Kaune paskelbta „žalioji revoliucija“ dviratininkams, bet ar planas vykdomas be spragų?

„Žinių radijo“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Praėjusią savaitę radijo laidoje „Kas vyksta Kaune“ pašnekovai diskutavo apie pernai mieste įvykusią vadinamąją dviračių revoliuciją – valdininkų siekius Kauną paversti dviratininkų miestu tobulinant jų judėjimo gatvėmis ir šalikelėmis trajektoriją. Tačiau, iki šiol kirba klausimas, ar tokios iniciatyvos pasiteisina realiame gyvenime, ir kaip jas vertina dviratėmis transporto priemonėmis mieste kasdien besinaudojantys kauniečiai?

Diskusijoje dalyvavęs Lietuvos dviratininkų tarybos narys Linas Vainius paklaustas apie dabartinę dviratininkų situaciją Kaune pastebėjo, jog padėtis sparčiai gerėja – įrengus specialius dviračių takus tiek gatvėse, tiek šaligatviuose, pasak jo, dviračių transporto priemonių naudotojams tapo kur kas saugiau, nes išaugo erdvių, kuriomis galima judėti, pasirinkimas. Tačiau esą dar yra kur tobulėti, nes dviratininkai iki šiol nevaržomai važinėja ir didelio intensyvumo gatvėmis, būtent šį aspektą tarp daugelio kitų reikėtų atsakingai svarstyti dar ne kartą. Atskirai įrengtų takų dviračiams, L. Vainiaus teigimu, iki šiol neužtenka.

Pokalbį šia tema pratęsęs Kaune gyvenantis fotografas Evaldas Virketis, naudojimosi dviračiu įgūdžių nepamirštantis net ir žiemą, į keliamą klausimą dėl dviratininkų situacijos mieste, žvilgtelėjo iš šiek tiek kritiškesnės perspektyvos. „Žalioji revoliucija“ įvyko masišku pliūpsniu į daugelį gatvių miesto centre. Tačiau, reikėtų paminėti, kad gatves pirmiausiai derėtų sutvarkyti, o tik paskiau dažyti žaliai, nes, pavyzdžiui, Nemuno gatvėje esanti žalia juosta yra fantastiška – viskas sutvarkyta, o K. Donelaičio gatvėje žalia juosta uždažyta ant senos dangos. Tad tenka ją aplenkti, kad pavyktų neįvažiuoti į duobes“, – komentavo pašnekovas.

Tačiau jis pastebi, kad valdininkų priimti sprendimai „uždegti žalią šviesą“ Kauno dviratininkams, įskiepijo sąmoningumo pėstiesiems. Šie esą tapo gerokai atsargesni.

Visą diskusiją kviečiame klausytis laidos įraše.

Kita diskusijų laida „Kas vyksta Kaune?“ per „Žinių radiją“ bus transliuojama ateinantį penktadienį, vasario 16 d., 14 val. 35 min.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Krizė Kauno tardymo izoliatoriuje - nerimauja, kad teks badauti

Generalinė prokuratūra: N. Venckienės ekstradicija gali trukti ne vienerius metus

Laisvės alėjos rekonstrukciją stabdo iš konkurso pašalinta įmonė

JAV suimta N. Venckienė - grąžins į Lietuvą

Iškilo grėsmė asmens duomenims: sukčiai apsimeta „Regitros“ darbuotojais

Vaistų davimu darželinukui kaltinama auklėtoja neigia savo kaltę

Legendinė Senamiesčio kavinė atšventė 25-metį: kad čia užeitų, net apsimesdavo užsieniečiais

Spręs dėl nemokamo važiavimo Kauno viešuoju transportu per valstybines šventes

Skaitytojai šaukiasi pagalbos: Šilainiuose apgadintas automobilis - vairuotojas pasišalino (vaizdo įrašas)

Ar gresia atsakomybė, jei nenurodysiu policijos pareigūnui, kas vairavo automobilį pažeidimo metu?