“Žalgiris“ antrą kartą palaužė „Lietuvos rytą“ ir gins LKL čempionų vardus – Kas vyksta Kaune

“Žalgiris“ antrą kartą palaužė „Lietuvos rytą“ ir gins LKL čempionų vardus

Kauno “Žalgiris“ sugebėjo dukart iš eilės nugalėti Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir užsitikrinti vietą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finale. Trečiadienį kauniečiai lemiamose pusfinalio serijos rungtynėse sostinėje 73:71 palaužė amžinų varžovų pasipriešinimą ir seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2:1.

Nors kauniečiai reguliariajame sezone vilniečių neįveikė nė karto, tačiau susikaupė tuomet, kai to labiausiai reikėjo. Tai leis Gintaro Krapiko vadovaujamai Kauno ekipai ginti LKL čempionų vardus.

Pirmas pusfinalio serijos rungtynes Vilniuje „Lietuvos rytas“ laimėjo 80:75. Antrajame susitikime “Žalgiris“ atsirevanšavo su kaupu – 72:57.

Lemiamosiose rungtynėse, po pirmųjų dviejų apylygių kėlinių, „Lietuvos rytas“ trečiojo kėlinio pabaigoje šeimininkai įgijo taškų persvarą (56:49), tačiau iki lemiamo kėlinio pradžios žalgiriečiai sumažino atsilikimą iki minimumo – 57:56.

Ketvirtojo kėlinio paradžioje rezultatas tapo lygus (59:59), o netrukus svečiai jau buvo priekyje – 59:60.

Likus 10 sek. “Žalgiris“ buvo priekyje 72:71. Prie baudų metimų linijos stojęs Darius Songaila prametė abu metimus. Į tai Robertas Javtokas atsakė pataikęs kartą – 73:71. Likus 4,4 sek. O. Cookas nepataikė nė vieno baudos metimo, o paskutinis vilniečių tritaškis buvo netaiklus – 73:71 ir „Žalgiris” finale!

„Lietuvos rytas“: Antanas Kavaliauskas 17, Darius Songaila 15, Omaras Cookas 9, Martynas Gecevičius 9, Juanas Palaciosas 7.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 16 (12 atk. kam.), Justinas Dentmonas 14, Martynas Pocius 11, Robertas Javtokas 10, Artūras Milaknis 9, Šarūnas Jasikevičius 6.

LKL finale „Žalgiris” susitiks su Prienų „Tonybet” ir Klaipėdos „Neptūno” dvikovos nugalėtoju. Pirmosios šio pusfinalio serijos rungtynės žaidžiamos ketvirtadienį.