Priklausomybių ekspertas T. Levulis: ar alkoholizmas – paveldima, nepagydoma liga?

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaip laiku pastebėti priklausomybę ir iš jos išsivaduoti? Ar tai – įmanoma? Šį antradienį psichologijos specialistas bei priklausomybių ekspertas Tomas Levulis su portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojais dalinasi mintimis apie labiausiai mūsų visuomenėje paplitusias priklausomybes – alkoholį, tabaką, marichuaną ir kitus dažno žmogaus organizmą nūdienoje nuodijančius kvaišalus.

Visus kvaišalus, sako T. Levulis, sieja dvi bendros savybės – pirmiausia, tai yra narkotikas, nuo kurio formuojasi priklausomybė. Antra, tai – nuodas, silpninantis žmogaus fizinę bei psichinę sveikatą.

Kas paskatina žmogų, griebtis legalizuotų narkotikų, tarkime, tabako ar alkoholio? Specialisto teigimu, visuomenėje, kurioje žmogus formuojasi, sąmoningai į mintis sudedama melaginga informacija apie tai, kad  per šventes ar ištikus stresui bei kitai nemaloniai būsenai kone visada būtina vartoti, pavyzdžiui, alkoholį, cigaretes. Bėgant laikui, šiais neteisingais stereotipais pradedama vadovautis.

Kaip atpažinti, kad tampate priklausomas? „Jei žmogus pradeda, tarkime, reguliariai vartoti alkoholį nepaisant nuo jo rūšies, stiprumo ar kainos, tai – pirmi žingsniukai į tai, kad jis yra priklausomas. Į visa tai patenka ir daugelis kitų niuansų“, – teigia priklausomybių ekspertas.

Ar alkoholizmas, iš tiesų, nepagydoma liga? Ar tai – paveldima? Ką daryti, jei pajuntate, kad esate priklausomas nuo vienų ar kitų kenkėjiškų kvaišalų? Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų išgirsite naujausiame T. Levulio vaizdo įraše.

 

 

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Prakalbo ir popiežius: žada įkvėpti vilties

Kaunietis rėžė tarsi skalpeliu: miestas sutikti popiežių nepasiruošęs

Už klaidinančią reklamą teks susimokėti: „Tichė“ nubausta 4,5 tūkst. bauda

Nelaimė privačioje Kauno klinikoje: į lifto šachtą įkrito du žmonės (papildyta)

„Senukai“ Kaune atidarė naujos koncepcijos prekybos centrą

Kaunas laukia istorinio svečio: Santakos parkas pasikeitė neatpažįstamai

Kauno darželiams padovanoti šiltnamiai: nuo mažens mokys žemės ūkio pradmenų

Kauno bendrovė ugdymo įstaigose prasisuko kaip reikiant: tai jau įžūlumo viršūnė

Iš rinkos išimama tūkstančiai muilo skonio „Kinder“ šokoladų (papildyta)

Kauno tardymo izoliatoriuje vėl dirbanti R. Kazėnienė pateko į pinkles