Įgyvendintas bendras ŠMM ir „Bricks4Kidz“ projektas skatinantis vaikų fizinį aktyvumą – Kas vyksta Kaune

Įgyvendintas bendras ŠMM ir „Bricks4Kidz“ projektas skatinantis vaikų fizinį aktyvumą

Organizatorių nuotr.

Fizinis aktyvumas yra vienas svarbiausių vaikų vystymosi veiksnių, kuris leidžia vaikams tapti stipresniais ir sveikesniais. Tačiau moksliniai duomenys rodo, kad daugelis šio meto socialinių veiksnių ir ypač karantinas neigiamai įtakoja ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą ir skatina rinktis pasyvias veiklos formas. Vaikams trūksta aktyvios fizinės veiklos, pasivaikščiojimų, judrių ir linksmų žaidimų. Juk ne paslaptis, kad daugelis renkasi mieliau televizorių ar kompiuterį.

Vaikų ir paauglių viršsvoris bei fizinis pasyvumas laikomi pačiais didžiausiais XXI a. visuomenės sveikatos iššūkiais. Vaikų fizinis aktyvumas jauname amžiuje yra gyvybiškai svarbus veiksnys, užtikrinantis harmoningą vaikų vystymąsi, stiprinantis jų fizinę ir psichologinę sveikatą.

Siekiant pagerinti širdies ir kvėpavimo bei raumenų ištvermę, kaulų būklę, širdies ir kraujagyslių ir medžiagų apykaitos rodiklius ir sumažinti nerimo ir depresijos sindromus rekomenduojama bent 60 minučių per dieną vaikams atlikti vidutinio ar sunkaus intensyvumo fizinius pratimus.

Lietuvoje, kas ketvirtam mokiniui diagnozuota ydinga laikysena. Vis dažniau moksleiviams nustatomos ir širdies kraujagyslių sistemos ligos, hipertenzija, cukrinis diabetas bei viršsvoris. Visi šie negalavimai mokslininkų nuomone turi būti siejami ir su nepakankamu fiziniu aktyvumu.

UAB „Edukacija“ („Bricks4Kidz“) specialistų komanda, surado sėkmingą būdą kaip įtraukti mažiau aktyvius vaikus į fizinę veiklą, sudominti per jų mėgstamą užsiėmimą – konstravimą su „LEGO“, pristatant vaikams integruotus edukacinius ir fizinio aktyvumo užsiėmimus.

„Juk tarpdiscipliniškumas ir galimybė jungti skirtingų sričių žinias skatina visapusišką vaikų domėjimąsi aplinka. Šiam tikslui įgyvendinti įrengėme multifunkcinę vaikų sporto erdvę su STEAM veiklų klasėmis adresu Savanorių pr. 130, Kaune“, – teigė specialistų komanda.

Projektas „Vaikų fizinio aktyvumo skatinimas 2019-2020 m. Kauno mieste, pasitelkiant integraciją su mėgstamu vaikų užsiėmimu konstravimu su LEGO“ truko daugiau nei metus ir baigėsi š.m. kovo mėn., tačiau UAB „Edukacija“ („Brick4Kidz“) ir toliau ketina tęsti šį prasmingą darbą užtikrinant vaikų fizinio aktyvumo didinimą. Šis projektas buvo vykdomas UAB „Edukacija“, bendrai finansuojamas Sporto Rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMM).

„Bricks4Kidz“ projektas skatinantis vaikų fizinį aktyvumą / Organizatorių nuotr.

„Projektu siekėme skatinti vaikų fizinį užimtumą, kompleksiškai formuojant sveiko gyvenimo būdo poreikius ankstyvame vaiko amžiuje, juk įpročiai formuojasi būtent jauname amžiuje. Projekto metu skatinome vaikus aktyviai, įdomiai, turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį. Dėl šalyje esančio karantino projektas buvo pratęstas iki 2021 m. kovo mėnesio, kad galėtume įgyvendinti projektą pilna apimtimi ir pasiekti išsikeltus tikslus“, – teigė projekto kūrėjai.

Projekto metu buvo suteikta nemokama galimybė 419 vaikų dalyvauti integruotuose edukaciniuose ir fiziniuose užsiėmimuose. Aktyviausiai dalyvavo 5-6 metų vaikai, jų dalyvavo net 174, tuo tarpu 7-9 metų – 140 vaikų ir 105 – jauniausi 3-4 metų vaikai.

„Siekdami skatinti didesnį vaikų fizinį aktyvumą, bendradarbiavome su Kauno miesto mokyklomis ir darželiais – taip skatindami bendruomeniškumą bei pasikviesdami jų auklėtinius į vienkartinius užsiėmimus ir taip supažindinant su projektu bei paskatinant reguliariai dalyvauti užsiėmimuose. Užsiėmimų metu vaikai mokėsi taisyklingai sportuoti, komandiškai dirbti, bendravimo ir pagarbos vienas kitam. Visa tai yra esminiai jaunų sportininkų kūrimo elementai“, – pasakojo projekto autoriai.

Jų teigimu, didžiausias iššūkis projekto įgyvendinimui tapo COVID-19 karantinas ir ekstremali situacija, paskelbta šalyje.

„Bricks4Kidz“ projektas skatinantis vaikų fizinį aktyvumą / Organizatorių nuotr.

„Dėl to 2020 kovo viduryje laikinai turėjome sustabdyti veiklą, o prisitaikius prie naujų aplinkybių atnaujinom užsiėmimus gegužės mėn. laikantis papildomų saugumo priemonių.

2020 metų spalio pabaigoje, visas veiklas perkėlėme į virtualią erdvę, naudojant „Zoom“ platformą. Vaikai toliau mielai dalyvavo nuotoliniuose integruotuose užsiėmimuose. Tiek vaikai, tiek tėveliai išreiškė didelį poreikį tokių užsiėmimų karantino metu, kada vaikai daugiau laiko praleidžia namuose ir mažiau užsiima fizine veikla.

Tikime, kad mūsų užsiėmimai ir pasiekti rezultatai prisideda prie vaikų fizinio aktyvumo didinimo bei sveikos gyvensenos ir jos kultūros formavimo Kauno mieste. Tiek vaikai, tiek mokytojai, tiek tėveliai liko sužavėti tokių integruotų užsiėmimų, kurių metu vaikai stiprino savo fizinį aktyvumą, lavino smulkiąją ir stambiąją motoriką.“

Projekto autoriai džiaugiasi sulaukę daug padėkų iš tėvelių dėl suteiktos galimybės vaikams užsiimti šia įvairiapusiškai ugdančia veikla nuotoliniu būdu karantino metu.

„Tėvelių, mokytojų, auklėtojų ir vaikų atsiliepimai skatina ir toliau vykdyti tokio pobūdžio užsiėmimus bei visos dienos stovyklas, kur edukacija yra derinama su fiziniu aktyvumu, ir ateityje, todėl ketiname tęsti tokią veiklą pakviesdami vaikus dalyvauti vaikus integruotuose STEAM ir fizinio lavinimo užsiėmimuose“, – teigė projekto kūrėjai.

Projekto informaciją galite sekti interneto svetainėje „Brick4Kidz“ ir „Facebook“ paskyroje.

UAB „Edukacija“ vykdo neformalaus ugdymo programas remiantis tarptautinėmis „Bricks4kidz“ ir „Little Medical school“ programomis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.