Teisėsaugos operacijos metu rasti milžiniški kiekiai narkotikų, Kaune aptiktos vogtos prabangios mašinos

Policijos nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Rugsėjo 15-23 d., 34 valstybių teisėsaugos institucijos ir tarptautinės organizacijos, koordinuojamos ir padedamos Europolo, sujungė savo pajėgas didžiausioje kada nors surengtoje slaptoje tarptautinėje operacijoje „Archimedes“, nusitaikydami į organizuotų nusikalstamų grupuočių veiklą bei jų infrastruktūras visoje Europos Sąjungos teritorijoje.

„Operacija „Archimedes“ yra sėkmingo teisėsaugos bendruomenės darbo rezultatas. Analogų neturintys operacijos mastai, baigęsi daugiau nei 1000 asmenų suėmimu visoje Europoje, yra rimtas perspėjimas net pačioms rimčiausioms nusikalstamoms grupuotėms, kad tarptautinė teisėsaugos bendruomenė yra pasiryžusi kovoti su neteisėta jų veikla“, teigia Europolo direktorius Rob Wainwright.

„Šią savaitę ES policijos vadovams susirinkus į 2014 m. Europos policijos vadovų suvažiavimą Europole, sutelksime savo dėmesį į tai, kaip bendros mūsų pastangos gali būti naudojamos parklupdant dar didesnį skaičių organizuotų nusikalstamų grupių, keliančių grėsmę mūsų visuomenės saugumui bei gerovei.“

Pagrindinis operacijos „Archimedes“ tikslas – kova su didžiausią grėsmę keliančių nusikalstamų grupuočių veikla ir pastarųjų nariais, veikiančiais Europoje. Policijos, muitinės ir kitų teisėsaugos institucijų pareigūnai devynias dienas, pasitelkdami žvalgybinę informaciją vykdė Europolo koordinuojamas „Archimedes“ operacijos dalis nukreiptas į kovą su tokiomis nusikalstamumo apraškomis kaip prekyba žmonėmis, sintetiniai narkotikai, prekyba šaunamaisiais ginklais, sukčiavimai, nusikaltimai elektroninėje erdvėje (seksualinis vaikų išnaudojimas internetu ir su mokėjimais susiję sukčiavimai), neteisėta palengvinta imigracija, prekyba kokainu ir heroinu, suklastotos prekės, organizuoti turtiniai nusikaltimai.

Operacijoje dalyvavo teisėsaugos bendruomenės pareigūnai iš visų 28 ES valstybių narių. Taip pat operacijoje dalyvavo 6 valstybės nepriklausančios Europos Sąjungai: Australija, Kolumbija, Norvegija, Serbija, Šveicarija ir Jungtinės Amerikos Valstijos, tarptautiniai partneriai iš Eurojust, Frontex ir Interpol organizacijų.

Bendri priemonių taikytų operacijos „Archimedes“ metu rezultatai:

Suimta virš 1000 asmenų visoje Europoje;
Paimti 599 kg kokaino ir 200 kg heroino;
1,3 tonos kanapių;
30 rumunų vaikų išgelbėti nuo tapimo prekybos žmonėmis aukomis.

Lietuvoje tarptautinės operacijos „Archimedes“ vykdymo koordinavimas buvo patikėti Lietuvos kriminalinės policijos biurui (toliau – LKPB), kuris visų Lietuvoje vykdytų priemonių metu kontroliavo pastarųjų įgyvendinimą ir atliko operacijos rezultatų analizę. Lietuvos teisėsaugos pareigūnų darbas buvo nukreiptas į tris prioritetines kryptis: prekybos žmonėmis prevencija ir kontrolė; narkotinių medžiagų kontrolė ir organizuotų nuosavybės grobimų kontrolė.

