Automobilių pardavimo pokyčiai – reikės specialaus numerio

Roko Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

2020 metais Lietuvoje turėtų pradėti veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema, kurioje numatoma įtvirtinti privalomą pirkimo-pardavimo sandorių deklaravimą.

Šios sistemos koncepcija trečiadienį pristatyta Vyriausybės pasitarime.

Kaip rašoma pateiktame dokumente, visi transporto priemonių įsigijimo sandoriai (kiekvienas transporto priemonės savininko pasikeitimo atvejis ar iš užsienio įvežtos transporto priemonės pardavimo tarpininkavimas) būtų privalomai deklaruojami Transporto priemonių savininkų apskaitos sistemoje, o transporto priemonės savininkas nuosavybės teisę į transporto priemonę pirkėjui perleistų nuo sandoryje nurodyto ir pirkėjo patvirtinto momento.

Taip pat siūloma suteikti kontroliuojančioms institucijoms tiesioginę prieigą prie valstybinės įmonės „Regitra“ sistemoje tvarkomos sandorių informacijos ir skaitmenizuotų dokumentų.

Nurodoma, kad įsigijus transporto priemonę užsienyje naudojimui arba pardavimui, tai turėtų būti deklaruojama sistemoje. Tuomet gaunamas savininko deklaravimo kodas. Išvežant transporto priemonę į užsienį, ją naikinant negrįžtamai arba išrenkant dalims, tai taip pat būtų privalu deklaruoti sistemoje.

Be to, reikėtų deklaruoti apie transporto priemonės pardavimą arba įsigijimą Lietuvoje. Tik deklaravus apie įsigijimą, galima registruotis „Regitroje“ dėl leidimo transporto priemonei dalyvauti eisme ir gauti valstybinio numerio ženklą.

Specialus numeris

Automobilių savininkams taip pat turėtų atsirasti prievolė skelbti unikalų parduoti skirto automobilio deklaravimo numerį, kuris būtų suteikiamas naujojoje sistemoje.

Jį skelbti būtų privalu pardavimo platformose interneto skelbimuose, fiziškai pažymint parduodamą automobilį unikaliu numeriu, kai pardavimas automobilių pardavimo aikštelėse.

Be to, pardavimo vietose (skelbimų platformose, aikštelėse) būtų vedami parduodamų automobilių unikalių numerių elektroniniai žurnalai, reglamentuojamas elektroninis informacijos teikimas kontrolės institucijoms.

Kaštai ir nauda

Vidaus reikalų ministerijos parengtoje koncepcijoje teigiama, kad siūlomos priemonės bus įgyvendintos iš vidinių resursų.

Teigiama, kad sistema būtų naudinga pirkėjui, nes tada jis įsigytų teisiniu-administraciniu požiūriu patikimą pirkinį, turėtų galimybę realizuoti vartotojo teises po automobilio įsigijimo, tai būtų patogiau dėl elektroninės sutarties, o nerizikingų sandorių atvejais pardavimo procedūra įvyktų greičiau ir lengviau (dėl taip vadinamo „žalio koridoriaus“).

Iš sistemos naudos turėtų gauti ir sąžiningi pardavėjai, nes ji sukurtų švarią ir teisingą konkurencinę aplinką. Taip pat būtų aiškus atsakomybės už parduotą automobilį perėjimo momentas.

Ministerija kalba ir apie naudą teisėsaugos institucijoms, atliekant įstatymuose nustatytas tyrimų atlikimo funkcijas, aplinkos apsaugos subjektams, atliekant tyrimus, skiriant baudas ir panašiai.

Taip pat sistema būtų naudinga Valstybinei mokesčių inspekcijai, vykdant valstybinę mokesčių priežiūrą, teismams, notarams, antstoliams ir bankroto administratoriams, nagrinėjant bylas, kuriose reikalingi transporto priemonės nuosavybę patvirtinantys duomenys, kitoms institucijoms ir įstaigoms, kurioms teisės aktais suteikta teisė tokius duomenis gauti.

Daugiau apie pokyčius galite skaityti čia.

78 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kaunietė: jei norite iš ligoninės artimuosius parsivežti gyvus, nesitraukite nuo jų

Vyriausybė nusprendė bylinėtis su bendrove „Skonis ir kvapas“: nesutaria dėl kaljanų tabako akcizo

Ekstremalios sveikatai situacijos bus valdomos iš Kauno

Kaunas laukia pasiūlymų Gerumo kristalų apdovanojimams

Stabdomas Kauno centrinio pašto pardavimas, nuomonę pareiškė S. Skvernelis (papildyta)

Kauno „Žalgirio“ organizacija varžosi dėl geriausiojo darbdavio titulo

„Achemoje“ dangų uždengė oranžinis debesis: liepia užsidaryti langus ir neiti į lauką (dar papildyta)

Originaliai atnaujintas „PJazz“ restoranas Laisvės alėjoje

Nuogą Kauno mokyklos teritorijoje sulaikytą vyrą teismas suėmė ilgiausiam terminui

Žaibiška atomazga: Kaune stadioną statantys turkai gali lengviau atsikvėpti