Principinė dvikova: Vilniuje kauniečiams atsirevanšuoti nepavyko

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tęsia pasirodymą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Sekmadienį kauniečiai sužaidė 23-iojo turo rungtynes. Žalgiriečiai išvykoje susitiko su amžinu varžovu – Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda. Be B.

Udricho ir V. Misic į sostinę atvykę žalgiriečiai išsvajotojo iškovoti nepavyko – aikštelės šeimininkai pergalę šventė rezultatu 75:68.

Rungtynės Vilniuje startavo Edgaro Ulanovo tolimu šūviu iš krašto po Kevino Pangoso perdavimo, netrukus tas pats K.Pangosas atrado ir į baudos aikštelę įkertantį Axelį Toupane – 5:2. Perdavimais komandos draugus maitinęs K.Pangosas aštriu reidu atsidarė savo taškų sąskaitą, taiklių tritaškių seriją tęsė atstumą iki 16:9 didinę Paulius Jankūnas bei A.Toupane. Antroje ketvirčio dalyje sudėtingą metimą tiksint paskutinėms atakos sekundėms smeigė K.Pangosas, o varžovams klimpstant organizuotoje kauniečių gynyboje, dar du taškus įrideno komandos kapitonas P.Jankūnas – 20:9. Šeimininkams tylint penkias minutes puolime, tolimu dūriu savo pasirodymą pradėjo Artūras Milaknis – 23:9. Tiesa, vilniečiams galų gale pavyko suregzti keletą sėkmingų atakų, tad nieko nelaukęs pasitarimą sušaukė Šarūnas Jasikevičius (23:14). Per likusį laiką nuostabų žalgiriečių pataikymą iš toli dar labiau pagerino šeštuoju tolimu šūviu iš septynių pirmąjį kėlinį uždaręs K.Pangosas – 26:14.

Antrasis kėlinys prasidėjo taikliomis A.Milaknio baudomis už nesportinę pražangą, tikslų Aarono White‘o perdavimą dvitaškiu pavertė pranašumą iki 30:14 auginęs Brandonas Daviesas. Tuomet savo atsaką sudavė sostinės krepšininkai, po kurių spurto komandas teskyrė vienženklis taškų skirtumas – 30:21. Lietuvos čempionams kiek užstrigus, klasę po krepšiu pademonstravo B.Daviesas, tačiau žaidimo skonį pajutę oponentai iš kantrybės vėl išvedė minutės pertraukėlę prašiusį Š.Jasikevičių (32:25). „Žalgirio“ žaidimui išsiderinus rungtynės prasidėjo nuo nulio, mat švieslentėje degė lygus rezultatas – 32:32. Gaivinti svečių puolimą bandė tritaškį smeigęs A.Milaknis, bet priekyje 35:38 jau buvo savo tolimų metimų seriją suleidę varžovai. Sunkiu komandai metu darbo ėmėsi puikiai Antanui Kavaliauskui asistavęs K.Pangosas, o baudos metimu lygybę prieš antrąją rungtynių dalį užfiksavo E.Ulanovas – 38:38.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ stengėsi puolimą grįsti per priekinę liniją, tačiau toks žaidimas didelės naudos neatnešė ir vilniečiai prabėgus trims minutėms pirmavo 40:43. Užsitęsusią tylą greitajame puolime nutraukė A.Milaknis, baudų stojo mesti A.Toupane, bet įgytų pozicijų „Lietuvos rytas“ užleisti nesiruošė – 44:46. Klampiame ir nerezultatyviame kėlinyje kauniečių puolimas strigo vis labiau ir labiau, tad tuo pasinaudoję sostinės krepšininkai sudėtingais metimais į priekį išsiveržė 45:52. Situaciją kiek stabilizavo Š.Jasikevičiaus minutės pertraukėlė, pražangą provokavo A.Kavaliauskas, o tritaškį įskraidino E.Ulanovas – 50:54.

Lemiamoje rungtynių atkarpoje iš vidutinio nuotolio pataikė A.Toupane, tolimas bombas susmeigė visą deficitą likvidavę A.Milaknis ir E.Ulanovas – 58:58. Netrukus užsivedęs E.Ulanovas galingu reidu išvedė svečius į priekį rezultatu 60:58, tad pasitarimą jau teko sušaukti kontrolę prarudusių vilniečių trenerių štabui. Po jo geresnę atkarpą sužaidė šeimininkai, kurie sulaukę labai tolimo Roko Giedraičio šūvio pirmavo 60:65. Ketvirtajam kėliniui persiritus į antrą pusę, žaidimą aštrino K.Pangosas bei A.Toupane, tačiau senkančiomis Lietuvos čempionų jėgomis puikiai naudojosi galingus žingsnius pergalės link dėję varžovai – 63:69. Artėjant paskutinei rungtynių minutei didelės svarbos taškus išdirbo E.Ulanovas, intrigą gyvą išlaikė vieną baudą įmetęs B.Daviesas – 66:71. Nuostabiai gynyboje atidirbo E.Ulanovas, o visą „Lietuvos ryto“ gynybą sudrąskė atsilikimą iki 68:71 mažinęs K.Pangosas. Tiesa, šeimininkai neklydo mesdami baudas, K.Pangoso tritaškis nepasiekė tikslo ir Vilniuje 68:75 triumfavo vilniečiai.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 16 (3/4 trit.), A.Toupane 14, A.Milaknis 13 (3/4 trit.), K.Pangosas 11 (5 rez. perd.), B.Daviesas 5 (10 atk. kam.), P.Jankūnas 5, A.Kavaliauskas 4, A.White’as 0, P.Valinskas 0.

„Lietuvos rytas“: T.Petersonas 21 (4/4 trit., 3 per. kam.), L.Mavrokefalidis 13 (6 atk. kam.), R.Giedraitis 11 (2 blk.).