Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime – Kosta Rikos prezidento raginimas išsaugoti žemę ateities kartoms (video)

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pradėdamas Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo šeštadienio pranešimų sesiją buvęs Kosta Rikos prezidentas José María Figuerez susirinkusius ragino siekti energetinės nepriklausomybės taip pat, kaip tėvai kovojo dėl šalies nepriklausomybės.

Kovotojas už neužterštos žemės išsaugojimą ateities kartoms J.M. Figuerez savo pranešime ragino jaunus žmones kurti naujas idėjas ir iniciatyvas, susijusias su anglies dvideginio mažinimu, kas padėtų sulėtinti klimato kaitą. Žemiau pateikiame visą Kosta Rikos prezidento pranešimo vaizdo įrašą anglų kalba (trukmė 40 min).

Iškilminga pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo atidarymo ceremonija vyko penktadienį. Į ją atvyko aukščiausi šalies vadovai. Festivalio globėja prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikino susirinkusius lietuvius.

„Visada palaikysiu tuos, kurie norės save tapatinti su Lietuva, nesvarbu kur būsite, nesvarbu, ką veiksite. Mano gyvenime taip įvyko, kad beveik 16 metų gyvenau ne Lietuvoje. Teko dirbti įvairiose institucijose – ir tarptautinėse, ir diplomatinėje tarnyboje, bet visada tai buvo darbas Lietuvai. Todėl visiems linkiu, nesvarbu ką beveiktumėte, visada mėginkite padėti Lietuvai, dirbti jai, mylėkite savo tėvynę ir nepamirškite, kad kiekvienas lietuvis yra ypatingas žmogus.“, – sakė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Vakar pranešimą taip pat skaitė buvęs Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus, kuris jaunimą ragino neklausyti sakančių, kad jūs per jauni kažką pakeisti ir nematuoti gyvenimo prasmės materialiais dalykais.

„Žmonės tampa laimingi ne dėl to, kad užsidirbo dideles pajamas. Taip, materialinė gerovė svarbi gyvenimo dalis, tačiau ar vienintelė ir esminė? Patys važinėjate po pasaulį, vien finansinė sėkmė, vien gyvenimo lengvumas neatsako į visus žmogui skirtus klausimus. Todėl kartoju: nematuokite gyvenime prasmės uždarbiu ar pelnu“, – mokė prezidentas.

Pasak V. Adamkaus, šiandien Lietuvai būtinai reikia dvasinio vertybinio atgimimo, pagrįsto jaunų žmonių laisve kurti orų gyvenimą orioje valstybėje.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas vyksta šį savaitgalį Prienų rajone, Visuomenės harmonizavimo parke ir organizuojamas pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Tai jaunimui skirtas festivalis, aprėpiantis mokslą, verslą, politiką ir kultūrą. Keturias dienas Visuomenės harmonizavimo parke veikia kelios dešimtys erdvių, kuriose vyksta per šimtą įvairių pranešimų susitikimų ir diskusijų.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Iš „Žalgirį“ paliekančio australo - patys gražiausi žodžiai komandos sirgaliams

Į namus su bendru įsiveržęs ir vyrą sudaužęs advokatas išgirdo teismo nuosprendį

Kaune būstinę turinti kelionių agentūra atleidžia darbuotojus ir stabdo veiklą

Pavojingą situaciją Petrašiūnuose užfiksavęs kaunietis: be komentarų

Į Eigulių „dangoraižį“ skubėjo ugniagesių ir greitosios pagalbos pajėgos

Korupcija įtariama SAM viceministrė traukiasi iš pareigų

Koronavirusas nustatytas Kaune esančios „Maximos“ darbuotojai

Aktualu moksleiviams: egzaminų perlaikyme bus privaloma dėvėti kaukes

Premjeras S. Skvernelis apskundė knygos, kurioje jis aprašomas, reklamą

Į patį Kauno centrą sulėkė net 5 ugniagesių brigados