Naujiena internetinėje bankininkystėje – nebelieka „Swedbank“ kodų kortelių

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Swedbank“ nusprendė nuo kito rudens  atsisakyti prisijungimui prie internetinės bankininkystės naudojamų kodų kortelių. Toks banko sprendimas įsigalios visose Baltijos šalyse.

Šio sprendimo priėmimui įtakos turėjo sparčiai besikeičiantys gyventojų įpročiai ir augantis elektroninės bankininkystės naudotojų skaičius.

„Swedbank“ pranešime spaudai rašoma, kad vis svarbiau tampa užtikrinti, jog klientų identifikavimo priemonės atitiktų aukščiausius saugumo standartus. Papildomą dėmesį šiai sričiai skirti skatina ir kitų metų rugsėjį įsigaliosiantys ES Mokėjimų paslaugų direktyvoje nustatyti aukštesni saugumo reikalavimai.

„Kodų kortelės naudojamos nuo internetinės bankininkystės pradžios Lietuvoje, ir per šį laikotarpį klientų elgsena pasikeitė neatpažįstamai. Todėl atsirado būtinybė klientų identifikavimui naudoti tik patogiausias ir aukščiausius saugumo standartus užtikrinančias priemones. Pokyčiui įgyvendinti nustatėme beveik metų trukmės pereinamąjį laikotarpį, kad klientai savo kodų korteles galėtų pasikeisti kuo sklandžiau. Per ateinančius metus klientams nuolat priminsime apie artėjančius pokyčius ir skirsime dar daugiau dėmesio supažindinti su kitais prisijungimo prie interneto banko būdais“, – sako „Swedbank“ Klientų aptarnavimo tarnybos vadovė Jūratė Gumuliauskienė.

Siūlo kitus prisijungimo būdus

Pasak J. Gumuliauskienės, patogesnius ir saugesnius prisijungimo būdus banko klientai gali pasirinkti jau šiandien. Vienas jų – praėjusiais metais pristatytas nemokamas išmanusis prisijungimo būdas „Smart-ID“. Juo šiuo metu naudojasi jau daugiau negu 300 tūkst. „Swedbank“ klientų.

Šių metų pavasarį „Swedbank“ užsakymu atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa parodė, kad išmaniaisiais telefonais naudojasi virš 70 proc. banko klientų. Todėl numatoma, kad „Smart-ID“ greitu laiku gali tapti pagrindine prisijungimo prie elektroninės bankininkystės priemone.

Po kodų kortelių atsisakymo prisijungti prie interneto banko ir išmaniosios programėlės ir toliau bus galima naudojantis PIN kodų generatoriumi ar mobiliuoju parašu. Jaunimui, senjorams ir pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio turėtojams pasirinkus naudoti PIN kodų generatorius, šis bus suteikiamas nemokamai.

„Swedbank“ jau artimiausiu metu pateiks visą reikalingą informaciją bei pagalbą, kad klientai turimas kodų korteles galėtų sklandžiai pasikeisti į kitą prisijungimo priemonę.

Funkcionalumas bus ribojamas palaipsniui

„Suprantame galimus klientų, ypatingai vyresnio amžiaus, nuogąstavimus dėl artėjančių pokyčių. Tačiau toks susirūpinimas buvo juntamas ir prieš 20 metų, kai didžioji dalis klientų atliekamų veiksmų persikėlė iš banko padalinių į interneto banką. Dabartinis technologinis pokytis, kai bankas keliasi į mobiliuosius įrenginius, yra panašus. Tačiau norime užtikrinti, kad klientams suteiksime visą reikalingą informaciją ir šis pokytis tik dar labiau sustiprins naudojimosi elektroninėmis paslaugomis saugumą“, – pabrėžia „Swedbank“ Klientų aptarnavimo tarnybos vadovė.

„Swedbank“ taip pat atkreipia klientų dėmesį, kad kodų kortelės funkcionalumai bus ribojami palaipsniui. Pirmasis žingsnis – nuo š. m. gruodžio 3 d. nebeliks galimybės prie „Swedbank“ išmaniosios programėlės prisijungti naudojantis kodų kortele. Apie kitus galimus planuojamus kodų kortelių panaudojimo ribojimus bankas savo klientus informuos ne vėliau nei prieš du mėnesius iki jų įsigaliojimo.

Bankas primena, kad naujos kodų kortelės „Swedbank“ klientams neišduodamos nuo šių metų rugpjūčio pradžios.

50 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Paaiškėjo, kas šiais metais atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“ (įvertinkite pasirodymą)

Kuris atlikėjas važiuos atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ finale? (visi pasirodymai)

Asmeninio gyvenimo detalėmis nesižarstantis U. Kiguolis pirmą kartą prabilo apie skyrybas

Kauniečiai „Akropolyje“ šeštadienį būrėsi į išskirtinį susitikimą

Feisbuke plinta pagalbos prašymas: naktį Kaune dingo jaunas vyras

Odontologijos klinika „Neodenta“: stengiamės kurti autentišką ryšį su klientu

Pasipylus kauniečių skundams dėl automobilių plovyklų, ruošiami nauji ribojimai

Savanorių prospekte - nauja eismo tvarka: policija jau baudžia

Kauno savivaldybė imasi saugomų pastatų rekonstrukcijos

Nubausta prekes agresyviai brukusi Kauno įmonė