Kaune paskelbta „žalioji revoliucija“ dviratininkams, bet ar planas vykdomas be spragų?

„Žinių radijo“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Praėjusią savaitę radijo laidoje „Kas vyksta Kaune“ pašnekovai diskutavo apie pernai mieste įvykusią vadinamąją dviračių revoliuciją – valdininkų siekius Kauną paversti dviratininkų miestu tobulinant jų judėjimo gatvėmis ir šalikelėmis trajektoriją. Tačiau, iki šiol kirba klausimas, ar tokios iniciatyvos pasiteisina realiame gyvenime, ir kaip jas vertina dviratėmis transporto priemonėmis mieste kasdien besinaudojantys kauniečiai?

Diskusijoje dalyvavęs Lietuvos dviratininkų tarybos narys Linas Vainius paklaustas apie dabartinę dviratininkų situaciją Kaune pastebėjo, jog padėtis sparčiai gerėja – įrengus specialius dviračių takus tiek gatvėse, tiek šaligatviuose, pasak jo, dviračių transporto priemonių naudotojams tapo kur kas saugiau, nes išaugo erdvių, kuriomis galima judėti, pasirinkimas. Tačiau esą dar yra kur tobulėti, nes dviratininkai iki šiol nevaržomai važinėja ir didelio intensyvumo gatvėmis, būtent šį aspektą tarp daugelio kitų reikėtų atsakingai svarstyti dar ne kartą. Atskirai įrengtų takų dviračiams, L. Vainiaus teigimu, iki šiol neužtenka.

Pokalbį šia tema pratęsęs Kaune gyvenantis fotografas Evaldas Virketis, naudojimosi dviračiu įgūdžių nepamirštantis net ir žiemą, į keliamą klausimą dėl dviratininkų situacijos mieste, žvilgtelėjo iš šiek tiek kritiškesnės perspektyvos. „Žalioji revoliucija“ įvyko masišku pliūpsniu į daugelį gatvių miesto centre. Tačiau, reikėtų paminėti, kad gatves pirmiausiai derėtų sutvarkyti, o tik paskiau dažyti žaliai, nes, pavyzdžiui, Nemuno gatvėje esanti žalia juosta yra fantastiška – viskas sutvarkyta, o K. Donelaičio gatvėje žalia juosta uždažyta ant senos dangos. Tad tenka ją aplenkti, kad pavyktų neįvažiuoti į duobes“, – komentavo pašnekovas.

Tačiau jis pastebi, kad valdininkų priimti sprendimai „uždegti žalią šviesą“ Kauno dviratininkams, įskiepijo sąmoningumo pėstiesiems. Šie esą tapo gerokai atsargesni.

Visą diskusiją kviečiame klausytis laidos įraše.

Kita diskusijų laida „Kas vyksta Kaune?“ per „Žinių radiją“ bus transliuojama ateinantį penktadienį, vasario 16 d., 14 val. 35 min.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

F2 lenktynėse kaunietis E. Riabko startuos 4-tas: pirmų posūkių metu tikisi aplenkti varžovus

Atomobilių stovėjimo aikštele džiaugėsi neilgai: ar kameros užfiksavo šį vandalizmo aktą?

Vanduo buteliuose: į ką atkreipti dėmesį?

Keistas elgesys kauniečiams sukėlė įtarimų: atvira vagystė viduryje baltos dienos?

Kaune sustabdytas milijoninės vertės šiukšliavežių pirkimas

R. Meilutytė savo stipriausioje rungtyje užėmė antrą vietą

Praneša skaitytojai: „Gal trūko tik akimirkos ir tektų nešti gedulo gėles“

Avarija Vilijampolėje: po susidūrimo ant stogo vertėsi automobilis

Abiturientų šventinės šukuosenos Kaune: kas madinga šiemet ir kiek kainuoja?

Maudynių sezonas: kur patariama nekišti kojos?