Pirmą kartą lietuje vykusios futbolo varžybos panemuniečiams atnešė pergalę prieš sunkiasvorę žvaigždžių komandą FK „Prelegentai“

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sekmadienį, rugpjūčio 20 dieną, vyko fantastiškas emocijas kauniečiams dovanojusios ir jau tradicinėmis tapusios futbolo varžybos, kuriose susikovė Lietuvos pramogų ir futbolo pasaulio žvaigždžių komanda FK „Prelegentai“ ir vieninga Kauno Panemunės, Vičiūnų ir Rokų mikrorajonų gyventojų komanda.

Tradiciškai varžybos buvo pradėtos visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ valdybos pirmininko ir Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio sveikinimo kalba, kurioje jis žiūrovams linkėjo gero futbolo, o dalyviams liepė saugoti kojas ir „kalti goal‘us“.

Tiesa, prieš varžybas Kauno meras trumpai pristatė Šv. Mato gimnazijos, kurioje būtent kasmet ir vyksta tradicinės futbolo varžybos, planuojamą rekonstrukcijos projektą. Tad jau kitais metais panemuniečiai ir FK „Prelegentai“ futbolo kamuolį varžybose spardys moderniame, šiuolaikiškame ir profesionaliam futbolui pritaikytame gimnazijos stadione.

„Kaunas tikrai nėra abejingas futbolui. Ypatingi svečiai, kurių čia sulaukiame kasmet, tai patvirtina. Todėl tikimės, jog kitąmet varžybų proga turėsime galimybę čia padaryti ir oficialų stadiono atidarymą“, – apie miesto planus kalbėjo V. Matijošaitis.

Varžyboms prasidėjus, išsiaiškinti, kas šį kartą pasiruošimo namų darbus atliko geriau, ryžtingai siekė abi komandos. Tiesa, pirmame kėlinyje vyko tarsi lengvas komandų susidraugavimas, apšilimas, prasibėgiojimas. Tai ko gero ir lėmė, jog, nors bandymų smūgiuoti į vartus buvo nemažai abiejose aikštės pusėse, tačiau pirmasis varžybų taškas buvo įmuštas likus tik 9 minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos.

Panemuniečiai pataikė puikų goal‘ą į FK „Prelegentų“ vartus ir pirmasis kėlinys buvo užbaigtas rezultatu 1:0 „Panemunės“ naudai.

Tiesa, žaidimo eigoje intrigą palaikė ir tai, jog nuolat pliaupė lietus. „Tai pirmas kartas, per šešis metus, kai varžybų dieną turime lietų, – pastebėjo ilgametis šių futbolo varžybų komentatorius Grantas Pažėra, – bet žiūrovų ir dalyvių entuziazmo tai tikrai nesumažino, o net gi atvirkščiai – nuo to viskas tik dar įdomiau“.

Antrasis kėlinys buvo jau daug aršesnis. FK „Prelegentai“ į aikštę išleido vienus stipriausių savo komandos narius, kurių tarpe buvo ir Edgaras Jankauskas (Lietuvos futbolo rinktinės treneris), todėl panemuniečims prasibrauti iki priešininkų vartų buvo jau daug sudėtingiau. Negana to, praėjus vos keturioms antrojo kėlinio minutėms FK „Prelegentų“ komandos pastangomis rezultatas buvo išlygintas 1:1.

Pasiduoti nenorėjo nė viena komanda, o žiūrovai negailėdami jėgų palaikė savo vietinių gyventojų komandą, tad sužaidus 21 minutę antrame kėlinyje, buvo įmuštas antrasis panemuniečių įvartis. O per paskutiniąsias 7 kėlinio minutes rezultatas taip ir nepasikeitė, tad šį kartą fortūna nusišypsojo „Panemunės“ futbolo komandai, kuri rezultatu 2:1 šventė varžybų pergalę.

„Laimėti mums padėjo viskas: ir savos namų sienos, ir sirgaliai, ir nepritaikyta stadiono danga ir net gi lietus, mes pripratę žaisti tokiose nepatogiose situacijose, todėl labai džiaugiamės pergale ir tikrai jos tikėjomės, nes koks gi tada esi sportininkas, jei nenori siekti pergalės“, − po rungtynių džiaugsmingomis emocijomis dalinosi „Panemunės“ komandos treneris.

Nors ir pralaimėję, tačiau optimistiškai nusiteikę FK „Prelegentai“ džiaugėsi išlaikyta tradicija, kai komandos kasmet apsikeičia laimėtojų titulais. „Šiemet panemuniečiai tikrai buvo pasikaustę tiek savo futbolo kamuolio varymo manevrais, tiek ir sirgaliais, kurių palaikymas saviems mums tikrai nemažai pakišo koją. Nepaisant pralaimėjimo, mums tikrai buvo smagu, todėl pažadam dar ne kartą čia atvykti ir, žinoma, lauksim minėtos stadiono rekonstrukcijos“, − mintimis dalijosi komandos FK „Prelegentai“ narys Linas Zareckas-Choras.

Rugpjūčio pabaigoje Panemunėje žaisti futbolą – tai jau daugiau kaip 40 metų trunkanti kauniečių tradicija. Šios tradicijos nelaužo ir kasmet rungtynes stebi ilgametė visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ narė bei Kauno miesto garbės pilietė Jūratė Elena Norvaišienė. Tiesa, šiemet ji taip pat buvo pakviesta žengti į futbolo aikštę, tačiau tikrai ne spardyti futbolo kamuolį, o atsiimti visų susirinkusių vardu įteiktus sveikinimus neseniai praėjusio gimtadienio proga. „Taigi, šių metų futbolo varžybos Panemunėje patvirtino seną, bet gerą taisyklę: „Nėra blogo oro jokiems renginiams, yra tik prasta apranga“. Džiaugiuosi, kad jokie lietaus lašai nesutrukdė nei dalyviams, nei organizatoriams ir nei žiūrovams džiaugtis puikia nuotaika ir geru renginiu“, − mintimis apie šventę dalinosi visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius Andrius Palionis.

Praėjusių metų varžybų statistika:

2012 m. „Panemunė“ 5:5 „Prelegentai“

2013 m. „Panemunė“ 5:1 „Prelegentai“

2014 m. „Panemunė“ 3:5 „Prelegentai“

2015 m. „Panemunė“ 4:1 „Prelegentai“

2016 m. „Panemunė“ 6:7 „Prelegentai“

2017 m. „Panemunė“ 2:1 „Prelegentai“.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į Nemuno salą traukė jogai

Po pasaulį keliaujanti paroda užsuko į Kauno rajoną

Principiniai žalgiriečių varžovai pakeitė komandos pavadinimą

Jei Seimas nekeis nuomonės, parduotuvių laikas kitąmet gerokai keisis

Konkurencingumo kovoje Kauno apskritis neatsilieka, bet pasitempti dar yra kur

Kontraversiško filmo apie Lietuvą kūrėjai: turime susitaikyti su savo tautos istorija

Įspėja sinoptikai ir ugniagesiai: naktį maišysis dangus su žeme

Negaili kritikos: gydymo įstaigų reforma gali dar pailginti pacientų eiles

Autobuse teko iškęsti tikrą pragarą: vairuotojas spinduliavo apatija

Broliai Kaune atsiėmė aukštojo mokslo diplomus