Priklausomybių ekspertas T. Levulis: ar alkoholizmas – paveldima, nepagydoma liga?

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaip laiku pastebėti priklausomybę ir iš jos išsivaduoti? Ar tai – įmanoma? Šį antradienį psichologijos specialistas bei priklausomybių ekspertas Tomas Levulis su portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojais dalinasi mintimis apie labiausiai mūsų visuomenėje paplitusias priklausomybes – alkoholį, tabaką, marichuaną ir kitus dažno žmogaus organizmą nūdienoje nuodijančius kvaišalus.

Visus kvaišalus, sako T. Levulis, sieja dvi bendros savybės – pirmiausia, tai yra narkotikas, nuo kurio formuojasi priklausomybė. Antra, tai – nuodas, silpninantis žmogaus fizinę bei psichinę sveikatą.

Kas paskatina žmogų, griebtis legalizuotų narkotikų, tarkime, tabako ar alkoholio? Specialisto teigimu, visuomenėje, kurioje žmogus formuojasi, sąmoningai į mintis sudedama melaginga informacija apie tai, kad  per šventes ar ištikus stresui bei kitai nemaloniai būsenai kone visada būtina vartoti, pavyzdžiui, alkoholį, cigaretes. Bėgant laikui, šiais neteisingais stereotipais pradedama vadovautis.

Kaip atpažinti, kad tampate priklausomas? „Jei žmogus pradeda, tarkime, reguliariai vartoti alkoholį nepaisant nuo jo rūšies, stiprumo ar kainos, tai – pirmi žingsniukai į tai, kad jis yra priklausomas. Į visa tai patenka ir daugelis kitų niuansų“, – teigia priklausomybių ekspertas.

Ar alkoholizmas, iš tiesų, nepagydoma liga? Ar tai – paveldima? Ką daryti, jei pajuntate, kad esate priklausomas nuo vienų ar kitų kenkėjiškų kvaišalų? Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų išgirsite naujausiame T. Levulio vaizdo įraše.

 

 

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Tarpukaris: vaikų patriotizmą ugdė ir sąsiuvinių viršeliai

Tyrimas: lietuviai per atostogas taškosi vandeniu ir pinigais

Kultūros pasas: skirs pinigų kultūriniam moksleivių užimtumui

Istorinių pastatų renovacijos bumas: kodėl tai svarbu ir kokie dažniausiai kylantys iššūkiai

Suaktyvėjęs vagysčių sezonas: nesibodi vogti ir turėdami vos kelias minutes

Kaunietės dalijasi patarimais: kaip paruošti sveiką maistą iškyloms

Pasivažinėjimą dykumoje primenanti pramoga: pusantro kilometro adrenalino (video)

Tyrėjai atskleidė slaptažodžių kūrimo tendencijas: svarbias paskyras apsaugo prekių ženklų pavadinimais

Sausra įsisiautėja: ketina riboti apsilankymą Lietuvos miškuose

Keliaudami po Izraelį nustebsite, kiek daug žydų žino Kauno vardą