Eurolyga Kaune uždaryta: „Žalgiris“ nusileido autsaideriams | Kas vyksta Kaune

Eurolyga Kaune uždaryta: „Žalgiris“ nusileido autsaideriams

Kauno „Žalgirio“ Eurolygos kovos namų arenoje baigėsi – nuaidėjo paskutiniųjų varžybų, vykstančių Kaune, sirena. Jų metu žalgiriečiai susitiko su Milano „Emporio Armani“ ekipa ir, deja, nusileido jai rezultatu 84:88.

Susitikimo pradžioje sparnus „Žalgirio“ komandai augino tolimu šūviu startavęs Kevinas Pangosas, iš tolėliau taiklų metimą pridėjo Artūras Milaknis, o sausą atkarpą tęsė Leo Westermanno perdavimą dvitaškiu įtvirtinęs Robertas Javtokas – 7:0. Apsukų mažinti kauniečiai nesiruošė ir net nespėjus apšilti kojų Italijos čempionams teko sušaukti pirmąją minutės pertraukėlę, kuomet arčiau krepšio gynybą sulaužė Paulius Jankūnas ir dar vieno L.Westermanno saldainiuko sulaukė galingu dėjimu pasižymėjęs R.Javtokas – 11:2. Po pasitarimo svečių puolime atsirado kur kas daugiau gyvybės, tačiau artėti varžovams neleido tarsi geriausius savo laikus prisiminęs R.Javtokas ir aštuntąjį tašką rinkęs K.Pangosas – 18:9. Nuo suolo pakilęs naujas penketas įnešė dar daugiau energijos: triukšmo bangą sprogdino prasiveržimą triuškinančiu skrydžiu užbaigęs Edgaras Ulanovas, iš toli iššovė Brockas Motumas, o baudų stojo mesti Renaldas Seibutis ir Lukas Lekavičius – 27:18.

Antrąjį ketvirtį kiek geriau pradėjo „EA7 Emporio Armani“ krepšininkai, kuriems atsaką pavyko rasti tik P.Jankūnui, tad nieko nelaukęs minutės pertraukėlės prašė Šarūnas Jasikevičius – 29:23. Po jos žaidimą į savo rankas paėmė L.Lekavičius, kuris ne tik puikiai pastebėjo baudos aikštelėn įkertantį B.Motumą, bet ir netrukus pats smeigė tritaškį – 34:28. Tiesa, tuomet Lietuvos čempionų žaidimą ištiko trijų minučių sąstingis ir iniciatyva pamažu slydo iš šeimininkų rankų (34:35). Sunkiu komandai metu prabilo autoritetų nepaisęs L.Lekavičius, įsūdęs dar vieną tolimą bombą, šaltakraujiškai sumetęs baudas už nesportinę pražangą ir leidęs žaliai-baltiems į rūbinę keliauti būnant priekyje rezultatu 41:39.

Po didžiosios pertraukos žaidimo vadžias perėmė komandos aukštaūgiai R.Javtokas ir P.Jankūnas – pirmasis pasižymėjo sau įprastu kabliu, o antrasis užtikrintai sužaidė baudos aikštelėje – 45:41. Gražų kamuolio judėjimą tritaškiu vainikavus K.Pangosui ir sudėtingą prasiveržimą atlikus A.Milakniui, persvara šoktelėjo iki 50:43, tačiau akimirksniu ji ir ištirpo – 50:47. K.Pangosas dar kartą iššovė iš toli (53:47), bet tai netrikdė rezultatą lyginusių svečių iš Milano – 53:53. Tolimų metimų fiestą tęsė du šūvius realizavęs A.Milaknis, pražangos nesustabdytas dvitaškį įrideno B.Motumas, tačiau tritaškiu kėlinį uždarius varžovams, lemiamą rungtynių atkarpą komandos pradės nuo pradinio taško, mat švieslentėje degė lygus rezultatas – 63:63.

Ketvirtajame kėlinyje prabilo L.Lekavičius, radęs atsaką į visus svečių bandymus ir vienas pats išlaikęs pusiausvyrą – 68:68. Iki pabaigos sėkmingai sužaidė B.Motumas, o nuostabų septintąjį L.Westermanno rezultatyvų perdavimą efektingu dėjimu įtvirtino Augusto Lima – 72:72. Energijos pliūpsnį iš tribūnų pasisėmęs A.Lima pelnė dar du taškus, svarbiu metu iš vidutinio nuotolio pataikė komandos kapitonas P.Jankūnas – 77:76. Visgi, Italijos čempionai ginklų nesudėjo ir prasidėjus paskutinei minutei, tarę savo žodį, išprovokavo Š.Jasikevičiaus minutės pertraukėlę (77:81). Kauniečių gelbėjimą inicijavo apie save priminęs E.Ulanovas, vieną baudą iš dviejų pridėjo P.Jankūnas – 80:81. Intrigos įpūsti galėjęs K.Pangosas stojo mesti trijų baudų, tačiau ir patyrusio snaiperio ranka vieną kartą sudrebėjo, tad Lietuvos čempionus išgelbėti galėjo tik fortūnos šypsnis (82:85). Per likusį laiką „EA7 Emporio Armani“ krepšininkai pergalės iš savo rankų nebepaleido ir kiek apkartino žalgiriečių Eurolygos sezono uždarymą sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje – 84:88.

„Žalgiris“: K.Pangosas 16 (4/5 trit.), L.Lekavičius 15 (3/7 trit., 6 rez. perd.), P.Jankūnas 12 (5/6 dvit., 8 atk. kam.), B.Motumas 11, A.Milaknis 10 (4 rez. perd.), R.Javtokas 8 (4/6 dvit.), A.Lima 4, E.Ulanovas 4, L.Westermannas 2 (7 rez. perd.), R.Seibutis 2.

„EA7 Emporio Armani“: J.Mcleanas 17 (5/6 dvit.), A.Cinciarini 17 (4 rez. perd.), R.Hickmanas 16 (4/5 trit.), A.Abassas 12 (5 atk. kam.), D.Pascolo 12 (4 rez. perd.).