Kvies švęsti Baltijos kelio sukaktį atnaujintoje Kauno erdvėje: skelbia renginio programą – Kas vyksta Kaune

Kvies švęsti Baltijos kelio sukaktį atnaujintoje Kauno erdvėje: skelbia renginio programą

R. Požerskio fotografijų paroda

Kaunas kviečia drauge paminėti 33-iąsias Baltijos kelio metines. 650 km ilgio gyva žmonių grandinė per Lietuvą, Latviją ir Estiją – vienas unikaliausių istorinių įvykių. Apie tokią laisvės išraišką kauniečiams primins antradienio (rugpjūčio 23 d.) renginiai Muzikinio teatro sodelyje. Programoje – kūrybinės dirbtuvės, fotografijų paroda ir koncertai.

Laukia turiningos kultūrinės veiklos

Kauno miesto savivaldybė drauge su Kultūros centru (KKC) tęsia ilgametę tradiciją ir rugpjūčio 23 d. kviečia kauniečius į minėjimo renginį „Baltijos kelias. Mums pakeliui“. Šiemet didžioji veiksmo dalis keliasi į atnaujintą erdvę priešais Muzikinį teatrą – 17.30 val. scenoje pasirodys Jurgis Brūzga, rašoma Kauno savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Nuo 17 val. KKC tekstilės studija „Gijų sodai“ pasitiks kauniečius, kviesdama gamintis draugystės apyrankes su Baltijos šalių vėliavų motyvais. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka paruošė teminių galvosūkių ir pristatys knygų mainus.

Įtraukiančių veiklų parengė ir Kauno apskrities viešoji biblioteka. Drauge su menininke Ala Volkova renginio dalyviai kviečiami piešti Baltijos kelio simbolius – kurti ir pasiųsti sveikinimus Latvijai ir Estijai atvirukų dirbtuvėse „Sveikinimas iš Lietuvos“. Čia pat vyks kultūrinė edukacija ir žaidimas „Surask vietą istoriniams Kauno objektams“.

Draugystės apyrankių pynimas su Baltijos šalių motyvais / KMS nuotr.

Istoriją primins fotografijos

Čia pat įsikurs Romualdo Požerskio fotografijos darbų paroda „Baltijos kelias“. Ekspozicija primins šį reikšmingą istorinį įvykį, įtrauktą į UNESCO tarptautinį registrą „Pasaulio atmintis“.

Simbolinę įžangą Baltijos kelio minėjimui 17 val. varpais paskelbs karilionininkė Austėja Staniunaitytė-Proietta. Jos atliekami kūriniai suskambės Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

„Baltijos kelias – ypatingas reiškinys. Jis liudija apie žmonių drąsą ir atkaklumą. Vienas bendras tikslas ir jo link vedantis tvirtas tikėjimas sugrąžino į pasaulio žemėlapį visas tris Baltijos šalis. Kaip ir kasmet, renginiais norime paraginti puoselėti savo istoriją, dar geriau ją pažinti ir dalintis gyvais prisiminimais“, – sako Kauno vicemeras Mantas Jurgutis.

Išsamią Baltijos kelio renginių programą rasite čia.

Baltijos kelio minėjimas Kaune / KMS nuotr.

Už Lietuvos ir Ukrainos laisvę

Kitądien po Baltijos kelio Kaunas paminės ir 31-ąsias Ukrainos nepriklausomybės metines. Rugpjūčio 24-osios vakarą mėlyna-geltona spalvomis nušvis Laisvės alėjos fontanas ir Ukrainoje nulieta, prie Kauno pilies iškilusi „Laisvės kario“ skulptūra. Šalia jų skambės savotišku laisvės himnu tapęs kūrinys „Ой, у лузі червона калина“.

Kaunas ir toliau inicijuoja bei siunčia pagalbą Ukrainai. Praėjusią savaitę Kauno miesto savivaldybės iniciatyva skirta parama viešajai įstaigai „Iki pergalės“, kurios dėka Lietuvos kariai dirba instruktoriais apmokant Ukrainos gynėjų pajėgas.

Plačiau apie kauniečių paramą ir pagalbą karo niokojamai tautai – internete.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA