Kaune paskelbta „žalioji revoliucija“ dviratininkams, bet ar planas vykdomas be spragų?

„Žinių radijo“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Praėjusią savaitę radijo laidoje „Kas vyksta Kaune“ pašnekovai diskutavo apie pernai mieste įvykusią vadinamąją dviračių revoliuciją – valdininkų siekius Kauną paversti dviratininkų miestu tobulinant jų judėjimo gatvėmis ir šalikelėmis trajektoriją. Tačiau, iki šiol kirba klausimas, ar tokios iniciatyvos pasiteisina realiame gyvenime, ir kaip jas vertina dviratėmis transporto priemonėmis mieste kasdien besinaudojantys kauniečiai?

Diskusijoje dalyvavęs Lietuvos dviratininkų tarybos narys Linas Vainius paklaustas apie dabartinę dviratininkų situaciją Kaune pastebėjo, jog padėtis sparčiai gerėja – įrengus specialius dviračių takus tiek gatvėse, tiek šaligatviuose, pasak jo, dviračių transporto priemonių naudotojams tapo kur kas saugiau, nes išaugo erdvių, kuriomis galima judėti, pasirinkimas. Tačiau esą dar yra kur tobulėti, nes dviratininkai iki šiol nevaržomai važinėja ir didelio intensyvumo gatvėmis, būtent šį aspektą tarp daugelio kitų reikėtų atsakingai svarstyti dar ne kartą. Atskirai įrengtų takų dviračiams, L. Vainiaus teigimu, iki šiol neužtenka.

Pokalbį šia tema pratęsęs Kaune gyvenantis fotografas Evaldas Virketis, naudojimosi dviračiu įgūdžių nepamirštantis net ir žiemą, į keliamą klausimą dėl dviratininkų situacijos mieste, žvilgtelėjo iš šiek tiek kritiškesnės perspektyvos. „Žalioji revoliucija“ įvyko masišku pliūpsniu į daugelį gatvių miesto centre. Tačiau, reikėtų paminėti, kad gatves pirmiausiai derėtų sutvarkyti, o tik paskiau dažyti žaliai, nes, pavyzdžiui, Nemuno gatvėje esanti žalia juosta yra fantastiška – viskas sutvarkyta, o K. Donelaičio gatvėje žalia juosta uždažyta ant senos dangos. Tad tenka ją aplenkti, kad pavyktų neįvažiuoti į duobes“, – komentavo pašnekovas.

Tačiau jis pastebi, kad valdininkų priimti sprendimai „uždegti žalią šviesą“ Kauno dviratininkams, įskiepijo sąmoningumo pėstiesiems. Šie esą tapo gerokai atsargesni.

Visą diskusiją kviečiame klausytis laidos įraše.

Kita diskusijų laida „Kas vyksta Kaune?“ per „Žinių radiją“ bus transliuojama ateinantį penktadienį, vasario 16 d., 14 val. 35 min.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Socialinių inovacijų stovyklos „ChangeMakers ON“ savaitę vainikuoja baigiamasis renginys (tiesiogiai)

Kaunas šokio ritmu - žmones kviečia „Šokantis senamiestis“ (foto)

Kauno miesto džiaugsmui: Europos „Formulės 2“ čempionas – kaunietis

Viskio butelio kriminalas: Kauno prokurorai iš valstybės neprisiteisė nė cento

Pasiruošimas Popiežiaus vizitui įgauna pagreitį: apmokyta 500 ambasadorių

Žvilgsnis į „ChangeMakers ON“ inovacijų stovyklą: verslo ekspertų pamokos ir garsūs svečiai

Vilniečių žvilgsnis į Kauną: sostinės merą skandina ir V. Matijošaitis

Kaunas turės naują vyskupą - įšventinamas A. Jurevičius

Kritęs vandens lygis apnuogino Nemuno dugną

Alkoholio (ne)vartojimas: kokią žalą sumažinsite, jei jo atsisakysite?