Kauno „Žalgiriui“ pagaliau pavyko iškovoti pergalę Eurolygos rungtynėse išvykoje | Kas vyksta Kaune

Asociatyvi nuotr. / R. Tenio nuotr.

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ susitiko su Belgrado „Crvena Zvezda“ komanda. Išvykoje su vos viena pergale kauniečius lenkusiu klubu „Žalgiriui“ sekėsi – jie nugalėjo rezultatu 79:88.

Nors pirmieji bandymai užpulti varžovų krepšį nebuvo rezultatyvūs, nosies nenukabino netaiklų komandos draugo metimą taisęs Leo Westermannas bei puikiomis užtvaromis naudojęsis ir du tritaškius smeigęs Artūras Milaknis – 8:6. Fantastišką aikštės matymą demonstravo Augusto Limai kamuolį kabinęs L.Westermannas, o trečią tolimą bombą tiksliai paleido pranašumą iki 15:6 didinęs A.Milaknis. Artūras šeimininkus dar kartą baudė tolimu šūviu, ketvirtą L.Westermanno rezultatyvų perdavimą taškais vertė aikštėje pasirodęs Brockas Motumas – 20:9. Po krepšiu vis užtikrinčiau jautėsi aukštaūgiai Antanas Kavaliauskas ir B.Motumas (24:11), tačiau pačioje kėlinuko pabaigoje sudėtingais sprendimais gynybą pralaužė ir atsilikimą švelninę Serbijos čempionai – 24:16.

Antrajame kėlinyje nugara sėkmingai sužaidė A.Kavaliauskas, bet turėtas pranašumas tirpo iki 26:23. Šeimininkams lipant ant kulnų Šarūnas Jasikevičius į aikštelę grąžino atakų organizatorių L.Westermanną, kuris iškart atliko metimą iš vidutinio nuotolio bei apdovanojo perdavimu du taškus su pražanga rinkusį A.Kavaliauską – 31:23. Gražų kamuolio judėjimą vainikavo Renaldo Seibučio dvitaškis, netrukus taškus įtvirtino laiku ir vietoje atsiradęs Edgaras Ulanovas (35:27). Visgi, čia pat žalgiriečiams užstrigus, „Crvena Zvezda“ jau persvėrė rezultatą ir provokavo Š.Jasikevičiaus minutės pertraukėlę – 35:37. Po jos kauniečiai panaudojo puikiai veikiantį ginklą – užtvara iš toli metančiam A.Milakniui, kuris savo kraitį pildė jau penktu tiksliu tolimu šūviu, baudas pridėjo A.Kavaliauskas, aštriai sužaidė E.Ulanovas – 42:39. Per likusį laiką svečiams pasižymėti nepavyko, tuo tarpu varžovai keletą kartų pasiuntė kamuolį į krepšį, tad ilsėtis žalgiriečiai keliavo turėdami deficitą – 42:44.

Trečiojo kėlinio pirmas tris minutes taškus Lietuvos čempionams rinko iki tol tylėjęs Kevinas Pangosas – 47:47. Dviejų varžovų globos sulaukęs A.Milaknis pastebėjo prie trijų taškų linijos laisvą likusį L.Westermanną, baudų mesti stojo agresyviai žaidęs A.Kavaliauskas (51:53). Dvi tolimas bombas smeigė Nemanja Dangubičius, tačiau tolti šeimininkams neleido sudėtingą prasiveržimą tiksliai užbaigęs A.Milaknis, kamuolį puolime ėmęs A.Kavaliauskas bei klaidinančių judesių arsenalą arčiau krepšio demonstravęs B.Motumas – 57:59. Puikų mačą žaidžiantis A.Milaknis šventė dar vieną nedidelę pergalę, kuomet iš kovos eliminavo vieną grėsmingiausių varžovų ginklų – Marko Simonovičių, kuris užsidirbęs techninę pražangą išnaudojo asmeninių pražangų limitą (61:61). Prieš lemiamą rungtynių atkarpą jėgų santykį lygino ketvirtį tritaškiu uždaręs Lukas Lekavičius – 66:66.

Kaip trečiasis kėlinys buvo uždarytas, taip ketvirtasis ir atidarytas iš toli pataikius L.Lekavičiui (69:66), tačiau tai nė motais buvo lygiai tuo pačiu atsakiusiam Nate‘ui Woltersui – 69:70. Puikus komandinis darbas leido baudas mesti E.Ulanovui, B.Motumui ir A.Kavaliauskui (74:71). Rezultatyviausias Eurolygos rungtynes žaidęs A.Kavaliauskas sulaukė tikslių komandos draugų perdavimų, kuriuos teliko užbaigti taškais bei taip krauti „Žalgiriui“ apčiuopiamesnę persvarą likus keturioms minutėms – 80:73. Nugara krepšio link prasibrovęs E.Ulanovas atliko metimą viena ranka, gynyboje pasiaukojančiai žaidė Paulius Jankūnas ir L.Lekavičius (82:74). Po gero darbo ginantis komandos kapitonui P.Jankūnui pavyko atsidaryti ir taškų kraitį puolime, šaltakraujiškai baudas metė E.Ulanovas – 88:79. Nors per likusias dvi minutes kauniečiai patys nepasižymėjo, to padaryti šeimininkams neleido ir efektingai savąjį krepšį gynę P.Jankūnas ir A.Lima, tad pergalė iš Belgrado pragaro išsivežta rezultatu 88:79.

„Žalgiris“: A.Kavaliauskas 20 (7/8 dvit.), A.Milaknis 19 (5/6 trit.), E.Ulanovas 14, B.Motumas 9, L.Westermannas 7 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), L.Lekavičius 6 (4 rez. perd.), K.Pangosas 5 (4 rez. perd.), A.Lima 4 (7 atk. kam., 2 blk.), R.Seibutis 2, P.Jankūnas 2 (5 atk. kam., 2 blk.).

„Crvena Zvezda“: M.Bjelica 19 (5 atk. kam.), N.Dangubičius 16 (3/5 trit.), M.Simonovičius 16, N.Woltersas 15 (5 rez. perd.).