliavo Kauno apskrities VPK Magistralinių kelių policijos pareigūnai Rimvydas Kiškis ir Edvardas Bankietas.

Iškart paprašyta atidaryti automobilio bagažinę, kur po atsarginiu ratu rasti du – 1 l ir 1,5 l talpos buteliai, kuriuose buvo skystis, skleidęs alkoholio kvapą. Tyrimo metu paaiškėjo, kad kolegoms į automobilio bagažinę krepšį padėjo A. Jurašius. Netrukus A. Jurašius buvo perkeltas į Klaipėdos, vėliau – Alytaus apskritį.

Daugiau skaitykite čia.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Alekna pristato naujausią savo kūrinį: filmuojant klipą prireikė įveikti aukščio baimę

Savaitgalį – išskirtiniai vairuotojų pasiteisinimai: apgirtę nuo valerijono ir pamiršę, kad neturi teisės vairuoti

Vandens kokybė Baltijos jūroje nepavydėtina: atsakomybės šešėlis siekia Kauną

Neįgali kaunietė piktinasi: specialistai „pagydė“ nė akyse nematę

Išrinkti įtakingiausi šalies politikai: ekspertų ir visuomenės nuomonė išsiskyrė

Per savaitgalį Kaune - rekordinis koronaviruso atvejų skaičius, V. Matijošaičio prašymai nepadeda

Savaitgalis neapsiėjo be pažeidimų: ir vėl nubausti kaukių nedėvėję asmenys

Nerimaujama dėl koronaviruso situacijos Kaune ir Vilniuje: infekcijos protrūkiai gali būti susiję

Tiesa apie sveikatos studijas: šmaikščiame klipe suvaidino studentai

Laikinai stabdomi traukinių reisai tarp Kauno ir Balstogės