Zoologijos sodas neteko ilgaamžės begemotės

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos zoologijos sodas ir jo darbuotojai pagarbiai atsisveikino su ilgaamže sodo gyventoja nykštukine begemote (Hexaprotodon liberiensis) vardu Vanda. Begemotė išėjo sulaukusi 36 metų amžiaus.

Paprastai šie begemotai nelaisvėje gyvena apie 35 – 55 metus, tačiau laisvėje jie retai sulaukia net ir tokio amžiaus. Begemotė Vanda gimė 1979 m., o į Lietuvos sodą ankeliavo 2005 m. iš DvurKralovo zoologijos sodo, Čekijoje. Šis Čekijos sodas pasaulyje gerai žinomas dėl savo aukštų pasiekimų sėkmingai veisiant Afrikos regiono gyvūniją.

Laukiniai gyvūnai zoologijos soduose dažnai išgyvena ilgiau nei laisvėje. Lietuvos zoologijos sodas – ne išimtis. Ilgaamžiškumo rekordininkais Lietuvos zoologijos sodo istorijoje tapo palšojo grifo (Gyps fulvus) patelė, išgyvenusi apie 50 metų, baltojo raganosio (Ceratotherium simum) patelė Furija – 39 m., pilkojo ruonio (Halichoerus grypus) patelė Roza – 36 m., bizono patelė Maina – 33 m. ir kt. Šiuo metu zoologijos sodo ilgo amžiaus rekordininkas yra turako (Tauraco corythaix buffoni) patinas, gyvenantis jau 26-tus metus, į zoologijos sodą atvykęs iš Menos (Ukraina) zoologijos sodo dar 1989 m., nors šios genties paukščiai nelaisvėje išgyvena 10 – 12 metų.

Ilgaamžių gyvūnų zoologijos sode yra ir daugiau. Zoologijos sodo internetinės svetainės lankytojai gali sužinoti šių gyvūnų amžių, kada ir iš kur jie atvyko į Kauno zoologijos sodą. Svetainėje taip pat skelbiami ir tokie gyvūnai, kuriuos jau po metų kitų bus galima taip pat vadinti „senjorais“.

Begemotė Vanda, jau būdama senjorė, nuolat džiugino lankytojus vasaros metu, šį gyvūną ypatingai mėgo sodą aplankantys vaikai. Begemotė yra atsivedusi du jauniklius – vienas iš jų, 2008 m. gimusi begemotukė vardu Coliukė iki šiol gyvena Lietuvos zoologijos sode.

33 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune vykusiame „Change4Future“ akceleratoriuje pasidalijo socialinio verslo subtilybėmis (foto, video)

Istorinis įvykis katalikų bažnyčioje: popiežius išreiškė palaikymą tos pačios lyties partnerystei

Audringai Perkūno alėjoje kumščiais mosavęs A. Karalius prisivirė košės

Įspėjimas dėl stipraus vėjo: gali virsti medžiai, sutrikti elektros tiekimas

Lietuvos žemėlapis nusidažė šviesoforo spalvomis

Antrąją koronaviruso bangą Lietuvoje padės valdyti kariuomenė

Užėjo apsipirkti, bet pamiršo susimokėti: ieškomas kaukėtas vyras

Kauno rajone pradėtas antras „Kauno Logistikos Centro“ etapas: investicijos viršys 30 mln. Eur.

Vietoj papildomų rudens atostogų – nuotolinis ugdymas

Paaiškėjo, pagal ką savivaldybės bus skirstomos į rizikos grupes