Siekiant nustatyti ir identifikuoti galimas prekybos žmonėmis aukas bei išaiškinti nusikaltimus susijusius su prekyba žmonėmis, apskrityse organizuota ir vykdyta prevencinė priemonė, kurios metu analizuoti Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų keleivių sąrašai, o taip pat tarp apklausiami labiausiai pažeidžiami ir priklausomi asmenys jų būrimosi vietose, atliktos momentinės kelių valandų patikros Lietuvos – Lenkijos pasienyje, pasirinktinai tikrinant iš Lietuvos išvykstančias transporto priemones.

Vykdant narkotinių medžiagų kontrolę ir siekiant išsiaiškinti nusikalstamas veikas, susijusias su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, organizuota prevencinė priemonė, kurios metu atlikta keltų reisų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos jūrų uostų į Švedijos ir Suomijos jūrų uostus keleivių sąrašų analizė.

Vykdant organizuotų nuosavybės grobimų kontrolę organizuota prevencinė priemonė, kurios metu siekta nustatyti asmenis, gabenančius į Lietuvą vogtus daiktus arba vykstančius į kitas valstybes vykdyti nuosavybės grobimus, taip pat gabenančius vogtas transporto priemones. Šiuo tikslu Lietuvos – Lenkijos pasienyje tikrintos visos transporto priemonės, tikrinti ūkio subjektai, teikiantys lombardo paslaugas, besiverčiantys naudotos technikos supirkimu ir realizavimu. Atlikta keltų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos jūrų uostų į Švedijos ir Suomijos jūrų uostus (ir atvirkščiai) keleivių sąrašų analizė, siekiant išsiaiškinti nusikalstamas veikas, susijusias su organizuotais nuosavybės grobimais. Taip pat priemonių metu atliktos grįžtančių keltu į Lietuvą asmenų, transporto priemonių ir bagažo apžiūros Klaipėdos jūrų uoste.

Rugsėjo 15-19 d. įgyvendinant operaciją „Archimedes“ Lietuvoje dirbo apie 860 šalies policijos įstaigų pareigūnų, buvo patikrinta apie 3 400 asmenų (iš jų 2 012 keleivių, keliavusių keltais iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos jūrų uostų į Švedijos ir Suomijos jūrų uostus ir atgal), apie 1 000 transporto priemonių, apie 600 įvairių vietų (lombardų, landynių, turgaviečių ir jų prieigų, viešbučių, nakvynės namų ir pan.), taip pat intensyviai tikrinti įvairūs skelbimai įvairiuose interneto portaluose.

33 asmenys įkliuvo už vertimąsi prostitucija, 1 asmuo sulaikytas įtariant seksualiniu nepilnamečių prievartavimu ir pornografijos platinimu elektroninėje erdvėje, sulaikyti 5 asmenys už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti, 8 asmenys už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu, 10 asmenų įtarti vogtų daiktų supirkimu ir realizavimu, 2 asmenys sulaikyti dėl vagysčių, 2 asmenys sulaikyti dėl sukčiavimo. Akcijos vykdymo metu išimta 20 kg narkotinių medžiagų, įtariama heroinas ir kanapės, juvelyriniai dirbiniai.

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

G. Surplys: artimiausiu metu turėtų padaugėti pasveikusiųjų ir mirusiųjų nuo koronaviruso

Prekybos miestelis „Urmas“ neims nuomos mokesčio už dalį kovo mėnesio

Tiesioginė transliacija: A.Veryga apie koronaviruso situaciją Lietuvoje, naujas mirtis

Skelbiama apie dar vieną nuo koronaviruso pasveikusį žmogų

Dėl karantino pažeidimų nubausta daugiau nei 150 asmenų

Per parą Lietuvoje nustatyti 32 nauji koronaviruso atvejai

Tiesioginė transliacija: apie koronaviruso situaciją žurnalistas A.Tapinas ir „Regitra“ atstovas S.Šuminas

Vyriausybėje – pasitarimas dėl laboratorijų pajėgumų, greitųjų testų ir egzaminų

„Regitra“ atnaujina transporto priemonių registracijos paslaugų teikimą

„Hollister Lietuva“ planuoja plėtrą: ieškos 130 specialistų