Kauniečių namuose kvepės vynuogėmis, mišku ir gintaru

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Madingos spalvos, madingos tekstūros ar madingos formos – kuriantiems savo namų aurą vis dažniau kyla klausimas: kuo dar galime nustebinti savo svečius bei kaip suteikti daugiau magijos aplinkai, kurioje esame? Kaunietė dizainerė bei užuolaidų ir interjero salono „Ausfa“ vadovė Inga Stugė neabejoja: vis dažniau namų ar kitos aplinkos akcentu tampa kvapai.

Populiariausi kvapai Lietuvoje

„Lietuviai išskirtinai pamėgę tris kvapų akcentus: bene unikaliausią lietuvišką užuominą, vadinamąjį „amber“ kvapą (liet. gintaro), saldų ir viliojantį sugrįžti vynuogių kvapą bei vadinamąjį „wooden“ kvapą (liet. medžio), kuriame pinasi kiek ryškesnės medienos bei greipfruto natos. Visi kvapai yra labai malonūs ir subtilūs, bet labiausiai atsiskleidžia tam tikroje aplinkoje: gintaro natos populiariausios grožio salonuose, kur ne tik maloniai nuteikia, bet ir atpalaiduoja (todėl puikiai tinka ir miego ar poilsio zonai), medžio akcentai suteikia solidumo biuro aplinkai, o saldų namų jaukumą lietuviai dažniausiai kuria vaisių kvapais, kurie taikliausiai atsiskleidžia svetainėje ar virtuvėje“, – pasakoja I. Stugė pristatydama naują, išskirtinai kokybišką „Ausfa“ kvapų liniją.

„Visi trys kvapai buvo sukurti ir ištobulinti atsižvelgiant į naujausius lietuvaičių poreikius. Ir, nors kvapai lietuviški, jų gamyba vyksta Italijoje – siekėme aukščiausios kokybės, todėl ypač atidžiai rinkomės gamintoją“, – šypsosi I. Stugė, kuri jau spėjo perkąsti ne tik užuolaidų ir tekstilės namuose specifiką, bet ir tokius nematomus dalykus kaip namų aromatas. „Viskas labai susiję – spalvos, tekstūros, kvapai“, – pasakoja dizainerė.

Dar tik mokomės naudoti

Pasak I. Stugės, svarbu ne tik išsirinkti patinkantį kvapą, bet ir teisingai jį naudoti. „Visų pirma, kvapas turi būti neįkyrus. Tai reiškia, kad tik patekus į aplinką mes jį užuodžiame, tačiau po kelių minučių – nebe. Jeigu kvapas jaučiamas ilgiau, jis gali pradėti erzinti. Taip niekada nenutinka su natūraliais, ekologiškais kvapais“, – pataria I. Stugė.

„Svarbu ir suprasti, kad jeigu kvapo nebeužuodžiame, nereiškia, kad jo nebėra. Pavyzdžiui, naujųjų „Ausfa“ kvapų atveju, 500ml indelio turėtų užtekti net pusei metų, o 200ml – trims mėnesiams. Net jeigu indelyje liko vos lašelis skysčio, kvapai vis tiek lieka aktyvūs, na, o, kad šis efektas būtų garantuotas, lazdeles reikėtų keisti kas du mėnesius“, – subtilybes atskleidžia namų kvapų kultūrą puoselėjanti moteris.

„Kadangi mūsų salonas yra ir interjero salonas, kurdami „Ausfa“ kvapus pagalvojome ir apie dizainą: minimalistinis indas tiks bet kokio stiliaus namuose, o kokybiškas stiklas turėtų atlaikyti ir mažųjų nenuoramų degustacijas“, – šypsosi „Ausfa“ salono įkūrėja.

Platėja interjero sąvoka

„Kažkada pradėjome nuo užuolaidų ir smulkių interjero detalių, tada sugrįžo ir tokie akcentai kaip lovatiesės ar staltiesės, o dabar, pasirinkimams tik subtilėjant, į mūsų namus atkeliauja ir kvapai. Stengiamės įsiklausyti į naujus klientų poreikius ir juos išpildyti“, – pasakoja I. Stugė, kuri savo kelią pradėjo prieš daugiau nei dešimt metų, o siekti svajonės nesutrukdė net sunki liga.

„Su dideliu vyro ir klientų palaikymu per sunkiausią gyvenimo etapą ne tik, kad nesustojau, bet ir sugrįžau su dar daugiau idėjų ir noro puošti jūsų namus – pasakoja I. Stugė ir šypsosi, kad greitai idėjos nebetilps ir naujajame, du kartus erdvesniame „Ausfa“ salone, kuriame kaupiasi ne tik skoningos užuolaidų ar lovatiesių kolekcijos, bet ir būsimos namų sėkmės paslaptys. „Namų simboliu gali tapti labai įvairūs dalykai: nuo svarovskiais puošto amuleto kvapams laikyti iki ekologiškos žvakės, kurios vaškas gali tapti ir grožio procedūrų dalimi, nuo 100 proc. natūralios kvapų kolekcijos iš Paryžiaus iki jau minėtų lietuviškų kvapų“, – pasakoja I. Stugė ir priduria, kad jeigu pagarba aplinkai ir sveikatai tapo pagrindiniu privalumu produkcijoje, pagarba žmogui tapo pagrindine vertybe bendravime su klientu.

Pasisemti idėjų: nuo užuolaidų iki interjero detalių bei išbandyti naujuosius „Ausfa“ kvapus galite „Ausfa“ salone, Jonavos g. 250 arba e-parduotuvėje.

176 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Kauno Žalgiris“ iškovojo pergalę prieš „Atlantą“

Nelaimė Nemuno žiedo trasoje - į įvykio vietą išskubėjo priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos (papildyta)

Dar vienas kantrybės išbandymas: Vandžiogalos plente automobilių susidūrimas

Po Kaune praūžusios liūties - šūsnys valstybinių numerių (papildyta)

Pokyčiai piniginei: atpigo kompensuojamieji vaistai ir medicinos pagalbos priemonės

„Užburtoji“ vieta: ant „Megos“ viaduko masinis automobilių susidūrimas

Kelionėms su vaikais planuojama skirti įspūdingas viešojo transporto lengvatas

Bręsta pokyčiai: sūloma didinti išmokas už vaikus

Valdžios užmojis uždrausti prekybos centrų darbą sekmadieniais sulaukė palaikymo

Žvejyba per Žolines - nemokama, tačiau kauniečiai ribojimų neišvengė