Internetinio žaidimo kūrėjams gręsia atsakomybė už neapykantos kurstymą

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prokuratūra pirmadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neapykantos kurstymo reklamuojant internetinį žaidimą, pranešė Generalinė prokuratūra. Kontroliuoti šį tyrimą pavesta Kauno apygardos prokuratūrai.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus Lietuvos žmogaus teisių centro (LŽTC) pranešimą, kad socialiniame tinkle „Facebook“ pastebėta internetinio žaidimo reklama, kuriai naudojamos nuotraukos su galbūt realiai egzistuojančių vaikų bei suaugusiųjų, priklausančių romų bendruomenei, veidais ir jų gyvenamosios aplinkos vaizdais.

„Nuotraukos kuria įspūdį, kad į jose užfiksuotus žmones taikomasi iš šaunamojo ginklo. LŽTC direktorės Birutės Sabatauskaitės pasirašytame pranešime nurodoma, kad tokie vaizdai ir jų platinimas skatina smurtą, patyčias, panieką ir diskriminaciją tautybės pagrindu, ką, B. Sabatauskaitės nuomone, liudija ir išplatintus vaizdus lydintys komentarai“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Kontroliuoti bei organizuoti šį ikiteisminį tyrimą pavesta Kauno apygardos prokuratūrai.

Už neapykantos kurstymą prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

O už viešą kurstymą smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.​

Kaip BNS sakė LŽTC direktorė Birutė Sabatauskaitė, gangsteriai.lt yra kompiuterinis žaidimas, o šio žaidimo reklamoje pavaizduotas nutaikytas ginklas į tam tikrus realius žmones.

„Mūsų nuomone, tai yra smarkiai neetiška, pažeidžia žmonių orumą. Nekalbu apie tai, kad nelegaliai panaudotas atvaizdas, neturint žmogaus sutikimo. Mano žiniomis, kai kurie asmenys jau yra mirę“, – sakė centro vadovė.

Anot jos, romų bendruomenės atstovai jaučiasi įbauginti.

„Nuo šių metų liepos 19 dienos buvo platinami penki-šeši skirtingi paveiksliukai. Juose buvo parašyta žaiskite „čigonų tabore“, – kalbėjo B. Sabatauskaitė.

64 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Prie avaringos Kauno sankryžos partrenktas dviratininkas

„Kauniečio testas“: nuo patyčių iki melagysčių

Sunku patikėti: į kaunietės automobilį magistralėje parskriejo elektrinis įrankis

Šilainiškiai būrėsi į atnaujinto parko atidarymą

Situaciją Kaune ėmėsi spręsti nacionaliniu mastu: A. Kupčinskas siūlo keisti įstatymą

Paskutinį mėnesio sekmadienį - priminimas kauniečiams

Garsus mokslininkas pamokė, kaip atsikirsti Lietuvos vakcinų priešininkams

Kauniečiai išskyrė 10 priežasčių, kodėl Kaunas – geriausias Lietuvoje

Kaune sekmadienį atidaromas atnaujintas Santarvės parkas

„Laisvės pikniko“ diskusija: ar Kauno meras vykdo duotus pažadus?