Brangiausią istorijoje Lietuvos kariuomenės pirkinį parodė koviniame veiksme – Kas vyksta Kaune

Brangiausią istorijoje Lietuvos kariuomenės pirkinį parodė koviniame veiksme

https://videopress.com/v/agxgQfqm

Vokietijos ir Izraelio gamintojai įgyvendina įsipareigojimus Lietuvai – pėstininkų kovos mašinose „Vilkas“ įdiegti techniniai ir programiniai atnaujinimai, kurie leidžia eksploatuoti Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“ be jokio naudojimo apribojimo.

Kaip nurodoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, techniniai ir programiniai atnaujinimai įdiegti atliekant papildomus pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ testavimus Generolo Silvestro Žukausko poligone. Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, atlikti ginkluotės sistemų patobulinimai leidžia „Vilkus“ naudoti be apribojimų tiek pratybose, tiek ir kovinėmis sąlygomis.

„Patobulinimai šiuo metu jau diegiami į Lietuvą pristatytose pėstininkų kovos mašinose ir iki galo bus užbaigti lapkričio mėnesį. Spalio pradžioje bus atnaujintas ir naujų „Vilkų“ pristatymas Lietuvos kariuomenei“, – sako ministras A. Anušauskas.

Progresas įgyvendinant pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ projektą įvertintas rugpjūčio 29 d. Vokietijos mieste Bonoje, tarptautinės ginkluotės pirkimų organizacijos OCCAR būstinėje, kur vyko derybos tarp Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenei pėstininkų mašinas gaminančių Vokietijos bei Izraelio pramonės įmonių „Kraus Mafei Wegmann“, „Rheinamtall“, „Rafael“ ir IAI vadovų.

Ministras A. Anušauskas pažymi, kad progresas akivaizdus – Izraelio ir Vokietijos gamintojai skyrė papildomus resursus ne tik problemoms identifikuoti, tačiau ir jas spręsti.

Pasak kariuomenės vado generolo leitenanto Valdemaro Rupšio, esminį operacinį pajėgumą mašinos palaikė visada: „Tik buvo daliniai trūkumai. Šaudymo kampas buvo ne toks, kokio mes norėtume. Optikos klausimai buvo jautresni arba funkcionavo ne taip, kaip reikia. Valdymo sistema neveikė taip, kaip reikėjo kovinėms sąlygoms.“

Vokietijos gamintojai įsipareigojo visas likusias Lietuvos kariuomenės įsigytas pėstininkų kovos mašinas pristatyti iki 2023 m. vidurio bei pratęsti garantinį laikotarpį jau pristatytoms mašinoms.

„Vilkais“ yra vadinami Vokietijos konsorciumo gaminami šarvuočiai „Boxer“ su pagal Lietuvos užsakymą įmontuotu Izraelio gamintojo „Rafael“ bokšteliu, turinčiu 30 mm pabūklą.

Šiuo metu į Lietuvą yra pristatyti 43 „Vilkai“, tai yra apie pusė 2016 metais už 386 mln. eurų užsakyto kiekio. Pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“ yra brangiausias pirkinys Lietuvos kariuomenės istorijoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA