Paaiškėjo data, kada V. Matijošaitis priims sprendimą dėl prezidento rinkimų

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trečiadienio vakarą LRT televizijoje transliuotoje laidoje „Dėmesio centre“ su Edmundu Jakilaičiu dalyvavo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Tarp įvairių diskusinių temų neišvengiamai buvo iškeltas ir prezidento rinkimų klausimas.

Nors klausimo meras ir vengė, tačiau prisipažino – sprendimas bus priimtas iki pavasarį vyksiančių savivaldos rinkimų. „Myliu ir Kauną, ir Lietuvą, tad tikrai galimybės neatmetu,“ – apie prezidento rinkimus teigė V. Matijošaitis.

Dėmesio sulaukė ir Vyčio klausimas. Meras teigė, jog dabar Kaune įvairios institucijos atlikinėja namų darbus, o jau kitą savaitę sės prie derybų stalo. Tiesa, sprendimas dėl statulas jau priimtas – Vytis Kaune tikrai iškils, tik dar nenutarta vieta. Asmeninės nuomonės V. Matijošaitis dėl vietos parinkimo neišsakė, tačiau iš 3-4 potencialių vietų labiausiai išsiskiria visuomenės nuomone tinkamiausia vieta – prie Kauno pilies. Mero teigimu, statula Kaune turėtų iškilti iki liepos 6 d. minėjimo.

Pajudės ir statybų projektai

E. Jakilaitis paminėjo ir kelis Kauno projektus – nacionalinį S. Dariaus ir S. Girėno stadioną bei Kėdainių tiltą. Laidos vedėjui užkliuvo iš naujo organizuojamas stadiono konkursas bei tilto pastatymo terminas.

Meras prisipažino, kad naująjį viešąjį konkursą dėl stadiono savivaldybei rengti privaloma, kadangi nei vienas iš 7 potencialių rangovų nepateikė projekto, neperžengiančio 25 mln. eurų slenksčio. „Tiesiog pigiausio varianto pasirinkti neleidžia konkursų skelbimo taisyklės. Privalome skelbti naują konkursą, reguliuosime kainą, tą darys ir konkurse dalyvaujančios įmonės.“

Stadiono pabaigtuves, bet kokiu atveju, meras žada 2020 metais.

Kalbai pasisukus prie Kėdainių tilto, V. Matijošaitis teigė, jog tilto idėja kirbėjo jau kelis metus, tačiau projekto reikalai pajudėjo tik dabar. Tiltas, mero teigimu, taip pat turėtų iškilti per pora metų.

258 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno klinikų požemiai: painiuose labirintuose klaidžioja ne vienas

Kvapas patiko, bet kelių šimtų eurų iš kišenės traukti neketino

Kaune gyvūnų savininkams ir mylėtojams bus lengviau: pristatytas naujas įrankis

Fiksuoja skaitytojai: viešojo transporto atvykimo laiką gali matyti tik akylieji

Prisireikė megztinio ir dviejų piniginių - tik sumokėti „pamiršo“

Pakliuvo į žiemos spąstus: nuo kelio nuvažiavo prabangus automobilis

Šią savaitę Lietuvoje numatomos šalčiausios naktys

Pokyčiai socialiniame tinkle „Facebook“: pradės veikti svarbi paieškos sistema

Sergantieji ŽIV gydyti bus pradėti iš karto nustačius ligą

Kaune teisiama kolegai išsisukti nuo atsakomybės bandžiusi padėti policininkė