Pinigų keitimo vietose – didelės eilės

R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nors litus į eurus bus galima dar ilgai keisti, tačiau kauniečiai stengiasi senąja valiuta atsikratyti kuo greičiau. Pinigų keitimosi vietose gali tekti palaukti ir gerą valandą.

Nuo pat Naujųjų metų Kauno gyventojai apgulė tiek banko, tiek paštų skyrius tam, kad galėtų senąją valiutą išsikeisti į europinę. Didžiausios eilės yra Lietuvos banke. Čia kauniečiai rikiuojasi į eilę prie monetų keitimo automatų, mat įvedus eurą, teko iškrapštyti taupyklėse prikauptus centus.

Visgi, nereikėtų nerimauti, kad vėliau nepavyks išsikeisti monetų. Lietuvos banko darbuotojai tikina, kad skaičiavimo mašinos stovės dar ilgą laiką, tad smulkius pinigus be jokių problemų bus galima pasikeisti vėliau.

Užplūdo pašto skyrius

Šiomis dienomis pašto darbuotojai turi darbo ne tik siuntinėjant dar nuo švenčių užsilikusius laiškus. Ypatingai vyresnio amžiaus žmonėms pašte pasikeisti pinigus yra patogiau nei banke, todėl jie ryžtasi valandėlę stovėti eilėse.

„Man paštas atrodo patikimai, be to, man jis arčiau namų, nei bankas, todėl litus į eurus keičiuosi būtent čia“, – kalbėjo garbaus amžiaus vyriškis.

Lietuvos pašto skyriuose neatlygintinai litus į eurus bus galima pasikeisti iki kovo pirmosios. Vakar visuose pašto skyriuose buvo pakeista 30 mln. litų, šiandien iki 13 valandos – net 23 mln. litų. Kadangi pašto skyriai iš ties populiari vieta pasikeisti pinigus, šiuo laikotarpiu juose budi apsauga ar policijos pareigūnai, kurie užtikrina tvarką.


Renkasi parduotuvių kasas

Daugelis kauniečių tikisi, jog pinigus palaipsniui išsikeis parduotuvių kasose. Tačiau prekybininkai tikina, jog jei žmogus ateina su stambia lito kupiūra, tai iš pradžių pasmulkina, o tik po to atiduoda grąžą eurais, nes jei visą grąžą atiduotų europine valiuta, iki pietų jiems patiems neliktų eurų.

Kelios parduotuvės kauniečius vilioja pirkti savitarnos kasose, mat šios kasos priima tiek kupiūras, tiek monetas, tad perkant prekes nereikia laukti eilėse, o kartu ir išleidžiami taupyklėse sukaupti pinigai.

Kai kurie bankai taip pat siūlo nelaukti eilėse ir pinigus pasikeisti per bankomatus. Specialistai tikina, jog tai vienas paprasčiausių būdų pasikeisti litus į eurus, tereikia litus įdėti į bankomatą, kuris priima valiutą ir ji automatiškai bus koncertuota į eurus. Tiesa, tokiu būdu galima pasikeisti tik kupiūras, o monetas – arba išleisti, arba keisti kitur.

33 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Iš „Žalgirį“ paliekančio australo - patys gražiausi žodžiai komandos sirgaliams

Į namus su bendru įsiveržęs ir vyrą sudaužęs advokatas išgirdo teismo nuosprendį

Kaune būstinę turinti kelionių agentūra atleidžia darbuotojus ir stabdo veiklą

Pavojingą situaciją Petrašiūnuose užfiksavęs kaunietis: be komentarų

Į Eigulių „dangoraižį“ skubėjo ugniagesių ir greitosios pagalbos pajėgos

Korupcija įtariama SAM viceministrė traukiasi iš pareigų

Koronavirusas nustatytas Kaune esančios „Maximos“ darbuotojai

Aktualu moksleiviams: egzaminų perlaikyme bus privaloma dėvėti kaukes

Premjeras S. Skvernelis apskundė knygos, kurioje jis aprašomas, reklamą

Į patį Kauno centrą sulėkė net 5 ugniagesių brigados