Priklausomybių ekspertas T. Levulis: ar alkoholizmas – paveldima, nepagydoma liga?

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaip laiku pastebėti priklausomybę ir iš jos išsivaduoti? Ar tai – įmanoma? Šį antradienį psichologijos specialistas bei priklausomybių ekspertas Tomas Levulis su portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojais dalinasi mintimis apie labiausiai mūsų visuomenėje paplitusias priklausomybes – alkoholį, tabaką, marichuaną ir kitus dažno žmogaus organizmą nūdienoje nuodijančius kvaišalus.

Visus kvaišalus, sako T. Levulis, sieja dvi bendros savybės – pirmiausia, tai yra narkotikas, nuo kurio formuojasi priklausomybė. Antra, tai – nuodas, silpninantis žmogaus fizinę bei psichinę sveikatą.

Kas paskatina žmogų, griebtis legalizuotų narkotikų, tarkime, tabako ar alkoholio? Specialisto teigimu, visuomenėje, kurioje žmogus formuojasi, sąmoningai į mintis sudedama melaginga informacija apie tai, kad  per šventes ar ištikus stresui bei kitai nemaloniai būsenai kone visada būtina vartoti, pavyzdžiui, alkoholį, cigaretes. Bėgant laikui, šiais neteisingais stereotipais pradedama vadovautis.

Kaip atpažinti, kad tampate priklausomas? „Jei žmogus pradeda, tarkime, reguliariai vartoti alkoholį nepaisant nuo jo rūšies, stiprumo ar kainos, tai – pirmi žingsniukai į tai, kad jis yra priklausomas. Į visa tai patenka ir daugelis kitų niuansų“, – teigia priklausomybių ekspertas.

Ar alkoholizmas, iš tiesų, nepagydoma liga? Ar tai – paveldima? Ką daryti, jei pajuntate, kad esate priklausomas nuo vienų ar kitų kenkėjiškų kvaišalų? Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų išgirsite naujausiame T. Levulio vaizdo įraše.

 

 

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Sulaikyti pareigūnais apsimetę ir galimai pinigų reikalavę asmenys

„Devbridge Group“ vadovų gretose – D. Aksinavičius

Kaune kaukė perspėjimo sirenos

Vadovų apklausa žada gerų naujienų laukiantiems didesnių algų

Bus tikrinamos perspėjimo sistemos

Po smūgio gatvę užtvėrė stulpas

Naktinis proto šturmas – tai, ko nebandė net aistringiausi protmūšio asai

Kauną pasirinko ne atsitiktinai: sukūrė svajonių biurą

Centralizuotas šildymas – ne prievolė iki gyvos galvos

Kaune randamam retam vabalui saugoti skyrė per milijoną eurų