Pasiūlymai kauniečiams: kur švęsti Jonines

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trumpiausią metų naktį nepatartina kiurksoti namie. Savaitgalį skirtingose vietose, apimančiose Kauną ir Kauno apskritį, virs veiksmas ir nestigs įdomybių. Tad belieka čiupti už rankos Joną ar Janiną ir pasirinkti patraukliausią iš siūlomų vietų Joninėms švęsti bei paparčio žiedo ieškoti. 

Kauno miesto savivaldybė ir Kauno kultūros centras „Tautos namai“ kviečia Joninių išvakarėse nepalikti Kauno ir burtis prie pilies. Čia blogas oras namo nebaidys, nes šėlti kvies ir liūdėti neleis grupės „Baltos varnos“ (folk), „Ūkanose“ (folk rock) ir „Rebelheart“ (rock). Daugiau informacijos apie renginį galite rasti čia.

Ne mažesnę fiestą Joninių proga bandys užkurti ir Taurakiemio seniūnija. Piliuonos vasaros estradoje vyks „Sumedžiok paparčio žiedą“ – fiesta, pripildyta pramogų ir muzikos. Ant scenos lips Kauno rajono Samylių kultūros centro etnografinis ansamblis „Senolės“, kapela „Smilga“, Katažina ir jaunimo pamėgta Iglė. Renginys nemokamas, tik teks apleisti miesto teritoriją. Daugiau apie renginį skaitykite čia.

Kiek kitaip – santūriau ir labiau atsigręžiant įsenąsias tradicijas – Jonines švęsti kvies Aleksoto bendruomenė. Marvelėje, aikštelėje ties Nemuno ir Neries santaka, bendruomenė kviečia tradiciškai susiburti ir švęsti Jonines, laikantis senovinių papročių, kuriuos visos šventės dalyviams primins Aleksoto bendruomenės centro savanoriai bei liaudiškos muzikos ansamblis „Svirbė“.

Norintiems kitokios šventės galime pasiūlyti naktinį dviračių žygį. Organizatoriai energingai teigia: „Žygis Jonams, Janinoms, Rasoms ir Antaninoms, o daugiausiai – minančioms pelėdoms!“ Dalyviai kviečiami trumpiausią metų naktį šokti ant įvairiausių dviračių ir vietoj paparčio žiedo surasti būrius šviečiančių jonvabalių. Maždaug 60 kilometrų trasoje džiugins susibūrtimas prie Joninių laužo ir rytinės saulės sutiktuvės. Būtina išankstinė registracija, dalyvavimas nemokamas. Visa renginio informacija – čia.

Šventines nuotaikas vainikuos fiesta Jonavoje – jeigu visgi norėsis pabėgti nuo Kauno, karštą šventę garantuos ir Jonų bei Janinų sostinė Nuo šeštadienio pietų mieste pradės veikti mugės, įvairios veiklos, šokių ir dainų kolektyvais bus išlydimi į Dainų šventę, o vakare, kai pradės temti, prožektorių šviesos atsisuks į „X-faktoriaus“ nugalėtojus grupę „120“ bei ekstravagantiškąjį „Daddy Was A Milkman“ . Visos dienos renginiai nemokami. Šeštadienį fiestą iš Joninių slėnio stebėkite tiesiogiai portale „Kas vyksta Kaune“. Transliacijos pradžia – 21 val.

Ar čia visos vietos, kuriose galite susiburti švęsti trumpiausios nakties? Tikrai ne – visus juos galite rasti paspaudę čia ir apsilankę mūsų renginių kalendoriuje.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pavojaus signalas „Megoje“: pirkėjai buvo priversti evakuotis

Komediją apie motinystę pristatanti aktorė G. Latvėnaitė: „Svarbiausia – mokėti pasijuokti iš savęs“

Tarnybos padėti nepanoro: vaikinai su „BMW“ naktį išgelbėjo senolę

Lietuvoje norima įteisinti naują įsimintiną dieną

Šį sekmadienį Kaune – svarbiausias „Golden Parazyth“ metų įvykis

Gyventojams bus nemokamai dalijamos eglišakės

Iškart po skyrybų vedęs kaunietis S. Martinavičius Balio paplūdimyje atšventė dvigubą šventę

Dramatiška kova: „Žalgiris“ pratęsime nusileido „Barcelonai“

Į Kauną atvyksta pirmosios kovos mašinos „Boxer“

Vienas kelias, trys avarijos – pasipylė nelaimių gausa (video)